nastradao nas vaterpolista Ikadinovic

B92 Info Vesti Hronika
Ikodinović i dalje u teškom stanju
28. jun 2008. | 01:49 -> 12:36 | Izvor: B92, Beta
Beograd -- Vaterpolista Danilo Ikodinović doživeo tešku saobraćajnu nesreću na putu Zrenjanin-Novi Sad. Stanje posle operacije stabilizovano, ali je i dalje u životnoj opasnosti

Vaterpolista Danilo Ikodinović teško je povređen u saobraćajnoj nesreći (Reuters)
Vaterpolista Danilo Ikodinović teško je povređen u saobraćajnoj nesreći (Reuters)
Načelnik novosadske Klinike za urgentnu hirurgiju Zoran Đermanov rekao je da je stanje povređenog vaterpoliste Danila Ikodinovića nešto stabilnije, ali da je i dalje u životnoj opasnosti. On je rekao da se Ikodinović nalazi na odeljenju intenzivne nege, da je bez svesti i priključen na aparate.

Đermanov je naveo da u ovom trenutnu ne može da precizira o kakvim se povredama radi, već samo da je reč o povredama opasnim po
život.

"Operacija je trajala čitave noći, a u njoj je učestvovao tim hirurga. Ikodinović je trenutno na intenzivnoj nezi, stanje mu se stabilizovalo, ali i dalje je u životnoj opasnosti i još ne možemo da dajemo bilo kakve procene", rekao je Đermanov.

Vaterpolo reprezentativac Srbije primljen je noćas u Klinički centar u Novom Sadu sa teškim povredama krvnih sudova ruke opasnim po život, saznaje agencija Beta u toj novosadskoj bolnici. Prema nezvaničnim informacijama, Ikodinović je stradao kada je vozeći motor obilazio traktor koji je vukao cisternu.

U trenutku kada je krenuo u obilaženje, na njega je naleteo automobil "jugo" koji je takođe krenuo u obilaženje i nije video Ikodinovića na motoru.

Od siline udarca on je izleteo sa kolovoza, dok se pod cisternu zabio "jugo', čiji je vozač prošao sa lakšim povredama.

MUP: Neprilagođena brzina

Novosadska policija je saopštila da je Ikodinović povređen u saobraćajnoj nesreći koja se desila kada je motociklom "jamaha", usled brzine neprilagođene stanju puta i drugim uslovima, udario u zadnji deo "zastave koral" koja se kretala u istom smeru.

Od udara se automobil odbio u desnu stranu i udario u cisternu koju je vukao traktor i tom prilikom cisterna se prevrnula.

32-godišnji sportista je zadobio teške povrede opasne po život – prelom desne nadlaktice, povrede krvnih sudova i živaca desne ruke kao i razderotine po nogama, navodi MUP.

Vozač "zastave" Perica D. (25) iz Đurđeva lakše je povredio glavu, stomak i podlakticu. Traktorom je upravljao Miroslav K. iz Kaća.
 
Вести
Србија Регион Свет Хроника Друштво Економија Наука Култура Забава

субота, 28. јун 2008, 08:27 -> 20:03
Данило Икодиновић поново оперисан

У саобраћајној несрећи на путу Зрењанин-Нови Сад, која се десила синоћ, тешко је повређен ватерполо репрезентативац Србије Данило Икодиновић. Он је поново оперисан у суботу поподне.

Директор Урегентног центра у Новом Саду, Зоран Ђерманов рекао је за РТС да је у суботу у поподневним часовима Икодиновић поново оперисан, или како се изразио подвргнут васкуларном хируршком захвату и да је његово стање и даље веома сложено.

Према речима лекара, најтежа повреда је на Икодиновићевој десној руци "са последицама по ту руку". "Урађени су сви неопходни захвати и сада треба сачекати и видети како ће реаговати његово ткиво".

Начелник новосадске клинике и даље је уздржан у вези са евентуалним прогнозама. "У наредних неколико сати или наредна 24 сата ћемо нешто више знати", додао је Ђерманов.

Према речима директора Урегентног центра у Новом Саду, Зорана Ђерманова иако на скенеру нема значајнијих промена на мозгу, још увек је рано за било какву прогнозу.

