Комунисти и Комуњаре

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Искрено, у свом животу нисам срео човека које се изјашњава као комуниста а да је био лош.
Све које сам срео, а мало их је су људи чврстих убеђења, сиромашни, са јаким моралним ставовима које нису променили од када су постали комунисти. Све комуњаре које сам срео, су у различитим партијама:

КОМУНИСТА:

Комунисту можете препознати по томе што је бескомпромисан у погледу економске политике, који верује у друштвену својину, бесплатно школство и здравство.

Сви, али сви комунисти су изразито патриотски опредељени, другачије идеологије него ми овде, али то не значи да су мање патриоте.

Сви одреда се противе хомосексуализму, а поприличан део њих је променио став према цркви. Чак они који су остали атеисти сматрају веру личном ствари и не бране другима. Учи децу да мисле својом главом и да воле свој народ

КОМУЊАРА:

Воли страно гов*но више него домаћу торту.
Мења идеологију како стигне, нема никаквих моралних ограничења.
Шета се од комунизма, преко патриотизма и четништва до евро-атланских интеграција.
Пише латиницом (а и то му слабо иде) децу школује са „грађанским васпитањем) у цркви био последњи пут када је био члан СПО-а.
Сада седи у некој малој странци грађанске оријентације, слави Хашки трибунал, вози солидна или добра кола, и завршава кућу од пара из неког локала који је добио када је био у партији која му је то омогућила.

Комунисти:
Стево Жигон, Ивана Жигон
Комуњаре:
Борис Тадић, Ивица Дачић”
 
Искрено, у свом животу нисам срео човека које се изјашњава као комуниста а да је био лош.
Све које сам срео, а мало их је су људи чврстих убеђења, сиромашни, са јаким моралним ставовима које нису променили од када су постали комунисти. Све комуњаре које сам срео, су у различитим партијама:

КОМУНИСТА:

Комунисту можете препознати по томе што је бескомпромисан у погледу економске политике, који верује у друштвену својину, бесплатно школство и здравство.

Сви, али сви комунисти су изразито патриотски опредељени, другачије идеологије него ми овде, али то не значи да су мање патриоте.

Сви одреда се противе хомосексуализму, а поприличан део њих је променио став према цркви. Чак они који су остали атеисти сматрају веру личном ствари и не бране другима. Учи децу да мисле својом главом и да воле свој народ

КОМУЊАРА:

Воли страно гов*но више него домаћу торту.
Мења идеологију како стигне, нема никаквих моралних ограничења.
Шета се од комунизма, преко патриотизма и четништва до евро-атланских интеграција.
Пише латиницом (а и то му слабо иде) децу школује са „грађанским васпитањем) у цркви био последњи пут када је био члан СПО-а.
Сада седи у некој малој странци грађанске оријентације, слави Хашки трибунал, вози солидна или добра кола, и завршава кућу од пара из неког локала који је добио када је био у партији која му је то омогућила.

Комунисти:
Стево Жигон, Ивана Жигон
Комуњаре:
Борис Тадић, Ивица Дачић”

woow kakva analiza priznaj da ti je neko pomogao:hahaha:

ali ovo podvuceno je nabolje:hahaha:

a da ti dam ja sad svoju definiciju i ovo pisem cisto na sta me asocira ********* a na sta komunista bez neke dublje analize. iako je svakom jasno da je komunista politicko opredeljenje i ideologija , a ********* je naravno pogrban naziv za komunistu.

komunista je ono sto bi ja rekao, ljudi iz titovog doba i drzavnog procvata koji su radili zajedno gradili, bili kao jedna porodica i kada su se komsije volele a kriminala nije bilo i svi su verovali u jednu pozitivnu ideju, u jugoslaviju i svetske integracije, ljudi koji vole sve nacije i drzave i vole da komuniciraju sa svetom i sa E.U .

a komunjare su svi oni koji sada pljuju po komunistima i pokusavaju da se operu da su ikada imali ikakve veze sa komunistima, i postali veliki nacionalisti, kao i komunjare ruske proizvodnje, rusi su bili komunjare. paranoici i tlacitelji.

zigonovi su bolesni ljudi, nema sumnje da su pametni i talentovani, ali to su bolesni ljudi nesto im fali u glavi, koji vise vole majcicu rusiju nego srbiju, povraca mi se kada ih vidim
 
Poslednja izmena:
ja mislim da neko ko je krvario u ratu i ko je oslobadjao zemlju od fasista,mislim da je red da za to dobije neku nadoknadu,a oni koji su saradjivali sa nacistima ili izdali zemlju mislim da nisu imali prava da zahtevaju svoje stvari ili da u tim vilama i dalje zive,na kraju krajeva kako su oni stekli te vile?da li je posteno da karadjordjevici danas dobijaju sve sto su nekad imali iako im je onaj njihov i svi oni pobegli iz zemlje i ostavili je na milost i nemilost,a oni koji su se borili 1999 na kosovu i metohiji moraju da traze da im se isplate licna primanja strajkovima gladju.
 
