Ljubav ni na nebu ni na zemlji

Andrej84

Zainteresovan član
Poruka
153
Upoznao sam devojku na faksu i vec smo vise od 2 god zajedno.Dobar je covek i postena je,voli da flertuje ali to valjda svi rade...Medjutim posle niza za mene neprijatnih dogadjaja ona shvati da ja nisam covek za nju.Medjutim ja sam mislio da je to veza za sva vremena jer ja ne svrljam,ona samo flertuje tj zeza se u drustvu na fore udje-izadje pa to vecina drugara shvati pogresno i krene muvanje,ali to sam nekako savladao da se ne nerviram jer ona ne ide dalje od zezanja...Sve u svemu ona je sigurna da ne zeli vise nista sa mnom (i to mi je rekla) ali jos uvek ne moze da kaze da nismo zajedno,a ja tek ne mogu da presecem jer sam se u neku ruku nasao u cudu zasto vise ne mozemo i jos uvek je volim…Mislim, donekle mi je jasno,kada te neko nervira onda nestane ljubav,ali opet ne mogu da verujem jer nisam bio skot prema njoj,i ona kaze da je radila sta je htela (ali to nije zloupotrebila).Bili smo bas iskreni u vezi,sve smo pricali jedno drugom,pa sam par puta slusao detalje kako je neko muva,zagleda,a ona kao nece,ali nastavlja da flertuje…Medjutim kroz tu iskrenost je verovatno skapirala neke moje mane i mane mojih roditelja pa je i to projektovala i eto ti razocarenja.Dogovor je ipak pao da sacekamo dok uhvatimo uslov pa tek onda da vidimo gde smo,mada ja sam se nadao da ce krenuti na bolje,ali s vremena na vreme me dobro ohladi tako da od toga najverovatnije nema nista.Sve vise shvatam i pocinjem da se mirim da je gotovo.I dalje se cujemo par puta u toku dana pa me i to dosta da kazem zeza jer smo navikli jedno na drugo,ona to shvata kao prijateljske razgovore,a meni to na neki nacin ne da da se ohladim.Trenutno je muva bivsa simpatija (nije me zbog toga sutnula,ovo je pocelo postepeno jos od nove godine i kaze da nije zbog trece osobe vec zbog nas) sa kojim se zamalo smuvala pre 3 godine pa je taj zeznuo i otisao sa drugom i sada kada ga je ta sutnula on se setio nje i bukvalno je cima da se kresnu.Ona je bas iznenadjena kakvih sve ljudi ima jer je imala drugacije misljenje o njemu…Naravno ja to sve slusam jer i dalje vazi da pricamo sve jedno drugom…I upravo to me je nateralo da bacim koji post po forumu.Nisam jos uvek prso,ali se nerviram.Dosta toga sam citao po raznim forumima,gledao svakakve filmove i serije i nikada se nisam nadao da ce se i meni nesto slicno desiti-mislio sam da kad jednom upoznam neku da je to to.A situacija je kao da imas nekog rodjenog koji boluje od neke teske bolesti i samo cekas kada ce da ode,ti tu nista ne mozes,a opet se sekiras.Sada se pitam mozda je bolje kada te neko sutne onako na brzaka,al nisam imao prilike da saznam jer mi je ona prva devojka i moguce da sam se zbog toga bas vezao za nju.To bi bilo to ukratko.Vise sam napisao sve ovo jer mi je lakse,drugom pricas,ali svako ima svoje probleme,a ovo je vise kao razgovor sa samim sobom s tim da i drugi mogu da procitaju,bace neki koment…
 
