Da li ste za to da u Srbiji ukinemo dinar i uvedemo evro kao valutu?

Da li ste za to da u Srbiji ukinemo dinar i uvedemo evro kao valutu?

  • Da uvesti evro i ukinuti dinar!

  • ostaviti dinar kao valutu!

  • nek ostane kako je trenutno!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
mislim da ne treba uvoditi euro vwec samo treba dopustiti kursu da pliva tj da ga odredjuje trziste a ne drzati ga vestacki na nekom nivou...

Tacno tako.

Inace evo dokaza da uvodjenje Evra,ne znaci smanjenje inflacije,a primer je C.Gora.

Inflacija 8,7 odsto
SAOPŠTENJE CENTRALNE BANKE
Podgorica (MINA-BUSINESS) – Prosječna godišnja stopa rasta cijena na malo iznosila je u prva četiri mjeseca 8,7 odsto - saopšteno je iz Centralne banke (CBCG).

http://www.vijesti.cg.yu/index.php?id=274184
 
A kurs? Kažu da je nerealno jak, da se sadašnji nivo veštački održava.

Kratkoročno se kurs može trošenjem deviznih rezervi držati na željenom nivou. Dugoročno, međutim, on mora da prati razlike u stopi inflacije u odnosu na Evropu, i po toj meri on je nerealno visok
I, kog datuma očekuješ da euro dođe na realni nivo od 140 dinara po kome ti odbijaš da ga kupiš?

Inače mi imamo veći ekonomski rast od Euro zone, jesi to ufaktoris'o?
 
en vredjam nego konstatujem.

crna gora je komunisticki isprdak i bice sve dotle dok se ne smeni sa vlasti komunisticcka partija crne gore koja se danas zove DPS. Crna Gora je komunisticki isprdak i komunisticko-lopovska kvazi drzava.

Neke stvari loše konstatuješ. Slažem se da je DPS zapravo Komunistička partija. Ali to je i SNP. I jedina država u Evropi koja ima komuniste na vlasti i u opoziciji danas je Crna Gora. To je surova realnost. A da je kvazi-država to ne možeš dokazati argumentima. Kakva je onda država Srbija kad je dobila na tanjiru nezavisnost od "kvazi-države". Za podsetnik: da nije održan referendum u CG 21. maja 2006. godine - Srbija nikada ne bi postala država, jer je to jedina zemlja na svetu koja se svim silama borila protiv sopstvene nezavisnosti, odnosno za nekakvu Jugoslaviju ili SCG ili šta već.
 
Neke stvari loše konstatuješ. Slažem se da je DPS zapravo Komunistička partija. Ali to je i SNP. I jedina država u Evropi koja ima komuniste na vlasti i u opoziciji danas je Crna Gora. To je surova realnost. A da je kvazi-država to ne možeš dokazati argumentima. Kakva je onda država Srbija kad je dobila na tanjiru nezavisnost od "kvazi-države". Za podsetnik: da nije održan referendum u CG 21. maja 2006. godine - Srbija nikada ne bi postala država, jer je to jedina zemlja na svetu koja se svim silama borila protiv sopstvene nezavisnosti, odnosno za nekakvu Jugoslaviju ili SCG ili šta već.


You got that right.
 
Neke stvari loše konstatuješ. Slažem se da je DPS zapravo Komunistička partija. Ali to je i SNP. I jedina država u Evropi koja ima komuniste na vlasti i u opoziciji danas je Crna Gora. To je surova realnost. A da je kvazi-država to ne možeš dokazati argumentima. Kakva je onda država Srbija kad je dobila na tanjiru nezavisnost od "kvazi-države". Za podsetnik: da nije održan referendum u CG 21. maja 2006. godine - Srbija nikada ne bi postala država, jer je to jedina zemlja na svetu koja se svim silama borila protiv sopstvene nezavisnosti, odnosno za nekakvu Jugoslaviju ili SCG ili šta već.

Weis,moramo priznati da je ''kvazi'' drzava,posle onakvog referenduma u kome su glasali svi,osim Kineza.Glasao i Kurta i Murta,sletelo vise aviona iz Amerike i Svajcarske,nego sto ce u narednih godinu dana.Glasali s Kosova,Albanije,BiH,Hrvatske,Slovenije i ko zna odakle jos.Pa za referendum se ''biracko telo'' uvecalo za 70000 glasaca,plus koliko je bilo obrisano ''slucajno'' koji nisu bili podobni,a upisani ovi ''iznenadni turisti''.

