Anatomija globalizma

SSSR_

Ističe se
Poruka
2.056
Upravo sam na TV-u na skupstinskom zesedanju cuo da postoji izvesna knjiga "Anatomija globalistickog smrada" koja detaljno objasnjava mentalni sklop ljudi koji ne razmisljaju bas mnogo,vec bespogovorno mehanicki rade sta im se kaze.Naravno nadredjeni takvim ljudima su mocnici iz globalno-politickih elita,a sume za koje se takvi ljudi prodaju se krecu od onih smesnih, koje iznose par stotina evra,pa sve do hiljadu ili nesto vise evra mesecno.

Knjiga se takodje detaljno bavi svim smradovima kako domacim tako stranim.Jer koliko sam mogao da shvatim iz diskusije,svaka zemlja na svetu ima svoje smradove koji razmisljaju po makijavelistickom principu - prodati i oca i majku ako treba za golo prezivljavanje,pa makar ono bilo i ponizavajuce - jer vazno je preziveti.Takve zemlje su one pod patronatom USA i EU (koja je istovremeno ucenjena od USA) : Sve zemlje EU,Meksiko,Kolumbija,Makedonija,Crna Gora,Kanada,Hrvatska,Bosna i Hercegovina,.........itd.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Naravno da ce se to desiti.Mozda ne sutra,ali svakako nije ni u nekoj dalekoj buducnosti.

Primera ima dosta od odbijanja Lisabonskog sporazuma od strane Irske, do negodavanja naroda u Austriji i Nemackoj, pa nadalje Ceska.....
kako je krenulo u tim zemljama koje su clanice EU, pa onda preko USA gde je takodje vlada veliko nezadovoljstvo obicnog naroda,ta struja ce se preneti i na ove male i prodane duse po zemljama iz tvog komentara.
Desnica u svakoj zemlji postoji,a sve se u istoriji okrece ,tako da je samo pitanje vremena kad ce desnica biti ta struja koja ce prevladati u vecini drzava,i tog momenta isprani mozgovi ima da nestanu kao da ih nije nikad ni bilo.
 
Upravo sam na TV-u na skupstinskom zesedanju cuo da postoji izvesna knjiga "Anatomija globalistickog smrada" koja detaljno objasnjava mentalni sklop ljudi koji ne razmisljaju bas mnogo,vec bespogovorno mehanicki rade sta im se kaze.Naravno nadredjeni takvim ljudima su mocnici iz globalno-politickih elita,a sume za koje se takvi ljudi prodaju se krecu od onih smesnih, koje iznose par stotina evra,pa sve do hiljadu ili nesto vise evra mesecno.

Knjiga se takodje detaljno bavi svim smradovima kako domacim tako stranim.Jer koliko sam mogao da shvatim iz diskusije,svaka zemlja na svetu ima svoje smradove koji razmisljaju po makijavelistickom principu - prodati i oca i majku ako treba za golo prezivljavanje,pa makar ono bilo i ponizavajuce - jer vazno je preziveti.Takve zemlje su one pod patronatom USA i EU (koja je istovremeno ucenjena od USA) : Sve zemlje EU,Meksiko,Kolumbija,Makedonija,Crna Gora,Kanada,Hrvatska,Bosna i Hercegovina,.........itd.

Глобализација је незаустављив процес. Ми ту ништа не можемо, осим да се прилагодимо кретањима.
Зато смрад неће изветрети, јер није проблем тај смрад, већ оно што га изазива, а то неће бити уништено.
Теби, рецимо, остаје да се надаш, да ће постглобализационо друштво бити комунистичко, а то није искључено ако се узме у обзир могућност ескалације глобалних проблема (енергија, храна, екологија, технологија), јер ће можда постојати потреба да се контролишу ова питања социјалистички.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Глобализација је незаустављив процес. Ми ту ништа не можемо, осим да се прилагодимо кретањима.
Зато смрад неће изветрети, јер није проблем тај смрад, већ оно што га изазива, а то неће бити уништено.
Теби, рецимо, остаје да се надаш, да ће постглобализационо друштво бити комунистичко, а то није искључено ако се узме у обзир могућност ескалације глобалних проблема (енергија, храна, екологија, технологија), јер ће можда постојати потреба да се контролишу ова питања социјалистички.