1.Vazi :-) deluje kao pripovetka,al kucao sam u word-u pa sam prekopirao.
2.Ma to sam i odlucio,tacnije nemam nameru da presecem...Ali ipak mi jasno stavlja do znanja da je gotovo (iako je prve godine ljubav cvetala kako kaze) i da mozemo da ostanemo extra prijatelji,da se cujemo i da pomazemo jedno drugom kad zatreba,ali ja sam takav da ne mogu da joj budem prijatelj ako je volim.
Znaci ona ide na to da izbegavajuci da se vidjamo van faksa,a to izbegavanje traje od nove godine,mene ohladi i da ja shvatim da je gotovo i da to bude sto bezbolnije po nas.
Jedino da vremenom shvati da ovo i nije bilo tako lose i da nista nije idealno pa da nastavimo.Treba onda izdrzati mesece neizvesnosti,al *** mozda ce se isplatiti pokidani zivci.Al ako stvarno ne zeli i kada mi kaze da je gotovo onda ok,rekao sam joj da necu da iskacem iz zbunja,da je smaram,pevam serenade ispod prozora i sl iako cu i tada isto da je volim.Jedino me muci sto kao zna da ne zeli sa mnom,a nema kako kaze petlju da prekine...
Verovatno je navikla da pricamo,a zna da kada raskinemo da se tada povlacim i prekidam svaki kontakt,takav sam,ne zbog inata vec zato sto mi je zao,knedla u grlu,blokada i sl.Plus sto smo na istom faksu,pa ce biti i izbegavanja sa moje strane...
A sa druge strane ne bi mi bas bilo prijatno ni da prekinemo zvanicno jer sam se najverovatnije ususkao u laz tj lazem samog sebe.
Al valjda vreme sve leci.
 
Poslednja izmena:
Zasto li mi ova prica zvuci poznato? Deja Vu
Iskreno, nije samo vezano za tvoju pricu i ovo sto si napisao ali kada jednom nesto krene lose, tesko da tu ima spasa. Kada dodje do hladjenja, tesko da tu opet nesto moze da se zagreje. :) Ili, zamisli da sve to gutas i trpis ali dokle?
Najteze je kada dodje kraj i kada to treba da se prihvati ali ono zadnje sto si napisao je "jedina" istina u svemu: Vreme leci sve

I mali osvrt na ovo sto si napisao:
"Bili smo bas iskreni u vezi,sve smo pricali jedno drugom".
Tesko da je tako, SVE neces cuti NIKADA!
 
1. Znam da je tesko ali daj sebi neki novi smisao....pokusaj da se sklonis od nje neko vreme...
2. Brate...iskreno....flertuje...ona kao nece i ipak nastavi....projektovala je mane tebe i tvojih roditelja...
ma pricam ti pricu....ti kazes da nisi bio skot prema njoj...voleo se je verujem ko Boga....ona tebe nije izgleda i tu se prica zavrsava...nemoj da trpis takav teror...
 
Dragi Andrej, sve zene vole da flertuju, to im vraca samopouzdanje, to ih cini pozeljnim i donosi osecaj da su zeljene i to je deo njihove cudi ali... sve dok je to u granicama deljenja osmeha, poneki pogled,dopustanja nekoj drugoj osobi da nam se divi, to je ok...kod nje to nije tako, ona je mlada , zeljna paznje, pokazivanja i to je u vasim godinama jednostavno tako.
Tvoja je greska zlato sto si sve to dopustio, gledao i slusao, misleci da njena iskrenost brise njeno ponasanje, nazalost to je dovelo do toga da si ti sve vise postajao njen drug a ne decko.
Njoj je tesko da prekine kontakt jer u tebi ima sve ono sto joj odgovara, druga koji je slusa, pratioca kroz vreme i ljubav koja je tu kad joj zatreba.
Budi pametan i odluci prvo da to ne zelis, kad ucinis taj prvi korak...vreme stvarno cini svoje:)
pozdrav veliki...drzim ti palceve da uspes u onome sto stvarno zelis:):)

ps...bas sam se raspisala:lol::lol:
oprostite ako sam preterala:)
 
ne zadovoljavaj se mrvicama!

procitala sam jutros post koga sad vise nema:confused:

i sve se svodi na to:(

ona tebi laznu nadu daje, ti sebi laznu nadu dajes... dokle tako?!

uvijeno ti je rekla,, ok ti mozes da budes tu dok ja ne nadjem nekog ko ce da me obori s nogu i zadovolji moje ciljeve,,...na zalost:(

ali...sve to verovatno i ti znas i kao sto i svi mi znamo da je srce to koje odlucuje a ne razum:)
 