Nije sramota to priznati,to su cinjenice koje je svako video.
 
Apsolutno se slazem sa tobom da sa 20 dinara ne mozes nista da uradis, ali nije u tome poenta, onda bi i za 5 evro centi moglo da se kaze pa to je samo jeb... 5 evro centi, jednostavno moraju da postoje i novcanice u malim apoenima.

to je kovani apoen a Njegoš od 20 dinara,papirni,postoji kovanica od 20 din. a ovu papirnu ne povlače iz opticaja
 
I, kog datuma očekuješ da euro dođe na realni nivo od 140 dinara po kome ti odbijaš da ga kupiš?

Inače mi imamo veći ekonomski rast od Euro zone, jesi to ufaktoris'o?

ne ocekujem da se to desi dok su demokrate na vlasti u srbiji.

ocekujem da se to desi kada skinemo demokrate sa vlasti ili ako srbija bankrotira .

a ako demokrate ostanu na vlasti naredne 4 godine sigurno ce bankrotirati jer se godisnje mora zaduzivati 10 milijardi dolara da bi branila kurs na 78-80 dinara za 1 euro i kompletnu ovu promasenu ekonomsku politiku.

sto oni duze istrajavaju na tome, to su nasi proizvodi nekonkurentniji a strani konkurentniji , i samim tim se povecava spoljnotrgovinski deficit i ubrzava propast srbije i njen totalni bankrot.
 
Očigledno ne poznaješ neke detalje. Na metalnim eurima se na naličju i nalaze velikani države u kojoj se koriste ti metalni apoeni. Kod nas bi mogli da budu i Tesla i Andrić, a u Crnoj Gori i Njegoš. Trenutno su se u CG slili metalni euri iz svih zemalja EU pa zato se na poleđini metalnih novčića nalaze motivi iz svih država EU.

Ma znam, nego sam zaboravio na to....
 
Neke stvari loše konstatuješ. Slažem se da je DPS zapravo Komunistička partija. Ali to je i SNP. I jedina država u Evropi koja ima komuniste na vlasti i u opoziciji danas je Crna Gora. To je surova realnost. A da je kvazi-država to ne možeš dokazati argumentima. Kakva je onda država Srbija kad je dobila na tanjiru nezavisnost od "kvazi-države". Za podsetnik: da nije održan referendum u CG 21. maja 2006. godine - Srbija nikada ne bi postala država, jer je to jedina zemlja na svetu koja se svim silama borila protiv sopstvene nezavisnosti, odnosno za nekakvu Jugoslaviju ili SCG ili šta već.

srpska narodna stranka nije komunisticka partija niti su njeni celnici bili komunisti barem ne istaknuti. druga komunisicka partija koja je u opoziciji u crnioj gori jeste SNP. Tako da tvoja konstatacija da je komplet opozicija u crnoj gori komunisticka - jednsotavno ne stoji.

sve u svemu crna gora ce ostati komunisticki isprdak sve dok u njoj bude vladala ista banda koja vlada od 1945 godine tj komunisticka partija crne gore.
 
ne ocekujem da se to desi dok su demokrate na vlasti u srbiji.

ocekujem da se to desi kada skinemo demokrate sa vlasti ili ako srbija bankrotira .

a ako demokrate ostanu na vlasti naredne 4 godine sigurno ce bankrotirati jer se godisnje mora zaduzivati 10 milijardi dolara da bi branila kurs na 78-80 dinara za 1 euro i kompletnu ovu promasenu ekonomsku politiku.

sto oni duze istrajavaju na tome, to su nasi proizvodi nekonkurentniji a strani konkurentniji , i samim tim se povecava spoljnotrgovinski deficit i ubrzava propast srbije i njen totalni bankrot.

ja sam za to da za euro zvanicni kurs bude 6 din., a da se na ulici prodaje za 30. s tim kradikali imaju najvise iskustva,i na tome su najvise para mlatili
 
inace jedan moj prijatelj je kum sa jednim visokim funkcionerom policije u crnoj gori i ovaj mu je rekao da su crnogorci izdali pred referendum 140.000 novih licnih karata ljudima koji nemaju veze sa crnom gorom da bi glasali na referendumu za nezavisnost.

sad da ne bi imali 140.000 novih drzavljana smislili su foru po kojoj ko god ima neko strano drzavljanstvo ne moze da ima crnogorsko tj mora da ga se odrekne i na taj nacin ce da eliminisu sve ove koji zive van crne gore a imaju njihove papire.
 
