Sastojci ljubavi...srz...

Ljubav se sastoji od sposobnosti da budemo sami, paradoksalno, i sto je vise imamo, to cemo verovatno cesce moci da budemo i biti sa drugima, jer samo sam covek koji ume da bude sam, ume i da bude sa drugima, i bice.

Ko ne ume da bude sam, ko ne podnosi samocu taj nije ni sposoban da voli, jer je njegova ljubav onda utoliko vise strah od samoce, a ne ljubav. A ne moze ni da razmislja.

Ljubav se sastoji od sposobnosti da se bude usamljen, a "sta je ljubav" je vec druga prica, ovo je o sastojcima.
 
Neznost je samo jedan sastojak ljubavi i “…da bi istinski voleli moramo nauciti pomesati razlicite sastojke – poverenje, odanost, iskrenost itd. Ljubav je divna, sveta i to je sve sto nam je potrebno. Pesnici su u pravu.....Ljubav nas podize tamo gde pripadamo.... Jedini nacin da ostanemo verni znacenju ljubavi je misliti o ljubavi kao o delovanju. Voleti je ponasanje puno ljubavi koje prati vazan recept i ukljucuje sve sastojke. Nema ljubavi bez postovanja i odanosti. Voleti znaci ponasanje puno ljubavi, zato jer je ljubav srz ljubavi.....
 
"Nesposoban da bude sa drugima" nije isto sto i "sposoban da bude sam", sposobnost je kad nesto "mozes ali i ne moras", sledi: "nesposoban da bude sam" nije isto sto i "sposoban da bude sa drugima" jer je ljubav "vestina da se bude s drugima", to jest, svaka vestina je nesto sto mozes a ne moras, ali verovatno zelis.
 
Neznost je samo jedan sastojak ljubavi i “…da bi istinski voleli moramo nauciti pomesati razlicite sastojke – poverenje, odanost, iskrenost itd. Ljubav je divna, sveta i to je sve sto nam je potrebno. Pesnici su u pravu.....Ljubav nas podize tamo gde pripadamo.... Jedini nacin da ostanemo verni znacenju ljubavi je misliti o ljubavi kao o delovanju. Voleti je ponasanje puno ljubavi koje prati vazan recept i ukljucuje sve sastojke. Nema ljubavi bez postovanja i odanosti. Voleti znaci ponasanje puno ljubavi, zato jer je ljubav srz ljubavi.....

Sve si ti to lijepo rekao, ali da li je to stvarni izvodljivo u praksi, narocito u ovim suludim vremenima...
 
Mislim da te razumem sta si hteo da kazes ali takodje mislim i da brkas ljubav sa zaljubljenoscu.

Ljubav je kad volis ono sto jeste pored tebe takvo kakvo jeste. A zaljubljenost je iluzija da volis ono sto si u svojoj glavi izmislio da je takvo i takvo.

Ja pitam sta su sastojci ljubavi....Kad mi bude trebalo tvoje misljenje o tome sta sam ja mislio trazicu ti....
 
Neznost je samo jedan sastojak ljubavi i “…da bi istinski voleli moramo nauciti pomesati razlicite sastojke – poverenje, odanost, iskrenost itd. Ljubav je divna, sveta i to je sve sto nam je potrebno. Pesnici su u pravu.....Ljubav nas podize tamo gde pripadamo.... Jedini nacin da ostanemo verni znacenju ljubavi je misliti o ljubavi kao o delovanju. Voleti je ponasanje puno ljubavi koje prati vazan recept i ukljucuje sve sastojke. Nema ljubavi bez postovanja i odanosti. Voleti znaci ponasanje puno ljubavi, zato jer je ljubav srz ljubavi.....

Neh neh neh mnogo gresaka u ovom postu. Kad volis zabole te za pesnike i za neke klisee. Previse si se drogirao pesmama. Ljubav nisu pesme i ono sto u njima pise. Ljubav je zivot.

Neznost jeste sastojak ljubavi ali isto i grubost... npr zelja za stisnuti je za ruku zagrliti je jako ugristi je za obraz za doope.... sve je to ljubav, a neznost bez grubosti nije dovoljna tj ovde se vidi da ti fali sastojak. ;) Sastojak muskosti i cvrstine, oslonca, putokaza, zvezde vodilje. Nisu isti sastojci za musku i zensku ljubav.

