AZIL u Budisavi, Vojvodina

kucence X

Zainteresovan član
Poruka
359
U nedelju 29.06.2008. sam prvi put bila u azilu u Budisavi koji trenutno ima 240pasa!!!
Svi su pušteni po dvorištu, neki su se sklonili u hlad jer je bilo jako sunce, a slikala sam ih kroz žicu na kapiji.
Bila je ekipa tv Apolo i snimala prilog za vesti emitovan tog istog dana.
Slučajno sam saznala za taj azil, u čekaonici kod veterinara gde je neka žena spominjala da tamo imaju problema sa nabavkom hrane.
Svaki dan im treba oko 60kg granula, 150 vekni starog hleba, mesa, kostiju....
Žena koja vodi taj azil, Zorica, je založila svoju ličnu imovinu, ali to ne traje do veka...
Trenutno im treba:

* Još jedan kamion starog hleba (dobijaju 2 mesečno, svaki po 1500 vekni)
* neostomosan (1 kom/110 din)
* frontline
* tablete za parazite, da očiste kučiće od glista, jer im ljudi ostavljaju pred kapijom kučiće u kutijama i tek okoćene kuje
* pare za vakcinaciju

Preko Novosadskog humanitarnog centra dolazi oko desetak volontera, ako ima još zainteresovanih možete njih da kontaktirate i da dodjete u azil, bar pse da pomazite, jer ih ima 240 željnih pažnje i ljubavi

Svi oni koji imaju razumevanja i žele da pomognu mogu i novčano
br tek računa u Raiffeisen banci

Zorka Damjanović

265-0200000031762-42


Ulaz u azil

lepakapija-1.jpg


lepouredjenakapija-1.jpg


kapijapsicvecee2-1.jpg


kapijapsicvece-1.jpg


Untitled-4-1.jpg


Untitled-2-1.jpg


Untitled-1-1.jpg


Ovog lepotana svi žele da usvoje, a mešance ne

Lepotan-1.jpg


2psa-1.jpg


Kucax-1.jpg


izacveca-1.jpg


Mala Buvara

buve-1.jpg


licnahigijena-1.jpg


Željan maženja

mazenje-1.jpg


Jedan od problema kad smo mi bili prisutni...2 prikolice slame koje 1 radnik hitno treba da istovari!!!

koceistovaritisvutuslamu-1.jpg


Onda traktor smeta nestrpljivim komšijama, pa je vozač morao da ga pomeri u zaglavio se u blatu...

Untitled-3-1.jpg


Onda hoće i traktor da prodje pa je malo po komšijskim kukuruzima "prešao" (uzak zemljani put, a toliko prometan)

traktorprolazi-1.jpg


Radnik unosi hranu što smo doneli, ali moraju odmah da skuvaju na butan bocama, jer salaš nema struju, pa ne može npr u zamrzivaču da čuva hranu...

unoshrane-1.jpg


radnikkapija-1.jpg


Kad Zorica udje u dvorište svi psi za njom

Zipsi-1.jpg


Zipsi2-1.jpg


setnja-1.jpg


Treba ih sve pomaziti

mazenjesvi-1.jpg


Neki su odvojeni

ogradjenipsi-1.jpg


Ovog slatkiša sam mazila

pas3sareni-1.jpg


pas4-1.jpg


pas-1.jpg


pas5-1.jpg


pas2-1.jpg


njuska-1.jpg


psixy-1.jpg


psiudvoristu-1.jpg


Deo spremljen za goste, lepo su nas dočekali

tenda-1.jpg


Zorica objašnjava ekipi sa tv Apolo...

objasnjavanje-1.jpg


Intervju

intervju-1.jpg


intervjutenda-1.jpg


Niko od nas nije ulazio u dvorište

hrabriulaze-1.jpg
 
U pitanju je azil u Budisavi, pored Novog Sada.
Išli smo tamo zbog intervjua, kad bi svi ušli u dvorište psi bi uletali u kadar, (kamera je statična), a zamislite radost tolikog broja pasa kad neko udje i oni svi na vas da ih mazite.
Planiram ja još odlazaka, poseta i konkretnih akcija tamo.
Otvaranjem ove teme sam želela da pokažem kako izgleda npr taj azil, životinje, uslovi u kojima borave, probleme koje imaju, kako ljudi dobre volje mogu da pomognu...
Što se tiče udomljavanja Zorica mi je baš pre neki dan rekla da je udomila jednu ženku, ali ljudi dolaze i ostavljaju u kutijama kučiće ili ih vežu oko salaša, a žele da udome samo rasne pse!!!
Bilo je čak varijanti da hoće da zamene svoja 2-3 mešanca za 1 rasnog.
Npr lovci su ispred salaša ubili 5 pasa iz azila (voleli su da preskaču ogradu i prate npr Zoricu kad odlazi-dolazi u azil)!!!