Weis,moramo priznati da je ''kvazi'' drzava,posle onakvog referenduma u kome su glasali svi,osim Kineza.Glasao i Kurta i Murta,sletelo vise aviona iz Amerike i Svajcarske,nego sto ce u narednih godinu dana.Glasali s Kosova,Albanije,BiH,Hrvatske,Slovenije i ko zna odakle jos.Pa za referendum se ''biracko telo'' uvecalo za 70000 glasaca,plus koliko je bilo obrisano ''slucajno'' koji nisu bili podobni,a upisani ovi ''iznenadni turisti''.

Nije sramota to priznati,to su cinjenice koje je svako video.

Glasao sam i ja koji živim u Srbiji, a nisam ni kurta ni murta. Činjenice su da je Srbija preko tog referenduma dobila državnost.
 
inace jedan moj prijatelj je kum sa jednim visokim funkcionerom policije u crnoj gori i ovaj mu je rekao da su crnogorci izdali pred referendum 140.000 novih licnih karata ljudima koji nemaju veze sa crnom gorom da bi glasali na referendumu za nezavisnost.

sad da ne bi imali 140.000 novih drzavljana smislili su foru po kojoj ko god ima neko strano drzavljanstvo ne moze da ima crnogorsko tj mora da ga se odrekne i na taj nacin ce da eliminisu sve ove koji zive van crne gore a imaju njihove papire.

Ziva istina:ok:
 
srpska narodna stranka nije komunisticka partija niti su njeni celnici bili komunisti barem ne istaknuti. druga komunisicka partija koja je u opoziciji u crnioj gori jeste SNP. Tako da tvoja konstatacija da je komplet opozicija u crnoj gori komunisticka - jednsotavno ne stoji.

SNS u Crnoj Gori je jaka koliko SPS (bez onih mizernih prilepaka JS i PUPS) u Srbiji, dakle minorna partija, i nikada neće imati vlast.

sad da ne bi imali 140.000 novih drzavljana smislili su foru po kojoj ko god ima neko strano drzavljanstvo ne moze da ima crnogorsko tj mora da ga se odrekne i na taj nacin ce da eliminisu sve ove koji zive van crne gore a imaju njihove papire.

Ja imam i srpsko i crnogorsko državljanstvo, ne pitaj kako.
 
Glasao sam i ja koji živim u Srbiji, a nisam ni kurta ni murta. Činjenice su da je Srbija preko tog referenduma dobila državnost.

Weis,to sto si ti glasao je jos jedan dokaz ove podobnosti koju sam naveo.Po cemu si ti imao pravo da glasas,a ja nisam.Znaci sve je ocigledno.Molim te budi dosledan,i u ovom slucaj kazi istinu,i idemo dalje,i onako je sve zavrseno.

A istina je da je C.Gora postala nazalost ''kvazi'' drzava zbog ovog lopovskog i fukarskog nazovi referenduma.Sramota je za C.Goru da ponovo postane drzava na ovakav nacin i da se tome ''dici''.Jednostavno,ovako stara drzava ne zasluzuje da ponovo bude drzava na ovakav smrdljivi nacin,jer time gazi sve njeno u istoriji.
Jednostavno,da je sve bilo u redu po pitanju regularnosti,ja bih prvi bio za to,jer C.Gora zasluzuje da bude drzava,ali ne na ovakav ogavan nacin.
 
SNS u Crnoj Gori je jaka koliko SPS (bez onih mizernih prilepaka JS i PUPS) u Srbiji, dakle minorna partija, i nikada neće imati vlast.



Ja imam i srpsko i crnogorsko državljanstvo, ne pitaj kako.

SNS je u crnoj gori najjaca opoziciona stranka imaju najvise poslanika u parlamentu od svih opozicionih stranaka tj koalicija Srpska Lista. Niko od njih nema komunisticku proslost koliko ja znam.

ti imas mozda treutno srpsko i crnogorsko drzavljanstvo al ces uskoro morati da se odreknes jednog ili ce ti biti oduzeto crnogorsko ako ne napravis taj izbor.
 

Back
Top