Koliko su vam pomogli psiholozi/psihijatri ?

Koliko su vam pomogli psiholozi/psihijatri?

  • Vredjali su me

  • Odmogli su mi

  • Isto stanje samo sam gubila vreme

  • Malo poboljsanje

  • Stvarno poboljsanje


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Врло ми је интересантна опција ''вређали су ме''...:roll:
Као да је то, оно као, нешто уобичајено при посетама психологу...:roll:

(Неко је овде канда очекивао да му психолог повлађује и да га подржава у свему, па је све што му није одговарало тумачио као вређање...:roll:)
Ja sam se pokidao od smeha kada sam video tu ponuđenu opciju, i naravno bez mnogo razmišljanja jednoglasno odlučio da glasam za istu.

Zezam se, naravno, jedan moj veoma dobar prijatelj je psihijatar, često se šalim sa njim i on često ume da kaže: "Što sam ti ja qrate sreće, moj Kojo. Ala sam odabrao zanimanje, svaka mi se dala... hteo sam da kažem, svaka mi čast. Ja popravljam kvarove u ljudskim glavama, u ovoj našoj luckastoj zemljici, a skoro svaki pacijent dođe kod mene nekako zgrčen i skvrčen, kao da ću da ga... :whistling:"


Muvi, za svaki slučaj, nemoj više sama da ideš kod vuglomehaničara. : )
 
Врло ми је интересантна опција ''вређали су ме''...:roll:
Као да је то, оно као, нешто уобичајено при посетама психологу...:roll:

(Неко је овде канда очекивао да му психолог повлађује и да га подржава у свему, па је све што му није одговарало тумачио као вређање...:roll:)

Da to je sasvim normalno da psiholozi vredjaju jer to uvek moze da se protumaci kao neka terapija ... dok ostali lekari mogu samo da vredjaju.Vredjanje nije ne znam ruzno ti kuce ili tako to nego ne znam.
Ja sam doktor ti mene moras da postujes iako nemam pojma ...inace necu da te lecim ...


Ali da psiholog dobar psiholog podrzava ljude ... los ih vredja
 
ok. šta ti ovo kog đavola znači?
to je pod jedan. a pod dva
jel psihologija postoji ko nauka? postoji.
jel psihijatrija postoji ko grana medicine? postoji.
i šta mi sad tu da bistrimo? nije to baš najegzaktnija nauka i postoje bolji i lošiji stručnjaci, uslovno rečeno. pa ko na kakvog naleti..

Ne ne imaju los fakultet pa skoro niko od njih nema pojma ... a primaju platu.
 
Da a vidis naravno svi oni misle da su super - nije da nauka nije egzaktna to je dobro opravdanje ali je oni ne znaju ...uma mnogo dobrih metoda(skoro sve metode) koje oni ne znaju.

A naravno na podforumu zdravlje moderatori brisu svaku temu gde neko kaze da doktori nemaju pojma i naravno misle da su oni neki carevia utoriteti i da su mnogo znacajniji od obicnih ljudi...

Bas svako moze da zavrsi medicinu pa se za nju odlucuju gluplji ljudi u proseku nego npr za prirodne nauke
 
Ок, доктори немају појма, психолози немају појма - КО ИМА појма о њиховом делокругу посла??? ТИ??

Pa ja lecim od svih bolesti.Koji problem imas ...

Neki doktori nesto znaju - a za ostale cao.

Problem je u tome sto ih slabo kontrolisu pa mogu da rade kako hoce.Razmisljao sam kao inzenjer da im iskljucim struju mamicu im .. pa da vide kako je to kada niko ne bi znao da radi svoj poso
 
Ne, nego poznanica poznanice moje drugarice ... a svejedno ti ova moja ne bi odgovarala - daleko je.