Hvala vam svima.
Jeste da je u onoj poruci (koju sam sacuvao) sve dosta jasnije ,ali izbacio sam par detalja za svaki slucaj da neko nama poznat ne prepozna pricu pa da se naljuti ona ili njeni ili sta vec...
Neke stvari su se juce iznenada izdesavale.Bas se dosta toga namestilo.Meni neverovatno.Ukratko,na faksu smuvam ponovo svoju devojku (zvuci glupo zar ne?) i dogovorili smo se (na njen predlog,bas sam se nasao zatecen) da se vidjamo (nakon pola godine pauze),ali da to ne shvatim kao vracanje ljubavi (to je bio glavni uslov da se vidjamo).Valjda se to zove veza bez obaveza.
I kada neko nadje nekog drugog da javi i tada ovo nase prestaje zvanicno,ali nema ljutnje i da se to ne dozivi kao prevara ili da je neko nekog vukao za nos.Izdejstvovao sam da u tom dil-u vazi da nema svrljanja sa strane jer ne mogu da budem sa devojkom ako ona ima jos nekog,makar i u ovakvom dogovoru.
Ja sam naravno pristao na sve to.Kao sto rece padalica mozda je to los potez sto sam pristao na tako nesto,ali posto ona ne moze sa mnom,a u neku ruku joj odgovaram,a i dalje je mnogo volim, onda mi je ovaj dil bolji nego li da se nastavilo po starom ili da smo raskinuli.
Naravno ja je ne proganjam,sve se desilo na obostranu zelju,nista usiljeno.
Medjutim jesmo se mi tako dogovorili,ali ja sam u taj dil usao:

1.Verujuci da ce ovako biti opustenija tj da ne brine da mora da se udaje za mene i da zamislja kakav bi joj zivot bio sa mnom (jer nju je to brinulo),pa moze na miru da pogleda kako drugi zive i da smanji svoje ideale tj ciljeve (mada u to sumnjam) i to je u stvari najveci problem jer su dosli u sukob njeni zivotni ciljevi sa mojom sposobnoscu da ih ja i ona zajedno ostvarimo.Tacnije tako je procenila (a za sada nije puno pogresila) da ja nisam covek koji ce da vuce ka ostvarivanju tih ciljeva vec da bi ona morala mene da vuce ka tome.Pokusala je da me promeni,da budem poput muskarca kakvog ona hoce,al valjda je shvatila da je to isto kao kada bih ja hteo nju da menjam po svojim prohtevima.
I od tada odnosi se zahladnjuju.
Naravno imam ja jos mana koje njoj smetaju,ali ko ih pa nema,bar sam svestan toga,a ima ih i ona.Neke mozes da popravis,a neke su deo licnosti i promenile bi se ako promenis glavu.

2.Sto se mene tice i dalje smo verni jedno drugom

3.Niko ne moze da mi zabrani da je volim,a jos se i vidjamo po dogovoru

4.To mi daje vremena da shvati da nista nije savrseno tj da nema savrsenih veza,a ja sam i dalje tu negde tj nismo se udaljili

Tacnije ja ne bih ni usao u ovo da i dalje ne gajim nadu da ovo moze da uspe jer ima jos cudnijih veza koje traju.A niko mi ne garantuje da smo u klasicnoj vezi i da sretne nekog zanimljivijeg koji joj vise odgovara da me ne bi i tada sutnula nakon kraceg ili duzeg razmisljanja (ne iskljucujem da moze to i meni da se desi,ali znam da ja ne svrljam i da mi je ona prva devojka a imam 24 godine,nemam nista u rezervi,a niti mi treba nesto bolje od nje tj ja sam zadovoljan).Ovako je bar rekla da to moze da se desi.Ali isto tako i ne mora.
Sve u svemu ovo moze da potraje dok smo na faksu jer je do tada najbitnije ucenje,a posle toga kada krene sa tim svojim ciljevima trajace dok ne nadje nekog ko je sposoban da joj ispuni te ciljeve i da joj potpuno odgovara (jer je jako probirljiva).Sigurno da ima takvih kakve ona trazi samo je pitanje da li ce da naleti na takvog.Ili jednostavno u takvoj probirljivosti ostane sama sto bas nikom ne zelim i mislim da gadno lazu oni koji kazu da je biti sam najbolje (vec se samo tako tese).Ili mozda ipak ne nadje nista bolje i zadovolji se sa mnom,a nastavi da masta o princu na belom konju (a dobije samo konja :-)
To je to u kratkim crtama.Da li gresim ili ne,ne znam...A da ja tu sada presecem nema sanse cak i kada bih znao da je tako bolje jer bih se vecito pitao da nisam pogresio.Takav sam.
 