Икодиновић је примљен је касно синоћ у Клинички центар у Новом Саду са тешким повредама крвних судова руке опасним по живот.

Новосадска полиција саопштила је да је Икодиновић задобио прелом десне надлактице, повреде крвних судова и живаца десне руке као и раздеротине по ногама, док је возач аутомобила који је учествовао у несрећи, Перица Д. лакше повредио главу, стомак и подлактицу.

Несрећа се догодила на 53. километру пута М7 око 20.20 сати, када је Икодиновић возећи мотоцикл "јамаху", услед неприлагођене брзине особинама и стању пута као и другим условима, ударио у задњи део "заставе-корал 1.1" која се кретала у истом смеру.

Од силине удара аутомобил се одбио у десну страну и ударио у цистерну коју је вукао трактор, навела је полиција, напоменувши да се том приликом и приколица преврнула.



Najjnovije informacije o nasem vaterpolistu
 
Istoga dana, u petak 27.06, sam se vracao kući iz Novog Sada u Zrenjanin i oko 20:10 sam se nalazio na putu izmedju sela Aradac i Zrenjanina (na 10tak kilometara od grada) kada je, meni u suprotnom pravcu projurio motor crne boje, krećući se brzinom od najmanje 150kmh.
Baš sam prokomentarisao prisutnima "da mogu zamisliti šta bude kada padneš sa takvog motora" i eto posle saznah da se nažalost i dogodilo.
 
Svakako mi je zao Ikodinovica... ali mislim da si ti malo zamenio teze... kako moze biti vozac Yuga kriv kada su se kretali u istom smeru, a i vidis da se nije kretao prilagodjenom brzinom... >150km/h :neutral:

Несрећа се догодила на 53. километру пута М7 око 20.20 сати, када је Икодиновић возећи мотоцикл "јамаху", услед неприлагођене брзине особинама и стању пута као и другим условима, ударио у задњи део "заставе-корал 1.1" која се кретала у истом смеру.
 
svaka chast dachi i sve to
ali juche sam chak chuo "informaciju" na TV
da je kriv aktuelni ministar saobracaja jer nije doneo set zakona o bezbednosti u saobracaju
po aktuelnim propisima u saobracaju
u sudaru odpozadi je uvek kriv onaj iza, jer nije drzao propisno rastojanje
by the way, na svim regionalnim putevima u srbiji ogranichena brzina kretanja je 60 km/h
da li je dacha poshtovao ogranichenje brzine?
 
kazu da je bolje

i sada bi trebalo staviti tacku na Srbiju,crnu rupu evropskog saobracaja,i konacno uraditi nesto sto ce spreciti masakr po putevima

DOSTA JE BILO!!!!!

sve dok napaljeni klinci budu lako dolazili do dozvola i sve dok budemo vozili kao manijaci nepostujuci nista ovo ce nastaviti da se desava
 
nesakid,

mislim da malo preterujes sa tim vozacem Yuga... koliko covek posvecuje paznje onome sto se desava iza njega na putu... mozda 10-15% svoje ukupne koncentracije, jos na to kada dodamo cinjenicu da je iza njega bio motor pri velikoj brzini - skoro da nije bilo sanse da ga uoci pre nego sto je bilo kasno... u ovom slucaju, jedini krivac za nesrecu je Ikodinovic :neutral:
 
Drži se Dačo, Srbija je uz tebe.......

53307687.jpg
 
ZA DAČU I NATU

Znam, ovo je tvoja utakmica najteža,
I znam da znaš, da sam tu,
Uvek kad gledam te, ja glasno navijam,
Al` sad sam mirna, previse mirna
Ko ti u snu..

Oko mene svi najdraži
Ljudi što vole te i neprestano brinu
A ja k’o da sam sama na ovom svetu
Fali mi tvoj pogled
Da popuni prazninu..

Jak si Dačo, jači nego li što znaš
Bori se ljubavi, trebaš nam,
Da nam opet snage daš
Hana i ja smo srećne samo, uz tebe
Ne mogu ljudi to, da promene,
Ne mogu ja, da živim u snu,
Ja samo želim da si sa mnom tu..
 
Здравстено стање повређеног ватерполисте Данила Икодиновића данас је "за нијансу боље" него раније, изјавио је начелник новосадског Угрентног центра Зоран Ђерманов.