Naravno da je svakome njegov problem najveci, ali mozemo da budemo i malo objektivni - ipak ima ljudi sa vecim problemima (ovo pricam za sebe, ne znam u kakvoj si ti situaciji). Sto naravno ne treba da nas spreci da ipak odemo i smaramo psihijatra :lol:

e tu dolazi ona varijanta da je bitno da placas psihica, a ne da je za dz. mislim da je cak neki od cuvenijih dao i objasnjenje zasto psihoterapija-analiza i sl. treba da se placa (ili me je drugarica zesce nalagala:D)...

i onda prosto imas taj odnos trosis svoj novac (sume nisu male) i vreme i nema razvlacenja problema u nedogled... super su i varijante "ugovora" lekar-pacijent. kao utvrdi se o cemu se radi i koliko tretmana je potrebno, ogranici se vreme ili se nesto uslovi da bi pokrenulo resavanje problema.


ako vec ides kod psihica (bilo psihologa ili psihijatra) po meni ne sme da postoji taj trip da ga smaras.
on je tu da ti pomogne oko tvojih problema koliko god oni mali-veliki bili. i ti to debelo placas tako da imas sva prava da izvoljevas, trazis drugog ako ti taj ne odgovara i sl.

Da to je sasvim normalno da psiholozi vredjaju jer to uvek moze da se protumaci kao neka terapija ... dok ostali lekari mogu samo da vredjaju.Vredjanje nije ne znam ruzno ti kuce ili tako to nego ne znam.
Ja sam doktor ti mene moras da postujes iako nemam pojma ...inace necu da te lecim ...


Ali da psiholog dobar psiholog podrzava ljude ... los ih vredja


kako koga. on proceni sta ti je potrebno. nekom je stvarno potrebna podrska da bi izgurao nesto u svom zivotu, isterao do kraja, dok je drugoga potrebno "osvestiti" malo podstaci da se preispita i ne podrzavati nepozeljo ponasanje, a to ovaj moze da protumaci kao neljubaznost, vredjanje i sl.
 
Pa ja lecim od svih bolesti.Koji problem imas ...

Neki doktori nesto znaju - a za ostale cao.

Problem je u tome sto ih slabo kontrolisu pa mogu da rade kako hoce.Razmisljao sam kao inzenjer da im iskljucim struju mamicu im .. pa da vide kako je to kada niko ne bi znao da radi svoj poso

jao sto me ovo podsetilo na nekoga... isto inzenjer, ali on je za uvodjenje vojne diktature i organizacije u bolnicama:lol:... da se on pita sve bi ih postrojio (marinu narocito predpostavljam:mrgreen:) i udario po disciplini...
 
:hahaha: E, ovo je ludilo...

Taman sam pocela da gledam jedan staaari crno-beli film "Harvi" sa Dzejms Stjuartom u gl ulozi. Komedija. On kao ima nekog svog zamisljenog prijatelja velikog zeca (Harvija) sa kojim razgovara, narucuje mu pice u pabu, vodi visokoumne razgovore, i svi ga sazaljevaju i misle da je lud... Kad ono vidis (kasnije), svi ludji od njega, a nemaju Harvija.. :lol: I, rekoh, cek' da vidim sta ima na forumu, kad ono kakva komendija, bolje od filma :hahaha:
 
Poslednja izmena:
Pa ja lecim od svih bolesti.Koji problem imas ...

Neki doktori nesto znaju - a za ostale cao.

Problem je u tome sto ih slabo kontrolisu pa mogu da rade kako hoce.Razmisljao sam kao inzenjer da im iskljucim struju mamicu im .. pa da vide kako je to kada niko ne bi znao da radi svoj poso


И треба! Искључи струју свим апаратима за дијализу, инкубаторима за бебе, скенерима, апаратима за ултразвук...и свим тим чудима технике! Маму ли им лекарску, они ће неког да вређају!!!
 
И треба! Искључи струју свим апаратима за дијализу, инкубаторима за бебе, скенерима, апаратима за ултразвук...и свим тим чудима технике! Маму ли им лекарску, они ће неког да вређају!!!

