DOGODILO SE NA DANASNJI DAN

mali.adadjo

Aktivan član
Poruka
1.177
http://www.kurir-info.rs/

Sram ih bilo !
I danas se ugledni istoricari spore oko ishoda Boja na Kosovu , a Kurir je sebi dao pravo da odluci da su Turci izvesno pobedili !
I pre , kao i posle ove , vodjene su bitke s Turcima , odakle je jedna bitka mogla da dobije citav rat ?!
Pa prvi smo im ubili cara , izvesno je da u jednoj bici kao i u sahu , ciji kralj prvi bude smaknut , taj je izgubio partiju !
Pa cemu su onda nakon Kosovske bitke, zvonila zvona na crkvi Notr Dam ?!
Sram ih bilo po sto puta , sram ih bilo zbog srpskih mucenika od onda pa do dana danasnjeg !
 
http://www.kurir-info.rs/

Sram ih bilo !
I danas se ugledni istoricari spore oko ishoda Boja na Kosovu , a Kurir je sebi dao pravo da odluci da su Turci izvesno pobedili !
I pre , kao i posle ove , vodjene su bitke s Turcima , odakle je jedna bitka mogla da dobije citav rat ?!
Pa prvi smo im ubili cara , izvesno je da u jednoj bici kao i u sahu , ciji kralj prvi bude smaknut , taj je izgubio partiju !
Pa cemu su onda nakon Kosovske bitke, zvonila zvona na crkvi Notr Dam ?!
Sram ih bilo po sto puta , sram ih bilo zbog srpskih mucenika od onda pa do dana danasnjeg !

Brate, ne sumnjam u tvoja plemenita nacionalna osecanja ali nisi u pravu. Po srednjovekovnim pravilima pobednik je onaj ko se prvi povuce sa bojnog polja. Stoga su nas u pocetku smatrali pobednicima. Cinjenica je da su Lazarevici i Brankovici nakon poraza na automatski priznali pokornost Turcima te se stoga donosi zakljucak da su Srbi izgubili a ako neko i smatra da smo mi tu pobedili onda to mora biti Pirova pobeda.
 
http://www.kurir-info.rs/

Sram ih bilo !
I danas se ugledni istoricari spore oko ishoda Boja na Kosovu , a Kurir je sebi dao pravo da odluci da su Turci izvesno pobedili !
I pre , kao i posle ove , vodjene su bitke s Turcima , odakle je jedna bitka mogla da dobije citav rat ?!
Pa prvi smo im ubili cara , izvesno je da u jednoj bici kao i u sahu , ciji kralj prvi bude smaknut , taj je izgubio partiju !
Pa cemu su onda nakon Kosovske bitke, zvonila zvona na crkvi Notr Dam ?!
Sram ih bilo po sto puta , sram ih bilo zbog srpskih mucenika od onda pa do dana danasnjeg !

:hahaha::hahaha::hahaha:........zvona crkve u Parizu su zvonila , zbog greske u roamingu.......culo se da su srbi pobedili turke.........:hahaha:

Kod tebe ta vest nije zazivela ni posle 600 godina.......:hahaha:

Najinteligentije je ovo poredjenje sa sahom.....:rotf:.....a sta se desava kada padne kraljica??...jel pesaci naskacu da joj uteraju pobednickog??:hahaha:
 
http://www.kurir-info.rs/

Sram ih bilo !
I danas se ugledni istoricari spore oko ishoda Boja na Kosovu , a Kurir je sebi dao pravo da odluci da su Turci izvesno pobedili !

A ko je po tebi pobedio?
U najboljem slucaju bi za rezultat mogli da kazemo - nereseno.
U svakom slucaju, mi nismo pobedili, jer da jesmo, ne bi delili DNK sa Turcima.
To ti je ko ova prica da smo pobedili NATO 1999.
 
Nakon Kosovskog Boja , Srbija je postala vazal turskog sultana.
Vazalstvo je u srednjem veku bilo cesta pojava , i ono ne oznacava gubitak drzave ili ropstvo !
Vazalan odnos je odnos ravnoteze , jer napadac nije u stanju da osvoji tudju zemlju , a branilac nije u stanju da porazi napadaca .
I pre Kosovskog Boja , Knez Lazar je stupio u vazalne odnose sa ugarskim kraljem .
1402 . despot Stefan se oslobodo Turskog vazalstva , i sledecih 20 godina Srbija nije bila u vazalnom odnosu sa Turskom .
Prema tome , ne govorim sta se dogadjalo posle bitke , vec o njenom ishodu .
Ne postoji niti jedan relevantni dokaz da su Srbi izgubili u Kosovu Polju , naprotiv .
 
