Vidal - Amerika vise nije republika!

Titus.

Ističe se
Banovan
Poruka
2.276
Poznati americki knjizevnik, istoricar i sociolog, Gor Vidal optuzio je Busha da je ukinuo republiku u Americi i da se pod maskom borbe protiv terorizma provlace razni zakoni koji zaobilaze ustavna prava gradjana i na mala vrata se uvodi diktatura. Optuzio je Ameriku za ekspanzionizam i zelju da kontrolise naftu na srednjem istoku, odnosno centralnoj aziji, u ciju svrhu je i izvrsena invazija na Kuvajt 1991-ve. Osvrcuci se na 11-ti septembar 2001-ve.rekao je da su mnogi obavestajci jasno upozoravali da se sprema nekakav napad ali da je taj napad posluzio kao pokrice i predtekst za invaziju na Irak ( u uvijenoj formi optuzio je Busha i njegovu administraciju za organizaciju napada )

Dakle, mnogi vodeci Amerikanci upozoravaju da se Amerika pretvara u diktaturu te da su demokratski - republikanski temelji duboko podriveni navodnom borbom protiv terorizma.

http://www.presstv.ir/Detail.aspx?id=61813&sectionid=3510302

http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=61760&sectionid=3510203
 
Dosta tačnih stvari i jedna nebuloza. Invazija na Kuvajt zapravo je bila oslobađanje Kuvajta od Iraka. Husein je izvršio invaziju na pomenutu zemlju. O 11. septembru smo već naširoko diskutovali. Amerika će ostati Republika i kada zakorači u neofašističku diktaturu. Šta li će zameniti Republiku? Kraljevina? Ko će biti kralj? Arnold Schwarzenegger?
 
Dosta tačnih stvari i jedna nebuloza. Invazija na Kuvajt zapravo je bila oslobađanje Kuvajta od Iraka. Husein je izvršio invaziju na pomenutu zemlju. O 11. septembru smo već naširoko diskutovali. Amerika će ostati Republika i kada zakorači u neofašističku diktaturu. Šta li će zameniti Republiku? Kraljevina? Ko će biti kralj? Arnold Schwarzenegger?


406810434


:dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash::dash:

:hahaha::hahaha::hahaha::hahaha::hahaha:
 
Poslednja izmena:
Dosta tačnih stvari i jedna nebuloza. Invazija na Kuvajt zapravo je bila oslobađanje Kuvajta od Iraka. Husein je izvršio invaziju na pomenutu zemlju. O 11. septembru smo već naširoko diskutovali. Amerika će ostati Republika i kada zakorači u neofašističku diktaturu. Šta li će zameniti Republiku? Kraljevina? Ko će biti kralj? Arnold Schwarzenegger?

zamenice je indijanci koji ce jedini ostati posle skorog unistenja usa
 
Poznati americki knjizevnik, istoricar i sociolog, Gor Vidal optuzio je Busha da je ukinuo republiku u Americi i da se pod maskom borbe protiv terorizma provlace razni zakoni koji zaobilaze ustavna prava gradjana i na mala vrata se uvodi diktatura. Optuzio je Ameriku za ekspanzionizam i zelju da kontrolise naftu na srednjem istoku, odnosno centralnoj aziji, u ciju svrhu je i izvrsena invazija na Kuvajt 1991-ve. Osvrcuci se na 11-ti septembar 2001-ve.rekao je da su mnogi obavestajci jasno upozoravali da se sprema nekakav napad ali da je taj napad posluzio kao pokrice i predtekst za invaziju na Irak ( u uvijenoj formi optuzio je Busha i njegovu administraciju za organizaciju napada )

Dakle, mnogi vodeci Amerikanci upozoravaju da se Amerika pretvara u diktaturu te da su demokratski - republikanski temelji duboko podriveni navodnom borbom protiv terorizma.