Upravo protiv ovakvog defetizma se ja borim : "mi tu nista ne mozemo,osim da se prilagodimo kretanjima"...:???: sta to znaci; da treba da se zmuri pred problemima?!Takav nacin "borbe",odnosno pasivnog drzanja i stvara pogodnu klimu da se smrad siri.Da li to znaci da ne treba da koristimo misomor za ubijanje glodara posto ce se oni svakako razmnozavati???!!! NE!!!! Svi misomor u ruke i gamad ce se prvo uplasiti,a kada sve dobije vece razmere i klima ce se promeniti!

;)

burekdzija:
Desnica u svakoj zemlji postoji,a sve se u istoriji okrece ,tako da je samo pitanje vremena kad ce desnica biti ta struja koja ce prevladati u vecini drzava,i tog momenta isprani mozgovi ima da nestanu kao da ih nije nikad ni bilo

Ne bih rekao da je desnica ta alternativa koja ce oterati smrad.Ovo sto se naziva EU je takodje desnica - nova desnica liberalnog kapitalizma.Desnicarske partije se takodje zalazu za liberalni koncept trzisne privrede,a kada je stvarana EU,prvi zadatak je bio borba protiv komunizma.USA takodje u svom politickom programu ima stavku - BORBA PROTIV KOMUNIZMA U SVAKOJ ZEMLJI - pod broj jedan.
 
Poslednja izmena:
Upravo sam na TV-u na skupstinskom zesedanju cuo da postoji izvesna knjiga "Anatomija globalistickog smrada" koja detaljno objasnjava mentalni sklop ljudi koji ne razmisljaju bas mnogo,vec bespogovorno mehanicki rade sta im se kaze.Naravno nadredjeni takvim ljudima su mocnici iz globalno-politickih elita,a sume za koje se takvi ljudi prodaju se krecu od onih smesnih, koje iznose par stotina evra,pa sve do hiljadu ili nesto vise evra mesecno.

Knjiga se takodje detaljno bavi svim smradovima kako domacim tako stranim.Jer koliko sam mogao da shvatim iz diskusije,svaka zemlja na svetu ima svoje smradove koji razmisljaju po makijavelistickom principu - prodati i oca i majku ako treba za golo prezivljavanje,pa makar ono bilo i ponizavajuce - jer vazno je preziveti.Takve zemlje su one pod patronatom USA i EU (koja je istovremeno ucenjena od USA) : Sve zemlje EU,Meksiko,Kolumbija,Makedonija,Crna Gora,Kanada,Hrvatska,Bosna i Hercegovina,.........itd.

Da li mislite da ce ovaj globalisticki smrad jednom izvetreti,posto je uzrok tog smrada armija sprzenih mozgova mnogih ljudi koji su poceli da se isparavaju?


Rusija ima mnogo gore ispiranje mozgova
i najveću bolest koju je dala svetu
Komunizam...:thumbdown:

A ovo su obične gluposti...
Pričaš o zemljama, Kanada, zemlje EU.... visoko razvijenim zemljama...
a tebe nema pas zašta da ujede..
daj okani se gluposti
 
A ovo su obične gluposti...
Pričaš o zemljama, Kanada, zemlje EU.... visoko razvijenim zemljama...
a tebe nema pas zašta da ujede..
daj okani se gluposti
Robot se po komandi javio da zastiti gazde...:mrgreen: Sve to ne bi bilo nimalo neobicno da mu nick nije (gle cuda) "fresh and clean" koji simbolizuje prasak sa visokim kvalitetom i JOS VISOM CENOM,a on je naravno namenjen nizim slojevima drustva.