Bas to.
Ishod bitke - nereseno.
U stvari, najvecu korist je najverovatnije imala Evropa, posto su Turci zbog velikih gubitaka stali ovde, a mi smo zbog tog ispusili.

Potpuno se slazem oko toga , najvecu korist imala je Evropa .
Ali odakle ovima iz Kurira pravo da na ovakav nacin napisu nesto ?!
Mogli su da stave da se bitka dogodila , da je izginulo celokupno srpsko plemstvo ...
Ne mogu da prihvatim da napisu nesto ovako , na ovaj nacin .
Sram ih bilo !
 
Potpuno se slazem oko toga , najvecu korist imala je Evropa .
Ali odakle ovima iz Kurira pravo da na ovakav nacin napisu nesto ?!
Mogli su da stave da se bitka dogodila , da je izginulo celokupno srpsko plemstvo ...
Ne mogu da prihvatim da napisu nesto ovako , na ovaj nacin .
Sram ih bilo !


Hm, u jeeaaa... Evropa imala korist!!?:lol:
Aha, kako da ne... posebno Madjari, Poljaci i Rusi...:lol:

Btw. knjigu u šake...

HISTORIA MAGISTRA VITAE EST:lol:
 
Dans je VIDOVDAN, naj tužniji dan kod SRBA prenošen sa kolena na koleno, sa predaka na nova pokolenja i opet tako,.............. danas ne peva niti se veseli.......na ovaj dan izgubili smo SRPSKE VITEZOVE na čelu sa LAZAROM -SVETIM MUČENIKOM .............i DANAS dobismo VLADU koja je od *dva tvorca iste* emotivno u sklopu dana pred nama, kreiranu u duhu svesti i poimanja ONAKVOG koji napusti BOJ NA KOSOVU uz unapred pružanje ruke pomirenja sa TURCIMA i .....................normalno IZVINJAVANJA već pripremljenog zbog LAZAREVE DUHOVNE POBEDE i svog BRANKOVIĆEVSKOG poraza...............NEKA NAM JE VIDOVDAN i pojave savremene istorije uz njega U PAMĆENJU VEČNOM I VEČITOM..................:think:
 
Poslednja izmena:
http://www.kurir-info.rs/

Sram ih bilo !
I danas se ugledni istoricari spore oko ishoda Boja na Kosovu , a Kurir je sebi dao pravo da odluci da su Turci izvesno pobedili !
I pre , kao i posle ove , vodjene su bitke s Turcima , odakle je jedna bitka mogla da dobije citav rat ?!
Pa prvi smo im ubili cara , izvesno je da u jednoj bici kao i u sahu , ciji kralj prvi bude smaknut , taj je izgubio partiju !
Pa cemu su onda nakon Kosovske bitke, zvonila zvona na crkvi Notr Dam ?!
Sram ih bilo po sto puta , sram ih bilo zbog srpskih mucenika od onda pa do dana danasnjeg !

"Sram nas bilo od onda do dana današnjeg!" Koliko kletvi na ovom pdf-u...:roll:
Meni je već upućena i Lazareva kletva. :lol:

Btw, reč "boj" se piše malim slovom.
 
"Sram nas bilo od onda do dana današnjeg!" Koliko kletvi na ovom pdf-u...:roll:
Meni je već upućena i Lazareva kletva. :lol:

Btw, reč "boj" se piše malim slovom.


Btw . onda bi i Kosovski trebalo biti napisano malim slovom , jer se ski , cki , ski pisu mali slovom , ali reci koje oznacavaju nazive znacajnih dogadjanja pisu se velikim , kao i naslovi i sl .
To nije tema , mogla sam pisati i na arapskom , spamujes ili nemas sta pametnije?
 
:hahaha::hahaha::hahaha:........zvona crkve u Parizu su zvonila , zbog greske u roamingu.......culo se da su srbi pobedili turke.........:hahaha:

Kod tebe ta vest nije zazivela ni posle 600 godina.......:hahaha:

Najinteligentije je ovo poredjenje sa sahom.....:rotf:.....a sta se desava kada padne kraljica??...jel pesaci naskacu da joj uteraju pobednickog??:hahaha:

Vozdovcanin , to je verovatno tako u tvom slucaju , mislim naskacu ti i uteruju ...
 