Poslednja izmena:
Pa bio sam na regrutaciji al nisam jos odsluzio vojsku zbog faksa.
Ja prekjuce nisam mogao da verujem sta sam cuo i pristao sam,a i sada bih.Jer verujem da to ipak nece biti bas klasicna veza bez obaveza vec nesto vise.Samo imam utisak da ona hoce da se vidja sa mnom,lepo joj je,mozda jos i lepse nego ranije jer kao da je skinula veliki teret obaveze da mora kasnije da zivi sa mnom sto je kad razmislim ipak pomalo i glupo jer niko ne garantuje sve i da se extra slazes sa nekim da to nece da prsne.
Kao da je poslusala savet moje majke koja mi je negde na pocetku rekla da uzivam u vezi i da mi to bude izduvni ventil ionako teskog faksa i da ne ulazim u neke analize i diskusije.Kao rece-Neces ti odmah da se zenis,polako...
Ona mi prvo znaci,volim je i sl pa onda sve ostalo jer mi samo ljubljenje i nije nesto ako ne volim tu devojku.
Samo to vidjanje ima smisla jer je volim i osecam da je to to,sto bi se reklo cini me kompletnim.
Mada ipak imam negde u pameti (ako je uopste imam) da to moze lako da propadne i pripremam sebe da to bude bez neke drame sa moje strane,dostojanstveno,bez scena.Cini mi se da bih neuporedivo gore podneo da me sutne pre jedno godinu dana kada sam mislio da je ovo za sva vremena...i kada sam kidao svoje zivce zbog gluposti bez potrebe.
Ovako su me bar spustili na zemlju.
A postoji ipak sansa da me prihvati,usvoji ili sta god...
 
Poslednja izmena:
Ti druze, uvek voli celim srcem, i nemoj se vezati previse za nju. Dakle, volis najvise sto mozes, i sebe dajes potpuno,
ali ako ona ode, pustis je... Tvoji stavovi su dobri. I nedaj se negativnim emocijama kao ljtnja i ljubomora.. ;)

Ljubav nije bas sebicno orijentisana. To su moji saveti, u teoriji.. :)
 
Ti druze, uvek voli celim srcem, i nemoj se vezati previse za nju. Dakle, volis najvise sto mozes, i sebe dajes potpuno,
ali ako ona ode, pustis je... Tvoji stavovi su dobri. I nedaj se negativnim emocijama kao ljtnja i ljubomora.. ;)

Ljubav nije bas sebicno orijentisana. To su moji saveti, u teoriji.. :)

Molim te, Almsivi, pusti teoriju, praksa je mnogo vaznija.
Sta ti se desi u zivotu desi se.Ne mozes to da promenis.
Na greskama se uci a ne na pricanju drugih ljudi i teorija.
Teorija moze da omane a praksa nikada.
Bez uvrede.Ipak saveti su uvek dobrodosli.
 
Meni je sto puta bolje da mene neko sutne,nego li ja da to odradim jer bih se posle sigurno kajao.Covek lako zaboravi neke gluposti i posle se seca samo lepih stvari i eto ti grize savesti,kajanja...
Ne kazem,veca je sansa da se ovim stvori jos veci problem za oboje.
Ako vec mora da se raskantamo,najbolje bi bilo sada,al posto od toga nema nista i to bi se razvuklo na jos ko zna koliko meseci onda mi je ovo ponuda koja se ne odbija.
Jedino da ne shvatim ovo ozbiljno (sto je i bio deo dogovora),al to malo teze,a kao sto rekoh mozda i ispadne nesto od ovog,ko zna.
A ljutnja i ljubomora,ma u neku ruku sam se i oprostio od ove veze pre dil-a tako da mi je sve ovo poklon i cini me happy.Pre sam bio dosta zagrizeniji da ovo mora da uspe i nervirao se i ja takodje oko nekih gluposti,al kada sam uvideo da ona ne zeli sa mnom onda sam shvatio da ako nekom ne odgovaras nema tu neke velike filozofije.
Ma ima svega u nasem drustvu,i mnogo vece patologije.
 