i vrlo zanimljivo kako nas obmanjuju,prebacim na hrvatsku televiziju,taman pocinjao dnevnik 2 kad kod njih udarna tema poskupljenja.....prebacim na kratko na rts 1 kod nas udarna tema poseta dacica u atini,njegovo zvalavljenje sa tadicem i da li ce sps biti u internacionali,ko je zbog toga napustio internacionalu itd......mi kao da zivimo kako kazu ko bubreg u loju pa nas eto zanimaju gluposti,a to sto cemo uskoro opet morati koristiti konjske zaprege za prevoz....to nema veze.
 
eee dess to je tuzna srpska istina,nama nije potreban neprijatelj,dovoljni smo sami sebi da bi napravili zlo.kako kazu,dva srbina tri misljenja ili dva srbina tri partije.

насмијах се на ово твоје,а боље да нисам.....шта ћеш,уз овакве какви смо сами себима, непријатељи нам не требају
 
ja mislim da neko ko je krvario u ratu i ko je oslobadjao zemlju od fasista,mislim da je red da za to dobije neku nadoknadu,a oni koji su saradjivali sa nacistima ili izdali zemlju mislim da nisu imali prava da zahtevaju svoje stvari ili da u tim vilama i dalje zive,na kraju krajeva kako su oni stekli te vile?da li je posteno da karadjordjevici danas dobijaju sve sto su nekad imali iako im je onaj njihov i svi oni pobegli iz zemlje i ostavili je na milost i nemilost,a oni koji su se borili 1999 na kosovu i metohiji moraju da traze da im se isplate licna primanja strajkovima gladju.

Tako je,trebali su svi da izginu herojskom smrtju suprodstavljajuci se okupatoru ili da beze u shume i iz zasede ko pichqetine ubiju po kog Nemca ko Partizani 4 godine da bi posle ti isti Nemci streljali neke neduzne civile po kvoti 100 za jednog.Pravi junaci koji su za to trebali da budu nagradjeni tako shto ce oteti od vlasnika njihovu imovinu i pustiti svoje korenje u njoj.
 
STRASNO,ZNACI derer,bez obzira da li nacisti spaljivali sela ili ubijali nisu ih trebali napadati zbog toga jer za njihovog jednog ubijaju 100 ljudi jel?a ovako bi na miru ubijali da ih nisu napadali.koja iskrivljena svest.jaki vlasnici,dok su drugi gladovali neki se baskarili u novcu i ugodnostima.
 
Tako je,trebali su svi da izginu herojskom smrtju suprodstavljajuci se okupatoru ili da beze u shume i iz zasede ko pichqetine ubiju po kog Nemca ko Partizani 4 godine da bi posle ti isti Nemci streljali neke neduzne civile po kvoti 100 za jednog.Pravi junaci koji su za to trebali da budu nagradjeni tako shto ce oteti od vlasnika njihovu imovinu i pustiti svoje korenje u njoj.

''upravu si cetnici su oslobodili srbiju a partizani su bili ustvari izvidjaci'' i moj deda je popio 5 rupa od metka na izletu dok je brao sumske jagode
 
Poslednja izmena:
STRASNO,ZNACI derer,bez obzira da li nacisti spaljivali sela ili ubijali nisu ih trebali napadati zbog toga jer za njihovog jednog ubijaju 100 ljudi jel?a ovako bi na miru ubijali da ih nisu napadali.koja iskrivljena svest.jaki vlasnici,dok su drugi gladovali neki se baskarili u novcu i ugodnostima.

Nemci ne bi ubijali da partizani pre svih nisu pravili pizdarije.
Sve me strah da je 100 za jednog bilo primenjivano recimo u Francuskoj.
Jedini "doprinos'" koji su Partizani dali u 2.svetskom ratu je taj da je broj civilnih zrtava Srba bio najveovatnije najveci u odnosu na populaciju od svih zahvatjenih ratom.
Umesto da se ne talasa i cheka da nas drugi oslobode (shto se na kraju i desilio).
 
znaci partizani su krivi sto su nemci ubijali za svakog njihovog 100 ljudi?interesantno kako se neko igra podacima.da,mogli smo cekati ali da li bi smo docekali to oslobodjenje?to je pitanje.ako je tako kao sto ti kazes,zasto su nemci odvodili ljude u logore?isto zbog partizana,ili su to radili po citavoj evropi?sta su ljudi tad trebali raditi,da budu mirni i da prihvate sudbinu?
 

Back
Top