turisticki vodic-jezik

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

NECA15

Zainteresovan član
Poruka
260
pored engleskog,koji jos jezik bi trebalo da zna turisticki vodic?ako naucim grcki,da li to znaci da cu imati prednost ja da vodim grupu tamo ili je to sasvim svejedno?i koji jezik bi bio bolji nemacki,francuski,ruski itd..?upisujem turisticku, pa me zato interesuje
 
Quot linguas calles, tot homines vales... Dakle, u turistichkoj shkoli cjesh uchiti dva strana jezika i verovatno cje ti biti ponudjen i neki fakultativno da uchish... Ja uchim nemachki i engleski u shkoli, a fakultativno nijedan jer ne mogu posticji sve to, mnogo mi je... U svakom sluchaju, pozheljno je znati shto vishe jezika, ali nije presudno za posao koji navodish...
 
Quot linguas calles, tot homines vales... Dakle, u turistichkoj shkoli cjesh uchiti dva strana jezika i verovatno cje ti biti ponudjen i neki fakultativno da uchish... Ja uchim nemachki i engleski u shkoli, a fakultativno nijedan jer ne mogu posticji sve to, mnogo mi je... U svakom sluchaju, pozheljno je znati shto vishe jezika, ali nije presudno za posao koji navodish...

fakultativno se izucava spanski jezik.nije mi jasno jel to ono tipa kao domacinstvo u osnovnoj,ako hoces.jel to ?
 
pored engleskog,koji jos jezik bi trebalo da zna turisticki vodic?ako naucim grcki,da li to znaci da cu imati prednost ja da vodim grupu tamo ili je to sasvim svejedno?i koji jezik bi bio bolji nemacki,francuski,ruski itd..?upisujem turisticku, pa me zato interesuje


Neco, Neco, prvo rec-dve o tome ko ce gde ' voditi grupu '.
Uvek, ali uvek idi jedno, po jedno. Dakle skola, pa posao.
Nema pravila. Turisticki vodici koje sam sretala su ponekad bili toliko losi, tj, bez ikakve skole ili srednja masinska, CAK, engleski ni nalik razumevanju, a o drugim jezicima ni da mastas.
Ne zelim da ti rusim snove, ali da li ces ici u Grcku, Bali, Singapur, NY, Tokijo, Brizbejn, Honolulu... zavisi samo i samo od toga imas li vezu i ludu srecu.
Znanje moze i ne mora, tj. prikladno je da ga imas zbog sebe, te ti uci, ali ne oslanjaj se na znanje koje steknes kao na kartu za ulazak u svet turizma ili bilo kog posla.
Naravno, bez skole se ne moze. A i nije normalno biti. Osim engleskog, savetujem ti da uzmes neki drugi svetski jezik, npr nemacki ili francuski, a na grcki idi vanredno. Spanski zaboravi. Sa Spancima nemamo skoro pa nikakvu saradnju, a i mnogo vise tura ima po Grckoj i Francuskoj(pogle samo koliko aranzmana godisnje je samo Pariz).
Ruski je korisno znati, kao i Nemacki. Ali ja na osnovu iskustva dajem primat francuskom i grckom.
Sve najlepse i uci skolicu!:heart:
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top