Da li si se gospodine zapitao zasto postoje siromasne zemlje o kojima govoris?!Mozda zbog toga sto ga kapitalizma stvara.O "visokorazvijenim" zemljama nemoj da mi pricas,kao i o socijalnom statusu njihovog stanovnistva.Zar niste culi za siromasna predgradja gradova Francuske,Nemacke,USA,Britanije....Naravno da niste jer to SIROMASTVO moze da se vidi samo uzivo i praksi.BBC-u i CNN-u nije bas zgodno da predstavljaju "blagodeti" zivota u kapitalizmu.

Sve je laz,sve je prevara...SVE JE TO HOLIVUD! :thumbdown:
 
Poslednja izmena:
Koliko vidim svet je sad najbolji i najbogatiji što je bio u istoriji, ali uprkos tome bolidi kalibra Duci Simonović urlaju "Monstruozno! Monstruozno!" i žale se na nekakav "globalizam," izraz koji ja uopšte ni ne shvatam šta obeležava u vašim mozgovima. Možete li navesti neke konkretne stvari oko tog famoznog globalizma, jer sam pod utiskom da u stvari sve izmišljate
 
Koliko vidim svet je sad najbolji i najbogatiji što je bio u istoriji,
:hahaha:

Izvini Zemlja zove Mars...alo...alo...kako je tamo...:hahaha:

i žale se na nekakav "globalizam," izraz koji ja uopšte ni ne shvatam šta obeležava

Naravno da ne znas,ali znas se gojis...:rumenko:

Možete li navesti neke konkretne stvari oko tog famoznog globalizma, jer sam pod utiskom da u stvari sve izmišljate

Konkretno...

1.Rat za naftu protiv "siromasnih" zemalja koje sigurno to ne bile da ih ne pljackaju kapitalisti.

2.Pravljenje motornih vozila na BIOGORIVO...:otkacio: u situaciji kada se mnoge zemlje suocavaju za gladju.

3.Priznanje nemackih visokoh fukcionera u vladi da glad preti nemackoj ukoliko se ne nadju novi resursi sa podmirenje potreba stanovnista.

4.Optuzba USA da su mnogoljudne zemlje (INDIJA I KINA) "krive" zbog toga sto trose prehrambene proizvode na svetskom nivou....:???::sad2::rotf: Debilizam kranje zabrinjavajuci,jer Amerikanci imaju najgojaznije svincuge u obliku homosapiensa na svetu. :ok: Da smo kojim slucajem ljudozderi od Amerikanaca bi se sigurno najeli,a mesni deficit ne bi manjkao narednih 100 000 godina.Ovako Ameri su gojazni i opet se brinu zbog hrane.

I prijatelju daj malo citaj bar izvestaje iz zapadnih agencija i sluzbi (one su bar kapitalisticke),posto si inece lenj da bi citao drugo stivo.Ovde su bar oni sami sve priznali kako imaju problema.


SROZ SI BRE NEINFORMISAN! :mrgreen:
 
Šta podrazumevaš pod "ratom za naftu," kada je nafta bila 30 $ kad je počeo krstaški napad na Irak,
a sada su fjučersi 145 $ za isporuku avgusta 2008.

Dalje, imaš mnoge države tipa Kanada i Norveška koje niko ne napada iako imaju nafte.

U svetlu gorepomenutog, ne vidim šta ti znači "ratovi za naftu"
 
Šta podrazumevaš pod "ratom za naftu," kada je nafta bila 30 $ kad je počeo krstaški napad na Irak,
a sada su fjučersi 145 $ za isporuku avgusta 2008.

Dalje, imaš mnoge države tipa Kanada i Norveška koje niko ne napada iako imaju nafte.