Samo mog docu ne dirajte! Nije psihijatar, psihoterapeut i sl.... Ali, lekovito deluje na mene. NE DAM ga. Tacka! :rtfm:
 
e tu dolazi ona varijanta da je bitno da placas psihica, a ne da je za dz. mislim da je cak neki od cuvenijih dao i objasnjenje zasto psihoterapija-analiza i sl. treba da se placa (ili me je drugarica zesce nalagala:D)...

i onda prosto imas taj odnos trosis svoj novac (sume nisu male) i vreme i nema razvlacenja problema u nedogled... super su i varijante "ugovora" lekar-pacijent. kao utvrdi se o cemu se radi i koliko tretmana je potrebno, ogranici se vreme ili se nesto uslovi da bi pokrenulo resavanje problema.

ako vec ides kod psihica (bilo psihologa ili psihijatra) po meni ne sme da postoji taj trip da ga smaras. on je tu da ti pomogne oko tvojih problema koliko god oni mali-veliki bili. i ti to debelo placas tako da imas sva prava da izvoljevas, trazis drugog ako ti taj ne odgovara i sl.
postoje ipak granice...da ne bude k'o u onom vicu kad su dvoje posecivali psihijatra jer im je bio jeftiniji nego hotel...:)
placao-ne placao, mislim da ipak pacijent ne treba da bude taj koji u celosti kontrolise situaciju. meni to bar ne bi dozvolio profesionalni dignitet. a kao pacijentu postovanje tudje profesije i znanja.
a za placanje,
osim sto se covek neprijatno i nekomotno oseca,
ne moze da se uspostavi ta neka specificna relacija pacijent-psih, a to je jako vazno.
 
И треба! Искључи струју свим апаратима за дијализу, инкубаторима за бебе, скенерима, апаратима за ултразвук...и свим тим чудима технике! Маму ли им лекарску, они ће неког да вређају!!!

Ako nastavis tako lozices vatru da spremis pljeske :)

Nisam mislio na tu struju nego npr na struju kod njih kuci naravno
 
e tu dolazi ona varijanta da je bitno da placas psihica, a ne da je za dz. mislim da je cak neki od cuvenijih dao i objasnjenje zasto psihoterapija-analiza i sl. treba da se placa (ili me je drugarica zesce nalagala:D)...

i onda prosto imas taj odnos trosis svoj novac (sume nisu male) i vreme i nema razvlacenja problema u nedogled... super su i varijante "ugovora" lekar-pacijent. kao utvrdi se o cemu se radi i koliko tretmana je potrebno, ogranici se vreme ili se nesto uslovi da bi pokrenulo resavanje problema.


ako vec ides kod psihica (bilo psihologa ili psihijatra) po meni ne sme da postoji taj trip da ga smaras.
on je tu da ti pomogne oko tvojih problema koliko god oni mali-veliki bili. i ti to debelo placas tako da imas sva prava da izvoljevas, trazis drugog ako ti taj ne odgovara i sl.

kako koga. on proceni sta ti je potrebno. nekom je stvarno potrebna podrska da bi izgurao nesto u svom zivotu, isterao do kraja, dok je drugoga potrebno "osvestiti" malo podstaci da se preispita i ne podrzavati nepozeljo ponasanje, a to ovaj moze da protumaci kao neljubaznost, vredjanje i sl.

Pa ti placas i drzavnog psihica samo ga placas bezuslovno sta uradio - to je razlog zasto vecina lekara nema niakakvu odgovornost.

Zdravstveni sistem je mnogo bolji u austriju i nemackoj gde je doktor odgovoran za svoje postupke i greske koje radi.

Zapravo lekar samo radi svoj posao i ne postoji formalni razlog zasto bi lekara smatrao za nekoga ko je vredniji od ne znam zidara ili radnika gradske cistoce. A vecinom ispadne brnuto ..zbog loseg zdr sistema.


I privatnici neki pojma nemaju - npr znam jednu koja naplacuje 50E a pojma nema.Naravno nista joj nisam platio...

I sto je najvaznije treba nesto da znaju.Zato je placanje po ucinku najbolje jer imas takodje i milion tih privatnih psihica koji deru a pojma nemaju.Sigurno zato sto su zavrsili isti faks kao njihove kolege koje rade drzavno.
 

Back
Top