Poslednja izmena:
Meni je sto puta bolje da mene neko sutne,nego li ja da to odradim jer bih se posle sigurno kajao.Covek lako zaboravi neke gluposti i posle se seca samo lepih stvari i eto ti grize savesti,kajanja...
Ne kazem,veca je sansa da se ovim stvori jos veci problem za oboje.
Ako vec mora da se raskantamo,najbolje bi bilo sada,al posto od toga nema nista i to bi se razvuklo na jos ko zna koliko meseci onda mi je ovo ponuda koja se ne odbija.
Jedino da ne shvatim ovo ozbiljno (sto je i bio deo dogovora),al to malo teze,a kao sto rekoh mozda i ispadne nesto od ovog,ko zna.
A ljutnja i ljubomora,ma u neku ruku sam se i oprostio od ove veze pre dil-a tako da mi je sve ovo poklon i cini me happy.Pre sam bio dosta zagrizeniji da ovo mora da uspe i nervirao se i ja takodje oko nekih gluposti,al kada sam uvideo da ona ne zeli sa mnom onda sam shvatio da ako nekom ne odgovaras nema tu neke velike filozofije.Ma ima svega u nasem drustvu,i mnogo vece patologije.

sve si sam rekao...
pa cemu onda dalje...
 
Jeste al eto,ne mogu da prekinem,a ni ona ne moze,jos i ovaj dogovor plus mozda se malo sredi,mada mi je i danas rekla da bi poludela kada bi morala da zivi ne samo sa mnom nego i sa nekim drugim jer ne moze nekog da gleda tri puta dnevno.Takva je valjda,al mozda oladi vemenom tj mozda se pripitomi.
Ponavljam se,al i dalje imam nadu da ovo moze da uspe.
Nesto mi nije da trazim novu vezu,a ovo mi odgovara,imam sa kim da popricam,i previse se poznajemo medjusobno,jos se sada i vidjamo i sve ostalo sto sam pre napisao.Zato mi je i zao da uvek nesto mora da fali.
Mislim ko bi ga znao kako ce ovo da se zavrsi i ko ce prvi da povuce.Mozda i meni sve dosadi nakon nekog vremena.A mozda se i otegne godinama pa necemo imati kud vec cuti i trpi.
Sve u svemu hvala vam svima,svaki komentar je bio na mestu,al sto kaze Joxica teorija je jedno,a praksa drugo.
Kada bi se slusali iskusniji laksi bi zivot bio,ali...
 
Mozda je to zato sto mi je prva veza,jos traje preko 2 godine,mnogo mi znaci pa je zato i pustam da radi sta ona hoce.Da mi je 5-6 po redu verovatno bih pobegao ranije jer ko je taj ko bi sebe mucio zbog ko zna koje po redu,ali ovu sam nekako posebno doziveo,mozda i idealizovao,kako god...
Nista nije slucajno.
 
Citajuci tvoje postove - videla sam sebe nekad. Sada - tesko da bih dugo padala na neke fore koje su na moju stetu, a mislim da kombinacija sa doticnom damom nije u tvoju korist.

Ako mislis da ces se kajati ako ti povuces crtu, razmisli koliko ces se preslisavati za vise godina sto to nisi uradio vec trosio sebe na nesto sto ne zaslusuje utrosak tvoje energije. Bar ne vise.

Begaj Andrej, bez grize savesti. Nema razloga da o tome razmisljas u odnosu na nekog ko je pitanje da li ima savesti prema tebi. A i gde je tu ljubav koja je nekad bila ? Ostala u nekom bezazlenom flertu, pauzi, odbijanju...

I zaista moras sam sebi reci - dosta Andrej - jer mi ostali mozemo samo da pisemo postove, bez efekta, jer je poznato da gluvom ne vredi pricati. Nadam se da ti nisi gluvac za komentare kojih si se nadobijao onoliko... :)
 
Poslednja izmena:

Back
Top