"Очекујемо да се тренд побољшања његовог општег стања настави", рекао је Ђерманов новинарима.

Он је додао да је поподне обављен још један хируршки захват, који је истовремено био и преглед Икодиновићеве повређене руке.

У складу са проценама лекарског конзилијума и следећих дана биће обављени слични захвати и начињени још неки контролни налази чији су резултати у прихватљивим границама, казао Ђерманов, који није прецизирао о каквим је налазима реч.

Он је напоменуо да стање Икодиновићевог централног нервног система је још практично није дијагностиковано и објаснио да ће то "бити могуће тек кад пацијент дође свести".

Наш прослављени ватерполиста Икодиновић тешко је повређен у саобраћајној несрећи на путу Зрењанин-Нови Сад у петак увече, када је, према саопштењу полиције, због брзине неприлагођене условима саобрацаја возеци мотор, ударио у аутомобил који се кретао у истом смеру.

Kривца за несрећу утврдиће суд

Српски комитет за безбедност саобраћаја саопштио је да ће суд у законом прописаном поступку утврдити кривицу за саобраћајну несрећу у којој је Икодиновић задобио тешке повреде, оцењујући као недопустиво да било ко други унапред именује одговорне.

"Недопустиво је да било ко проглашава унапред одговорним било ког учесника у саобраћајној незгоди, јер за то није ни стручан ни овлашћен", наведено је у саопштењу.

Комитет подсећа да ће суд ће утврдити све околности везане за саму незгоду, као што су брзина кретања, начин кретања, психо-физичко стање учесника у незгоди, услови пута и околине и могућности за избегавање незгоде

Околности саобраћајне незгоде у којој је страдао Икодиновић, тачније оштећења на "југу", указују на то да мотоцикл којим је он управљао није ударио у задњи део, него у леву страну тог возила, у део који је ближи његовом задњем делу.

"То би могло указати на то да је возач "југа" изненада ушао у путању кретања мотоцикла којим је управљао Икодиновић. Међутим, истичемо да је утврђивање одговорности за сваку саобраћајну незгоду, па и за ту, искључиво задатак надлежног суда",наведено је у саопштењу .

Комитет за безбедност је упозорио возаче, нарочито мотоциклисте, да предузму све мере ради сопствене заштите и да немају поверење у остале учеснике у саобраћају, јер је стање безбедности на друмовима Србије на изузетно ниском нивоу.

Везивање појаса и ношење кациге најбољи је начин да се сачува живот, који у тренутку може да постане део наше црне статистике.

Комитет истиче да је Србија "црна тачка" Европе и да је страдање у саобраћајним незгодама неприхватљиво, због чега захтева да један од приоритета нове Владе Србије буде одлучно предузимање мера за смањење броја погинулих у саобраћају.
 
Kriv je Ikodinovic jer je prebzo vozio...I nesakide, to sto ti volish Ikodinovica, ne znaci da treba da ga branish za ovakve stvari...Zamisli da si ti bio u "jugu" ili neko koga volish, kada je Ikodnovic naleteo?
Ako je popularan ne znaci da moze da divlja po putevima i da ne treba da bude kaznjen za svoje postupke.
Ko je pitao sta se desava sa vozacem "juga"? Dizete i ovde hajku na coveka u "jugu" koji nije kriv...
Pisete neke pesme za Natashu i Danila...Pa ima on i majku i oca i sestru...Ima i cerku iz prvog braka....Jeste li znali da njegovi roditelji nisu znali da je nastradao jer im niko iz te porodice nije javio...
Malo objektivnosti nece vam skoditi...
Svaka cast njemu na sportskim uspesima...Zelim mu da se sto pre oporavi, da mu ruka ostane citava i njegova, pa da onda odgovara za ovo sto je izazvao...
 
I da nesakide - ako si pratio tekstove i izveshtaje o saobracajnim nesrecama na putevima Srbije onda bi trebalo da znash i da su uzroci saobracajnih nesreca u Srbiji:
1. Neobucenost vozaca
2. Bahatost vozaca
Takodje bi trebalo da znash da Saobracajna policija muku muci sa vozacima motora, koji su veliki rizik za sve ucesnike u saobracaju jer se ne pridrzavaju saobracajnih propisa...
 

Back
Top