U svetlu gorepomenutog, ne vidim šta ti znači "ratovi za naftu"

Rat za naftu podrazumeva oruzani napad u svrhu eksploatacije crnog zlata.Irak i Avganista su napadnuti - NE DA BI SE USPOSTAVIO "DEMOKRATSKI" REZIM,vec rezim opisanih globalistickih poslusnickih smradova koji ce da omoguce crpljenje resursa.

Dalje,...ne primecujes li da nafta poskupljuje,da rezerve manjkaju i da se prelazi na alternativne izvore energije???!!! :rumenko::eek: ako to nije kriza nego "blagostanje" koje samo ti vidis,onda stvarno nisi normalan.

alooo...malo realnosti molim...
 
Poslednja izmena:
Inače me mrzi da zalazim ovde,ali na ovo moram da reagujem,jednostavno je previše glupo.

Upravo protiv ovakvog defetizma se ja borim : "mi tu nista ne mozemo,osim da se prilagodimo kretanjima"...:???

Svojevrstan instinktivizam,naime najlakše je reći da nam je destrukcija u prirodi.
Pruža "utehu" čoveku da ništa ne zavisi od njega.Ako je to uopšte za utehu.


Koliko vidim svet je sad najbolji i najbogatiji

Samo što sa tehnološkim razvojem čovečanstva raste i destrukcija.

ali uprkos tome bolidi kalibra Duci Simonović urlaju "Monstruozno! Monstruozno!" i žale se na nekakav "globalizam,"

Ne bih baš rekao da je bolid.Pročitao sam njegov "Manifest egzistencijalnog humanizma"
i mogu reći da je kritika na mestu.
Osim činjenice da su deca,po prvi put istoriji,manje obrazovana od svojih roditelja i da se na svakom planu se pretvaraju u idiote,
i ostale činjenice su nepobitne:

- Planeta može da nahrani još 12 milijardi ljudi,a s obzirom da je većina resursa u rukama 10 % stanovništva,ne uspeva da nahrani ni ovih 6 milijardi.
- Otvori novine.Ubio čoveka zbog 300 dinara,unuk silovao babu...Nije monstruozno?
Sve to ima uzrok.

A činjenica je najtvrdoglavija stvar na svetu.

izraz koji ja uopšte ni ne shvatam šta obeležava u vašim mozgovima.

To što se narodima koji su do pre 100 godina sasvim normalno živeli nameće da zavise od stvari koje im nikad ranije nisu bile potrebne.


Možete li navesti neke konkretne stvari oko tog famoznog globalizma, jer sam pod utiskom da u stvari sve izmišljate

Pogledati gore.
A evo i nečeg konkretnog :arrow:
starving-child-4.jpg
 
Šta podrazumevaš pod "ratom za naftu," kada je nafta bila 30 $ kad je počeo krstaški napad na Irak,
a sada su fjučersi 145 $ za isporuku avgusta 2008.

Dalje, imaš mnoge države tipa Kanada i Norveška koje niko ne napada iako imaju nafte.

U svetlu gorepomenutog, ne vidim šta ti znači "ratovi za naftu"

Pa ne razumes zato sto si ti jos mali a voleo bi da diskutujes o ozbiljnim temama.
Rat za naftu ne podrazumeva naftu za dzabe, cena na kratak rok je nebitna, bitna je kontrola nafte, bitno je koje kompanije dobijaju naftna polja za eksploataciju.
 
2.Pravljenje motornih vozila na BIOGORIVO...:otkacio: u situaciji kada se mnoge zemlje suocavaju za gladju.

E, moj ti! Pa to gorivo se proizvodi zato što su nerazvijeni oterali cenu nafte u biiiiip!, a kad se proizvodi gorivo, proizvodi se i motorno vozilo na takav pogon. Stvaranje supstituta će dovesti do pada cena nafte. A to što se biogorivo proizvodi na račun hrane, to je zato što su se pesimisti raskukali da ćemo umreti od globalnog zagrevanja, pa se onda u mnogim zemljama daju subvencije za proizvodnju biogoriva radi zaštite životne sredine.
 
