ДОБРОДОШЛИ У ЕУ

opšte dobro

Poznat
Banovan
Poruka
9.647
http://vesti.krstarica.com/?rubrika...672fc75e863595162&dan=30&mesec=06&godina=2008

Francuska, od sutra predsedavajuća EU, odustala je od predloga koji ohrabruje "integracione ugovore" za migrante kao deo evropskog imigracionog sporazuma, pošto je naišla na otpor ostalih zemalja članica Unije, rekle su diplomate.

Francuski ministar za imigraciju Bris Ortfe, obraćajući se evropskim novinarima koji su došli u posetu Parizu, odbio je da kaže da li je ideja (integracionih ugovora) odbačena zbog protivljenja ostalih zemalja EU, posebno Španije.

толико обећања у кампањи демократа о еуропским вредностима да је ово стварно без речи.
 
Poslednja izmena:
http://www.politika.co.yu/vesti/najnovije-vesti/index.1.sr.html#v47310

22:04
ФРАНЦУСКА ОДУСТАЛА ОД ИНТЕГРАЦИОНИХ УГОВОРА СА ИМИГРАНТИМА

БРИСЕЛ – Француска, од сутра председавајућа ЕУ, одустала је од предлога који охрабрује „интеграционе уговоре” за мигранте као део европског имиграционог споразума, пошто је наишла на отпор осталих земаља чланица Уније, рекле су дипломате.

Нацрт француског европског споразума о имиграцији и азилу из јануара охрабривао је такве уговоре са одредбама које су прописивале да они који желе да се на дужи период населе у ЕУ морају да науче језик и прихвате вредности земље домаћина.

У нацрту од 16. јуна, у који је агенција Ројтерс имала увид, међутим, одбачени су делови који се тичу „интеграционих уговора” и позване су чланице ЕУ да промовишу интеграцију миграната „на начин... на који мисле да ће то бити одговарајуће”.

Додаје се да миграциона политика треба да се заснива на „равнотежи” између права миграната на образовање, посао, безбедност и друштвене и јавне услуге и обавеза, као што је учење језика.

„Велика већина држава чланица (ЕУ) осећа да обавезивање (интеграционим) уговорима не би била права ствар”, рекао је један европски дипломата о плану о коме би министри ЕУ требало да се изјасне следеће недеље у Француској.

Француски министар за имиграцију Брис Ортфе, обраћајући се европским новинарима који су дошли у посету Паризу, одбио је да каже да ли је идеја (интеграционих уговора) одбачена због противљења осталих земаља ЕУ, посебно Шпаније.


Бета
 

Ти ако намераваш да напустиш Србију и одеш да радиш у Немачку, нпр., онда ово може да ти буде проблем. Али, ако си планирао да живиш и радиш у својој земљи, онда не можеш имати никаквих проблема.
Оваквим уговором Србија би значајно смањила тзв. "одлив мозгова", тако да ја ово подржавам.
Ако ниси схватио, ово се не односи на туристе, а сигурно ни на студенте у размени.
 
схватио сам да се не односи на туристе и на студенте,али тема је јако интересантна због "добродошлице" у ЕУ..надам се да си пратио неке теме о Италији и њеним законима као и о Енглеској , па сам мислио да се надовежем на те теме.
 
схватио сам да се не односи на туристе и на студенте,али тема је јако интересантна због "добродошлице" у ЕУ..надам се да си пратио неке теме о Италији и њеним законима као и о Енглеској , па сам мислио да се надовежем на те теме.

А, добро... Мада, нема ту ништа чудно, ја нисам ни очекивао другачије, а и даље сам за ЕУ.
 
Welcome to EU
Guza.jpg
 

Back
Top