Zmije

top modelsica

Domaćin
Poruka
3.544
Zmije su mnogo pametne zivotinje. One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju. To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima. Spavala sam u sobi na podu na tankom duseku i to je privuklo zmiju i dosla je na moju terasu. Odmah sam zapalila vatru da je oteram jer zmije ne podnose vatru i beze od vatre. Ima jos nekih nacina kako se teraju zmije. Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna. Mada, mislim da su sarene otrovnije.
 
Zmije su mnogo pametne zivotinje. One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju. To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima. Spavala sam u sobi na podu na tankom duseku i to je privuklo zmiju i dosla je na moju terasu. Odmah sam zapalila vatru da je oteram jer zmije ne podnose vatru i beze od vatre. Ima jos nekih nacina kako se teraju zmije. Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna. Mada, mislim da su sarene otrovnije.

...samo namaži dobro belim lukom, dovratak i okno prozora sa spoljne strane i zmije ne ulaze....

... tako nećeš morati masirati svoj um u lepoj glavici, a izležavanje i puzanje će ti biti opuštenije...

srdačan pozdrav
 
... samo ti uradi kako sam reko... ti na krevet one pod krevetom...

... kada osete kako se valjuškaš u postelji ... :think:

Samo to i ništa više:bye:
 
Zmije su mnogo pametne zivotinje. One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju. To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima. Spavala sam u sobi na podu na tankom duseku i to je privuklo zmiju i dosla je na moju terasu. Odmah sam zapalila vatru da je oteram jer zmije ne podnose vatru i beze od vatre. Ima jos nekih nacina kako se teraju zmije. Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna. Mada, mislim da su sarene otrovnije.

Hm, i shta je bilo kad si se probudila... izgorela gajba... missim, zbog te vatre...:lol::mrgreen:
 
:) Samo se malo oseca cadj iz peci jer sam otvorila pec i zapalila novine u peci i tako nekoliko puta, ostavljajuci otvorenu pec, da dimi i da se vidi plamen. Zatim, setila sam se da , kao, zmije ne vole sareno, a meni je tepih u sobi poput cilima saren, ne moze da bude sareniji, nece uci. Drzao me je strah samo jedno vece. Sad me nije strah.
 
Ne razumem zašto spavaš na podu i zašto se plašiš zmija. Trebalo bi da se kao topmodelsica više plašiš kojekakvih abažura i žigola, ako si uopšte topmodelsica.
 
Zmije su mnogo pametne zivotinje. One se vuku po zemlji i kad neko lezi i vuce se po zemlji, po podu, one to osete i dodju. To znaju dobro babe i stariji pa ispricaju mladjima. Spavala sam u sobi na podu na tankom duseku i to je privuklo zmiju i dosla je na moju terasu. Odmah sam zapalila vatru da je oteram jer zmije ne podnose vatru i beze od vatre. Ima jos nekih nacina kako se teraju zmije. Sreca moja sto je bila sarena, jer je to boji znak nego da je bila crna. Mada, mislim da su sarene otrovnije.

Čisti Frojd, bre. :D
 
kad mi kazes ZMIJA mene prodje jeza,isla sam u selo spavala takodje na duseku,,,,,,,oci nisam smela da otvaram iz razloga da ne bi slucajno videla zmiju...nije je bilo ,baba je u dvoristu uvek palila vatru...ali celu noc ja bi imala osecaj da je tu..strasno...idemo na groblje ,bilo je sunce ,isla sam zatvorenih ociju kroz travu i bacala kamenje da se razbeze samo da ne vidim zmiju....mrzim ih najvise..nisam se susrela sem u zoloskom vrtu i kod keve na poslu i ne zelim da se susretnem a znam da ce se to jednog dana desiti...ne zelim i necu vise da se opterecujem sa tim strahom!
 
kad mi kazes ZMIJA mene prodje jeza,isla sam u selo spavala takodje na duseku,,,,,,,oci nisam smela da otvaram iz razloga da ne bi slucajno videla zmiju...nije je bilo ,baba je u dvoristu uvek palila vatru...ali celu noc ja bi imala osecaj da je tu..strasno...idemo na groblje ,bilo je sunce ,isla sam zatvorenih ociju kroz travu i bacala kamenje da se razbeze samo da ne vidim zmiju....mrzim ih najvise..nisam se susrela sem u zoloskom vrtu i kod keve na poslu i ne zelim da se susretnem a znam da ce se to jednog dana desiti...ne zelim i necu vise da se opterecujem sa tim strahom!

Još jedan čisti Frojd. Pa još sa tim nickom... :D
 
Da, koliko Frojdova... ,a um im pati u lepim glavicama..., nego ako ovako nastave Zmije će postati ugrožena vrsta.:think:
 
Poslednja izmena:
Zmija se ne plasim uopste. Cak su mi izuzetno zanimljive. Razmisljam da istetoviram zmiju na sebi zbog izuzetnih osobina koje ih odlikuju kao vrstu i zbog mojih ranijih cestih susreta sa njima. Svako ko je procitao nesto o tim zivotinjama zna da one nekoliko puta upozore pre nego sto napadnu i da ujedaju samo kada su preplasene.
Zmija su za mene simbol: tajanstvenosti, mudrosti, isceliteljstva (travarstva)...
 
jes' zmija je zheshci simbol..i ne dolaze u kucu bez razloga, a razlog su obichno glodari..dakle modelsice, nabavi baki neku machku koja lovi misheve i problem je reshen..inache u nekim delovima srbije se zmija u kuci(ako se ugnezdi pod pragom na ulazu kuce) smatra dobrim znakom,jer po verovanju shtiti kucu od zlih sila..
 
S jedne strane, zmija je simbol smrti, lukavstva (u kabalističkim legendama); s druge je božansko biće, simbol mudrosti (afrička, kineska, indijska civilizacija) i, zbog menjanja košuljice, označava život i uskrsnuće.
Engleski slikar i estetičar, Vilijam Hogart, tvrdio je kako je temeljni princip u stvaranju savršenog umetničkog dela - zmijolika linija. Za Hogarta je najlepše živo biće zmija, a žensko telo je, zbog svojih vijugavih linija, mnogo dekorativnije od muškog :confused:. Ako se malo poigramo premisama i konkluzijama, ispada da je žena = zmija. :p
A Frojd je rekao nešto sasvim drugo... :roll:
Ta zmija stalno unosi pometnju, još od Postanja.
 

Back
Top