Jedino se slazem da bez postovanja nema ljubavi.

Odanost takodje nije sastojak ljubavi ona je nusprodukt ljubavi. Ali mislim da si hteo da kazes da ako nema postovanja i odanosti nema ni ljubavi i tu si u pravu. ;)

"ljbav je srz ljubavi" :lol: :super:
 
Poslednja izmena:
Neh neh neh mnogo gresaka u ovom postu. Kad volis zabole te za pesnike i za neke klisee. Previse si se drogirao pesmama. Ljubav nisu pesme i ono sto u njima pise. Ljubav je zivot.

Neznost moze biti sastojak ljubavi ali isto i grubost... npr zelja za stisnuti je za ruku zagrliti je jako ugristi je za obraz za doope.... sve je to ljubav, a neznost bez grubosti nije dovoljna tj ovde se vidi da ti fali sastojak. ;) Sastojak muskosti i cvrstine, oslonca, putokaza, zvezde vodilje. Nisu isti sastojci za musku i zensku ljubav.

Jedino se slazem da bez postovanja nema ljubavi. Odanost takodje nije sastojak ljubavi ono je nusprodukt ljubavi. Ali mislim da si hteo da kazes da ako nema postovanja i odanosti nema ni ljubavi i tu si u pravu. ;)

"ljbav je srz ljubavi" :lol: :super:

Popravljas se , a:?:
 
Zao mi je sto smo toliko "mali",da ne mozemo dokuciti srz,ni svrhu bilo cega...sve su pusta naklapanja,trazenje sustine,koju ustvari ne mozemo dokuciti..nema sastojka,nema recepta..umrecemo u traganju..ali to je put koji moramo proci...!!!Zakljucak..nema satojka,imaginaran je..neke sile...energije,jace su od nas i od naseg delovanja!!
 
Zao mi je sto smo toliko "mali",da ne mozemo dokuciti srz,ni svrhu bilo cega...sve su pusta naklapanja,trazenje sustine,koju ustvari ne mozemo dokuciti..nema sastojka,nema recepta..umrecemo u traganju..ali to je put koji moramo proci...!!!Zakljucak..nema satojka,imaginaran je..neke sile...energije,jace su od nas i od naseg delovanja!!

ti to kazes "kad vec ne mogu dosesti nebo, prodrmacu pakao" kao onaj Francuz... zanimljivo. A ti bi trebalo da znas i koje su to sile jace od... tebe (necu reci nas posto se necu sloziti da su te sile jace od svih nas, i da uopste postoje, ali definitivno se salzemo oko toga da su to sile jace od tebe), reci nam koje sile su u pitanju:???::???::???:???
 
ljubav se ne sastoji niodceg jedinstvena je sama po sebi....nema tu nikakvih kompromisa,menjanja,jednostavno je jedinstvena pogledas voljenoj osobi u oci i tamo vidis sve da ce ta osoba biti tu uvek za tebe,da ce sve biti ok i kada te ta osoba zagrli osecas se tako da tada mozes sve da uradis......
 
ljubav se ne sastoji niodceg jedinstvena je sama po sebi....nema tu nikakvih kompromisa,menjanja,jednostavno je jedinstvena pogledas voljenoj osobi u oci i tamo vidis sve da ce ta osoba biti tu uvek za tebe,da ce sve biti ok i kada te ta osoba zagrli osecas se tako da tada mozes sve da uradis......

to jeste...ako nema snage i ljubavi u zagrljaju..onda nista ne mozes da uradis, ma koliko mislio i trudio se
 
ti to kazes "kad vec ne mogu dosesti nebo, prodrmacu pakao" kao onaj Francuz... zanimljivo. A ti bi trebalo da znas i koje su to sile jace od... tebe (necu reci nas posto se necu sloziti da su te sile jace od svih nas, i da uopste postoje, ali definitivno se salzemo oko toga da su to sile jace od tebe), reci nam koje sile su u pitanju:???::???::???:???[/QUO
Drago mi je sto si ovo napisao..drago mi je da postoji neko ko poznaje sebe,neko ko u svakom momentu ima kontrolu nad sobom, nad svojom vezom,ljubavlju..osecajima i svim stvarima u zivotu...evo "sretoh"Tvoje razmisljanje i skontah da covek nije "mali"!!:???:
 

Back
Top