Rat za naftu podrazumeva oruzani napad u svrhu eksploatacije crnog zlata.Irak i Avganista su napadnuti - NE DA BI SE USPOSTAVIO "DEMOKRATSKI" REZIM,vec rezim opisanih globalistickih poslusnickih smradova koji ce da omoguce crpljenje resursa.
Stvarno... Pa kako ne napadoše sve ove druge zemlje, sad je ustanovljeno da Kanada ima još više rezervi nego Irak, a ništa od oružane agresije.
Po tebi su naravno u Otavi na vlasti "globalistički poslušnici," a u Bagdadu je bio slobodarski Baعas, i to je ključna razlika.
Međutim zaključak koji odatle sledi: da Kanađani žive u bednom ropstvu, dok je Irak pod Baعasom bio super-slobodan, mi ne zvuče toliko ubedljivo.


Dalje,...ne primecujes li da nafta poskupljuje,da rezerve manjkaju
Da, trebalo bi da kupiš naftu stvarno. Onda kako se kriza produbljuje ti sve više imaš para, i onda hopefully sve manje smaraš nedužne ljude traktatima o "globalizmu."


cena na kratak rok je nebitna, bitna je kontrola nafte, bitno je koje kompanije dobijaju naftna polja za eksploataciju.
I recimo dobije ih Exxon Mobil, kako to tebi pokazuje da je u pitanju zavera i nepravda?
To je javno preduzeće i bilo ko s €55 može da ga kupi na otvorenom tržištu
 
Ne bih rekao da je desnica ta alternativa koja ce oterati smrad.Ovo sto se naziva EU je takodje desnica - nova desnica liberalnog kapitalizma.Desnicarske partije se takodje zalazu za liberalni koncept trzisne privrede,a kada je stvarana EU,prvi zadatak je bio borba protiv komunizma.USA takodje u svom politickom programu ima stavku - BORBA PROTIV KOMUNIZMA U SVAKOJ ZEMLJI - pod broj jedan.

О чему ти то причаш човече? Па управо Социјалистичка тј.комуњарска интернационала је суштина глобализма бар у ЕУ. ЕУ промовише и инсталира комуњаре на власти у свим земљама бившег тзв.тоталитарног комуњаризма.
 
@СССР

Реци нам шта ти мислиш о удруживању снага левице и деснице на све учесталијим антиглобалистичким демонстрацијама широм света ?
 
to sto smo mi napadnuti svim mogucim sredstvima, vojnim, ekonomskim, politickim i raznim drugim, logicno nas stavlja na stranu protivnika i kriticara `globalizma`,
ali pitam se kakav bi nas stav bio da smo im saveznici udobno zavaljeni u eu-usa krilo, smatram da je potrebna samostalnost i nezavisnost svesti da bi se doslo do pozicije antiglobaliste.
ili srpski receno svaki politicki angazman kosta, ako si sa njima mozda nekoga manje, ako si protiv njih e onda treba imati kohones.
 
E, moj ti! Pa to gorivo se proizvodi zato što su nerazvijeni oterali cenu nafte u biiiiip!, a kad se proizvodi gorivo, proizvodi se i motorno vozilo na takav pogon. Stvaranje supstituta će dovesti do pada cena nafte. A to što se biogorivo proizvodi na račun hrane, to je zato što su se pesimisti raskukali da ćemo umreti od globalnog zagrevanja, pa se onda u mnogim zemljama daju subvencije za proizvodnju biogoriva radi zaštite životne sredine.