http://www.presstv.ir/Detail.aspx?id=61813&sectionid=3510302

http://www.presstv.ir/detail.aspx?id=61760&sectionid=3510203

:hahaha::hahaha::rotf::rotf:pa USA je od 1 dana svoga postojanja fasisticka kompanija
 
amerika nikad nije bila republika,to je tiranska i genocidna zemlja na cijem celu je bilo dosta razlicitih ljudi koji su svecinom svi povezani rodbinski ili na neki drugi nacin.istorija SAD se od 1980 do 2009 moze napoisati kao istorija od starijeg do mladjeg busa,posto je sin preskota busa koji je inace pomagao finansijski nacistima pa su mu 1944 zamrzli sva sredstva,dzordz bus postao drugi covek amerike 1980,mislim na dzordza busa starijeg,koji je na vodecem mestu u americi bio do 1992 pa njegov sin od 2000...pokazuje da ameriku drzi par mocnih porodica.zato je i jeste tiranska zemlja.i nikad nije ni bila republika.
 
sentimentalna budala ono sto sam ja napisao nije moje misljenje vec cinjenica da je otac dzordza busa starijeg,preskot finansijski pomagao nacistima i da su mu zbog toga 1944 zamrzli sva sredstva i da bi sprao sa svog prezimena ljagu poslao je sina dzordza busa starijeg u rat u vazduhoplovstvo.inace je ta porodica deo scull and bones,bavarskog tajnog udruzenja.
 
Lepa im je ta demokratija... predsednik im bude neko ko im (onima koji zele da uvecaju svoj kapital i koji su se pitali do tada) nije po volji i oni ga roknu. Usred kampanje. U Dalasu. Srede i njegovog brata. Zaprete drugom bratu da ako se kandiduje ide istim stopama. Koja je to zemlja ako u njoj ne mozes biti biran i da biras????? FASIZAM !!!!!!
 
sentimentalna budala ono sto sam ja napisao nije moje misljenje vec cinjenica da je otac dzordza busa starijeg,preskot finansijski pomagao nacistima i da su mu zbog toga 1944 zamrzli sva sredstva i da bi sprao sa svog prezimena ljagu poslao je sina dzordza busa starijeg u rat u vazduhoplovstvo.inace je ta porodica deo scull and bones,bavarskog tajnog udruzenja.

ok ok
 
Bush stariji je bez potrebe napao Libiju. Samo da se potrosi sto vise zaliha iz vojnog arsenala. Yebes takvu politiku. Zar da ja idem na bliski istok i da praznim magacine DZENERALMOTORSA da bi oni uvecali svoj kapital. Neka hvala. Za njih je rat samo jos jedan BIZNIS i to dobar biznis.
 
Dobro sta *****s?Oni nijednom nisu pmenuli crne helikoptere i ta zaverenicka sranja... Samo su iznosili svoje misljenje o demokratiji i republickom uredjenju u Americi.
pa vidim da nisu zato sam morao da ih podsetim to ONI i oce da am popusti paznja i da pocnemo da zaboravljavamo kako bi od nas lakse napravili robove novog svetskog poretka :sad2:
i ugradili nam one cipove sa onim zigom na zverku ili kako se vec vika :sad2:
 
Lepa im je ta demokratija... predsednik im bude neko ko im (onima koji zele da uvecaju svoj kapital i koji su se pitali do tada) nije po volji i oni ga roknu. Usred kampanje. U Dalasu. Srede i njegovog brata. Zaprete drugom bratu da ako se kandiduje ide istim stopama. Koja je to zemlja ako u njoj ne mozes biti biran i da biras????? FASIZAM !!!!!!

Када си га већ споменуо да га доведемо у везу са теоријом завера...

Обавезно одслушати ко већ није
 
Poslednja izmena:
rokfeler,rotsild...i ostale porodice u stvari zele da nametnu dominaciju u svetu preko svojim satelita koji sede u beloj kuci,pa svako normalan zna da se tamo sve vrti oko novca.onaj ko ima podrsku najmocnijih i ko ima vise para za predsednicku kampanju taj ce i da pobedi,a ne koga narod hoce.
 

Back
Top