oteceni i bolni zglobovi ,sta da radim/

salbo_pismena

Ističe se
Banovan
Poruka
2.767
verovatno postoji neko sa sliicnim problemima ali ja ga nisam mogla naci
ovako
pre jedno ,,pa recimo mesec dana pojavio mi se jako volik bol u plucima
islo je cak u ruku,skroz do sake,prvo leve sake onda druge desne
i bas velik bol u ruci,
posto sam imala par puta pneumotoraks otisla sam kod pulmologa.koji me je zabrinuto pogledao i pitao kako to disem?
a onda me poslao na pregled krvi i urina, na snimku su se videle samo priraslice male
nista drugo
ne znam da li je povezano,ali ja sam pocela da pijem za iskasljavanje flum..tako nesto ,,, granule i bol se smanjio
nisam isla na pregled krvi
imala sam nekih problema,,nisam stigla vec ostavila za kasnije
,,,
pocele su vrucine,,bol u plucima je nestao.
aaa,
odjednom su se pojavili veliki otoci na skocnim zglobovima
,koji me bole dok hodam
i rucni zglobovi su postali bolni ,ali nemam otoke,,bar ih ja n eprimecujem,,
Koji je savet?
usput
nemam overenu knjizicu
 
verovatno postoji neko sa sliicnim problemima ali ja ga nisam mogla naci
ovako
pre jedno ,,pa recimo mesec dana pojavio mi se jako volik bol u plucima
islo je cak u ruku,skroz do sake,prvo leve sake onda druge desne
i bas velik bol u ruci,
posto sam imala par puta pneumotoraks otisla sam kod pulmologa.koji me je zabrinuto pogledao i pitao kako to disem?
a onda me poslao na pregled krvi i urina, na snimku su se videle samo priraslice male
nista drugo
ne znam da li je povezano,ali ja sam pocela da pijem za iskasljavanje flum..tako nesto ,,, granule i bol se smanjio
nisam isla na pregled krvi
imala sam nekih problema,,nisam stigla vec ostavila za kasnije
,,,
pocele su vrucine,,bol u plucima je nestao.
aaa,
odjednom su se pojavili veliki otoci na skocnim zglobovima
,koji me bole dok hodam
i rucni zglobovi su postali bolni ,ali nemam otoke,,bar ih ja n eprimecujem,,
Koji je savet?
usput
nemam overenu knjizicu


Koliko godina imate i da li ste pusac?
 
Jao sto volim kad pocnete da mudrujete!
"Sta zelim da pregledam"?
Vidis na forumu fali taj prvi pogled, pregled, treba opipati taj otok pa videti kakvog je tipa, ima razlicitih otoka i u zavisnosti od toga i nalaza prilikom pregleda lekar u ordinaciji ce odluciti na kakve analize treba da te uputi.
Recimo reumatologu npr. na pregled.
 
pa znas sta
imam smrtni slucaj u porodici
svaki dinar mi je potreban sada
previse nemam niti para niti vremena u ovom trenutku
ako odem kod privatnika ja znam da ce me na sve moguce i nemoguce preglede staviti a ja toliko vremena nemam
bolje da se raspitam, da vidim koje su mogucnosti i da ih suzim na par stvari
dakle ne trazim dijagnozu, to bi bilo neozbiljno
trazim samo ,smernice
ako je moguce
pozdrav
 
mislite da ne postoji mogucnost da je od srcaili bubrega


Savetujem Vam da stvarno odete kod dr po upute. Znam da nemate zdravstveno, ali pokusajte to nekako da regulisete.
Ako ste imali stres, a kazete da imate smrtni slucaj, moguce da je sve na psihickoj bazi. Mada, kazem moguce sto upravo znaci da morate otici da biste znali sigurno

Pozdrav i sve najbolje Vam zelim.
 
o,k
otisala sam kod lekara
opste prakse i on mi je dao urinu kulturu plus celokupnu krvnu sliku da uradim
i napisao na onim papirima
HITNO
otisala sam, izvadila krv,, da ne spominjem da sam jedva hodala,,,(jos me je neki babac napao da se pravim mnogo naivna i da hocu preko reda da me prozovu-a bilo je sveukupno 4 coveka koji su cekali za pregled krvi)..I ,u labaratoriji su mi rekli :
REZULTATI U UTORAK,,,
A ja ,jedva da idem, i to na prstima,,doslo mi je da onog babaca jednom,onako za svoju dusu sljepim preko onih usta ,koja se nisu zatvarala...
Sta da ja radim do utorka,moram ici na posao,moram se kreteti,,
Doktorka mi je rekla da uzimam paracetamol i da povremeno drzim noge u ledenoj vodi,,
Sta ako je upala zglobova,,dug je period do utorka,,
Da li mogu antibiotik neki da pijem, cisto radi preventive,,,
hvala
 
Nista se ne mora sem umreti. Za bolesti je predvidjeno bolovanje, svet ne pociva ni na cijim plecima pa ni na tvojim. Uzimaj paracetamol, a ako imas bolove koji te sprecavaju da hodas i d aradis otvori bolovanje: sta bi bilo da si imala saobracajku (pupupu) i da lezis u bolnici polomljena - svakako mi neces reci da bi isla na posao?. Izbor je jednostavan, zdravlje ili nebriga o sopstvenom zdravlju, odlucite sami.

Smao nemojte gutati tablete na svoju ruku jer tako posle doktorima pravite ekstra posao da popravljaju sta ste zabrljali.
 
evo
dobila sam rezultate
popila sam sveukupno tri laseksa za 5 dana , otok je malo splasnuo
ali mene i dalje bole noge dok hodam
primetila sam popucale kapilare ispod otoka
zglobovi ruku nisu mnogo oteceni ali me bole kada se naslonim na sake
..dobila sam uput za reumatologa i rekla mi je
idi, mozes odmah da obavis pregled bez zakazivanja
.....jos mi je rekla da je laseks mnogo jak lek za mene
( jos da, zna da sam popila tri ,umesto jednu tabletu koliko sam joj rekla)
i dala mi je nesto drugo blazi lek
za izmokravanje
//
Otisla sam tamo,kada cvrc...zakazuje se ,dodjite 15 tog
pa sta da radim do 15 tog?
 
JAo boze sto volim kad lazete doktore, kao da njima pravfite problem a ne sebi?! DA te pita covek zasto zeni nisi rekla da pijes Lasix i odakle ti uopste ideja d apijes Lasix na svoju ruku? Uz Lasix se mora nadoknadjivati kalijum jer je on diuretik koji ne stedi kalijum, dakle izbacije so, i nemoj se igrarti sa Lasixom, to nisu Tic-Tac bombone i mozes eebi da napravis disbalans kalijuma sto moze da bude fatalno po srce! Ne glupiraj se. A sto se reumatologjie tice, 15 je za 7 dana, dakle dotle moras da se strpis, uzmes bolovanje, sedis kuci, dignes noge na neko jastuce i cekas.
 

Back
Top