Cene nafte su porasle,a njih diktiraju siromasne i nerazvijene zemlje upravo zbog toga sto je to jedini nacin da se parira kapitalizmu,a time i ekploataciji.Prosla su ta vremena i rezimi koji su amerikancima i zemljama EU prodavali naftu za male pare.Inace nafta je postala kao resurs vrlo ogranicena i ne moze da zadovolji potrebe svih stanovnika na planeti,pa je nastala panika medju kapitalistima da li ce biti dovoljno i za njih.
Biogorivo se ne proizvodi zbog ekologije.To je samo izgovor liberalnih-kapitalista,jer kao sto sam naveo rezerve nafte su smanjene,ne zna se koliko ce moci jos da se koriste i zato se preslo na novi vid pljackanja ljudi tako sto im se otima od usta zarad komformizma nekih idiota.

jaguar b.p.:
Stvarno... Pa kako ne napadoše sve ove druge zemlje, sad je ustanovljeno da Kanada ima još više rezervi nego Irak, a ništa od oružane agresije.
Po tebi su naravno u Otavi na vlasti "globalistički poslušnici," a u Bagdadu je bio slobodarski Baعas, i to je ključna razlika.
Međutim zaključak koji odatle sledi: da Kanađani žive u bednom ropstvu, dok je Irak pod Baعasom bio super-slobodan, mi ne zvuče toliko ubedljivo.

To sto se Kanada povinovala americkim interesima je njihova stvar.To nije nista neobicno,a nije ni jedina zemlja koja je ucenjena od strane globalnih politickih elita.Problem je u tome sto ni Kanada nema dovoljno nafte da bi namirila americke potrebe i potrebe EU.Da je tako ne bi USA skalpala ugovore o uvozu nafte iz 10 zemalja(negde i ratovala za naftu),nego bi se samo fokusirala na Kanadu.

Da, trebalo bi da kupiš naftu stvarno. Onda kako se kriza produbljuje ti sve više imaš para, i onda hopefully sve manje smaraš nedužne ljude traktatima o "globalizmu."

Globalizam jedino odgovara ljudima poput tebe.Kako se kriza produbljuje 10 % ljudi na svetu imaju sve vise para,dok drugi umiru od gladi.To sto ljudi umiru od gladi,kapitalisti pravdaju time da su to "obicni lenjivci",ali posto im u toj histericnoj propagandi raspolozenje mase ne ide pod ruku,sluze se nasurovijim metodama da bi ucutkali narod.
Dobro je da postoje slobodarski pokreti koji udaraju na imperijaliste svim silama : Hamas,Fatah,Crvene Brigade,FARC,Radnicka Partija Kurdistana....

eremita:
О чему ти то причаш човече? Па управо Социјалистичка тј.комуњарска интернационала је суштина глобализма бар у ЕУ. ЕУ промовише и инсталира комуњаре на власти у свим земљама бившег тзв.тоталитарног комуњаризма.

Socijalisticka internacionala jeste sustina globalizma,ali KOMUNIZAM nema nikakve veze sa globalizmom,vec sa proleterskim internacionalizmom gde NE VLADAJU POLITICKE ELITE.Elitizam je suprotan ciljevima za koje se zalazu komunisti.Inace socijalisticka internacionala je u stvari socijal-demokratska - sto ce reci reakcionarna internacionala koja je modifikovala Marksove ideje.

Sivonja:
Реци нам шта ти мислиш о удруживању снага левице и деснице на све учесталијим антиглобалистичким демонстрацијама широм света ?

Ja tu ne vidim nikakvo udruzivanje,vec borbu iskljucivo za svoj interes.Staljin i Hitler prilikom sklapanja pakta o nenapadanju nisu imali u vidu nikakvo udruzivanje, vec iskljucivo interes i kupovinu vremena.Tako je i danas - cim se budu stekli uslovi levica se nece libiti da svoj odnos sa desnicom zaostri.Koliko ja znam to su retki slucajevi o kojima ti govoris i postoje samo ponegde...recimo u Rusiji... mada i tamo se beleze promenjivi odnosi koji nisu bas tako jednostavni.
 
Poslednja izmena:
Било истраживање пре можда недељу дана у Русији, преко 70% људи каже да подржава цезуру медија ради одржавања моралних врендности! А медији и испирање мозга су услов без кога се глобализација не може спровести.