Jeste bilo je iz 1 u X. U prvo poluvrjeme, Milos je zaklao Mutata, a posle ovi koknuse Lazara:hahaha::hahaha::hahaha:

crnabanijalk4.jpg
 
Opet si citao " Oce nas " deset puta unazad , govorimo o srednjovekovnoj Evropi !
Hajde probaj unapred , mozda ti se razbistri :roll:

Hm, heheee... ja sam ateista...:p
Dalje, o toj Evropi i ja govorim... da malo bolje poznajesh istoriju, znala bi shta sam ti rekao... ovako se blamirash džaba... :p

Vidish, Turke neshto bash i zabole boolja za kosovsku bitku... nisu joj pridali toliko veliki znachaj... kao mi... nisu se zaustavili... pa su se posle toga shibali sa Madjarima... i to mnooogo godina, pa su se čukali sa Rujama i na kraju zveknushe malo i Poljake... da se ne opuste previshe... e vidish, te zemlje su u to vreme bile EVROPA... daleko ispred ostalih...

Btw. Nemačke nije bilo...:p
 
http://www.kurir-info.rs/

Sram ih bilo !
I danas se ugledni istoricari spore oko ishoda Boja na Kosovu , a Kurir je sebi dao pravo da odluci da su Turci izvesno pobedili !
I pre , kao i posle ove , vodjene su bitke s Turcima , odakle je jedna bitka mogla da dobije citav rat ?!
Pa prvi smo im ubili cara , izvesno je da u jednoj bici kao i u sahu , ciji kralj prvi bude smaknut , taj je izgubio partiju !
Pa cemu su onda nakon Kosovske bitke, zvonila zvona na crkvi Notr Dam ?!
Sram ih bilo po sto puta , sram ih bilo zbog srpskih mucenika od onda pa do dana danasnjeg !

Srbi su definitivno naterli Osmanlije da se povuku nazad u Anadoliju ali kada su dosli sledeci put nije imao ko da im se suprotstavi ,Srbija je u toj bici obezglavljena.
I mozda je rat bio izgubljen i pre bitke strasnim gubitkom u okolini Jedrena mi to zovemo Mariclka Bitka .
Ono sto niko ne pominje jesta da Turci posle kosovskog boja dolaze u Srbiju na poziv Kneginje Milice kao saveznici protiv Madjara a Srbija postaje vazalna zemlja .
To je vazno zbog toga jer da je Srbija izgubila bitku nebi madjari imali koga da napadnu napali bi tursku. I nebi Milica zvala turke u pomoc i davala im ko znak saveznistva cerku vec bi sami turci branili svoje novostecene zemlje od madajra(Ugara).
 
Srbi su definitivno naterli Osmanlije da se povuku nazad u Anadoliju ali kada su dosli sledeci put nije imao ko da im se suprotstavi ,Srbija je u toj bici obezglavljena.
I mozda je rat bio izgubljen i pre bitke strasnim gubitkom u okolini Jedrena mi to zovemo Mariclka Bitka .
Ono sto niko ne pominje jesta da Turci posle kosovskog boja dolaze u Srbiju na poziv Kneginje Milice kao saveznici protiv Madjara a Srbija postaje vazalna zemlja .
To je vazno zbog toga jer da je Srbija izgubila bitku nebi madjari imali koga da napadnu napali bi tursku. I nebi Milica zvala turke u pomoc i davala im ko znak saveznistva cerku vec bi sami turci branili svoje novostecene zemlje od madajra(Ugara).

Hm, delimično tačno... Kad se to desilo... Turci su se već uveliko shibali sa Madjarima...
 
Srbi su definitivno naterli Osmanlije da se povuku nazad u Anadoliju ali kada su dosli sledeci put nije imao ko da im se suprotstavi ,Srbija je u toj bici obezglavljena.
I mozda je rat bio izgubljen i pre bitke strasnim gubitkom u okolini Jedrena mi to zovemo Mariclka Bitka .
Ono sto niko ne pominje jesta da Turci posle kosovskog boja dolaze u Srbiju na poziv Kneginje Milice kao saveznici protiv Madjara a Srbija postaje vazalna zemlja .
To je vazno zbog toga jer da je Srbija izgubila bitku nebi madjari imali koga da napadnu napali bi tursku. I nebi Milica zvala turke u pomoc i davala im ko znak saveznistva cerku vec bi sami turci branili svoje novostecene zemlje od madajra(Ugara).

lol sa Madjarske tacke gledista gledano,Turci su od Madjara branili otetu madjarsku teritoriju. Thanks to mr Vukan....
 

Back
Top