Imali su požar na salašu-azilu, a nemaju struju!!! pa se greju na drva i osvetljenje im je petrolejska lampa, sveća ...
Trenutno renoviraju posle požara, zahvaljujući donacijama iz Švajcarske ponovo su izgradili kuću, ali im fali stolarija, vrata, pločice...
Dobro bi im došli volonteri majstori za te popravke, ili neko kome to nije profesija ali ume da farba, kreči, postavi vrata...
Svi psi su sterilisani, kastrirani.

Ja lično mislim kad bi svako ko pogleda ovu temu odvojio 20, 50 maximalno 100 din i uplatio, nakupila bi se tu solidna svota novca, bar za neostomosane i frontline.

Oni koji su iz Novog Sada i okoline mogu i lično da odu i odnesu hranu ili šta već misle da će im trebati a mogu da poklone azilu.

021-718-399 br tel azila u Budisavi, pored Novog Sada

Preko Novosadskog humanitarnog centra mogu da se udruže volonteri i organizovanim prevozom dodju u azil

NSHC - Novosadski humanitarni centar

Trg mladenaca 6, 1. sprat

21000 Novi Sad, Srbija

T/F: (021) 524 184, 524 331, 524 134
 
Evo još malo prizora iz azila, ali nismo sve pse slikali, jer su se sakrili u hlad od sunca i na tom salašu ima i pregradjenih dvorišta u kome su pušteni psi.

Ovi su bili na sredini dvorišta u hladovini
b3aa-1.jpg


b3a-1.jpg


b3-1-1.jpg


b4a-1.jpg


b4-1-1.jpg


Ovi su bili odmah na ulazu u hladovini

b8-1-1.jpg


b6zlatni-1.jpg


b5-1-1.jpg


Tužne oke

crnituga-1.jpg


tuzneoke-1.jpg


b2-1-1.jpg


b1-2-1.jpg


kucenakapiji-1.jpg


kucedolaze-1.jpg


nakapijicvet-1.jpg


odmoruhladu-1.jpg


Nije sve tako crno imamo jedni druge

njuskanjenakapiji-1.jpg


psi-1.jpg


pasisalas-1.jpg


b10-1.jpg


zutatuzna-1.jpg


radnikihrana-1.jpg


nagomili-1.jpg


upokretu-1.jpg


Suncanje-1.jpg
 
Kao sto sam vec pisala i objasnila u prethodnim postovima, azilu je potrebna bilo kakva pomoc, koliko je ko u mogucnosti.

Trenutno je problem uvodjenje struje na salas iako je Zorica izdejstvovala da iznos novca bude najmanji moguci, ipak je ta cifra 107.000 din


Svi oni koji imaju razumevanja i žele da pomognu

br tek računa u Raiffeisen banci

Zorka Damjanović

265-0200000031762-42
 
Azil baš lepo izglea, super. Kucence x da li možeš ovu temu da pošalješ PET CENTRU ili nekom od proizvodjača hrane, ne bi li se ponudili kao eventualni donatori?



Svakodnevno radim na tom problemu, tj trazim resenja.
Poslala sam mail nekim proizvodjacima hrane za pse, treba da pronadjem i pekare za stari hleb!

U pripremi je sajt azila u Budisavi, gde cete moci da pratite sve vezano za pse i akcije tamo.
Postavicemo slike svih pasa i price o njima, kao olaksica svima koji traze psa a ne mogu npr da dodju do Budisave da ih vide uzivo i sl.
Takodje sajt ce biti odlican za brze kontakte i razmenu informacija sa potencijalnim udomiteljima, sponzorima, ljubiteljima zivotinja i ostalo.
 
Ovaj poster A3 formata ce u toku sledece nedelje biti postavljen po svim javnim ustanovama i objektima, gde nam budu dozvolili.
Nadam se da ce naici na dobar prijem, da ce se javiti ok ljudi za udomljavanje i pomoc u hrani, novcano i ostalo (svako koliko je u mogucnosti) :D:D:D

posterBudisavaazil.jpg
 

Back
Top