А код нас ДС глобалисти http://vesti.krstarica.com/?rubrika...6c510e06fade2308d&dan=04&mesec=07&godina=2008
 
Cene nafte su porasle,a njih diktiraju siromasne i nerazvijene zemlje upravo zbog toga sto je to jedini nacin da se parira kapitalizmu,a time i ekploataciji.Prosla su ta vremena i rezimi koji su amerikancima i zemljama EU prodavali naftu za male pare.Inace nafta je postala kao resurs vrlo ogranicena i ne moze da zadovolji potrebe svih stanovnika na planeti,pa je nastala panika medju kapitalistima da li ce biti dovoljno i za njih.
Biogorivo se ne proizvodi zbog ekologije.To je samo izgovor liberalnih-kapitalista,jer kao sto sam naveo rezerve nafte su smanjene,ne zna se koliko ce moci jos da se koriste i zato se preslo na novi vid pljackanja ljudi tako sto im se otima od usta zarad komformizma nekih idiota.



To sto se Kanada povinovala americkim interesima je njihova stvar.To nije nista neobicno,a nije ni jedina zemlja koja je ucenjena od strane globalnih politickih elita.Problem je u tome sto ni Kanada nema dovoljno nafte da bi namirila americke potrebe i potrebe EU.Da je tako ne bi USA skalpala ugovore o uvozu nafte iz 10 zemalja(negde i ratovala za naftu),nego bi se samo fokusirala na Kanadu.



Globalizam jedino odgovara ljudima poput tebe.Kako se kriza produbljuje 10 % ljudi na svetu imaju sve vise para,dok drugi umiru od gladi.To sto ljudi umiru od gladi,kapitalisti pravdaju time da su to "obicni lenjivci",ali posto im u toj histericnoj propagandi raspolozenje mase ne ide pod ruku,sluze se nasurovijim metodama da bi ucutkali narod.
Dobro je da postoje slobodarski pokreti koji udaraju na imperijaliste svim silama : Hamas,Fatah,Crvene Brigade,FARC,Radnicka Partija Kurdistana....



Socijalisticka internacionala jeste sustina globalizma,ali KOMUNIZAM nema nikakve veze sa globalizmom,vec sa proleterskim internacionalizmom gde NE VLADAJU POLITICKE ELITE.Elitizam je suprotan ciljevima za koje se zalazu komunisti.Inace socijalisticka internacionala je u stvari socijal-demokratska - sto ce reci reakcionarna internacionala koja je modifikovala Marksove ideje.



Ja tu ne vidim nikakvo udruzivanje,vec borbu iskljucivo za svoj interes.Staljin i Hitler prilikom sklapanja pakta o nenapadanju nisu imali u vidu nikakvo udruzivanje, vec iskljucivo interes i kupovinu vremena.Tako je i danas - cim se budu stekli uslovi levica se nece libiti da svoj odnos sa desnicom zaostri.Koliko ja znam to su retki slucajevi o kojima ti govoris i postoje samo ponegde...recimo u Rusiji... mada i tamo se beleze promenjivi odnosi koji nisu bas tako jednostavni.

Hoćeš da kažeš da proizvođači nafte u nerazvijenim zemljama nisu kapitalisti. Silno grešiš. Kakav izgovor, čoveče? Kad bi se država manje plela u ekonomiju, sve bi bilo u redu.
 
Књигу сам пре пар дана прочитао и више је него одлична, писао је бивши трећи човек ДБ сада у бекству. Иначе на промоцији исте био је запажен велики део БИА као и неки високи страначки функционери и представници Образа. Можете је наћи у књижари на тргу Николе Пашића и заиста нећете се покајати јер поред тога што је писао о НВО има и доста тога о познатим политичарима, и његови доживљају. Између осталог сазнаћете да је ДБ покушао да убије Сороша.
 

Back
Top