Cvetković na čelu Vlade Srbije

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
28. jun 2008. | 00:18 | Izvor: B92, Tanjug

Beograd -- Predsednik Srbije Boris Tadić imenovao je dosadašenjeg ministra finansija Mirka Cvetkovića za mandatara za sastav nove Vlade Srbije.

Po obrazovanju doktor ekonomskih nauka, Mirko Cvetković je celu svoju karijeru izgradio radeći u privredi i finansijskim institucijama, kako domaćim tako i u Svetkoj banci. Ekonomski stručnjaci ga opisuju kao mirnog tehnokratu, čoveka koji dobro zna privredu i finansije Srbije, ali za ulogu premijera možda isuviše tolerantnog.

Šefica poslaničkog kluba "Za evropsku Srbiju" Nada Kolundžija ocenila je za B92 da predlog Borisa Tadića da Mirko Cvetković bude mandatar nove vlade predstavlja najbolje rešenje, i da će Srbija dobiti izvrsnog premijera.

“Značajno je da u ovom periodu koji je sada pred Srbijom, mi imamo čoveka koji se razume u ekonomiju, razume se u finansije i ima besprekorno profesionalnu karijeru , oreol čoveka koji je sposoban da pravi dogovore, da razgovara sa ljudima. Zaista mislim da će Srbija u Mirku Cvetkoviću dobiti odličnog premijera”, rekla je Kolundžija.

Opširniju biografiju budućeg premijera Srbije Mirka Cvetkovića možete pročitati u našoj jučerašnjoj vesti.

Stoiljković: Prijateljska kohabitacija

Profesor Fakulteta političkih nauka Zoran Stojiljković izbor za mandatara Mirka Cvetkovića ocenjuje kao srednje rešenje između Vuka Jeremića i Bojana Pajtića. On je gostujući u “Poligrafu” B92 izjavio da će izborom Cvetkovića prvi put nakon osam godina biti uspostavljena, kako kaže, "prijateljska kohabitacija" predsednika države i predsednika Vlade.

“Gospodin Cvetković je negde rešenje između, a takva rešenja često imaju velike šanse kod nas i to otprilike govori da vi nećete imati premijera sa jakim političkim zaleđem, iskustvom i podrškom, nego nekoga ko će koordinirati i aranžirati resore i to je novost za nas jer ako se podsetite do sada su premijeri bili Đinđić, Koštunica…”, smatra Stoiljković.

Marković: Dobra odluka Tadića

Lider Jedinstvene Srbije Dragan Marković ocenio je kao dobru odluku predsednika Srbije Borisa Tadića da mandat za sastav nove vlade poveri dosadašnjem ministru finansija Mirku Cvetkoviću.

"Dok je bio ministar finansija nismo imali veliku inflaciju i nadam se da će nastaviti da radi kao što je radio i na toj funkciji", rekao je Marković Tanjugu.

Marković je kao veoma važno istakao da buduća vlada treba da brine o tome da Srbija uđe u EU uz poštovanje Rezolucije 1244 Saveta bezbednosti UN, koja podrazumeva da je Kosovo i Metohija sastavni deo zemlje.

Nikolić: Cvetković upropastio Srbiju

Zamenik predsednika radikala Tomislav Nikolić kritikovao je imenovanje dosadašnjeg ministra finansija Mirka Cvetkovića za mandatara, istakavši da on pripada krugu ljudi koji su, kako je kazao, "upropastili Srbiju".

"Predlaganjem Cvetkovića za mandatara Tadić samo dokazuje da nije uspeo da svoju stranku iščupa iz kandži ljudi koji su od 2001. godine naovamo potpuno opljačkali, ponizili i uvredili Srbiju i doveli je na rub prosjačkog štapa", rekao je Nikolić Tanjugu.

Nikolić tvrdi da je Cvetković "direktan predstavnik tog lobija" koji se, kako je rekao, bavio "najsumnjivijim privatizacijama koje su bile skopčane sa najvećim kriminalom", a prema njegovim rečima, taj lobi sada "nezadrživo hita onim vrednostima koje u Srbiji još uvek nisu uspeli da opljačkaju".
 
Hmm ne znam sta da mislim o ovom Cvetku,nekako mi je tunjav,povucen.Mozda je trebao neko energicniji,mada videcemo.Ko je sve ovde jahao vala neka ga i ovaj.Zelim mu srecu, a i nama s njim...
P.S.Izmedju trojice pominjanih ja bih licno izabrao Jeremica.
 
Pa Srbija je navikla da je jasu hrvati ili crnogorci, mislim gde u samo 8 miliona da nadjes Srbina pored tako sposobnog Dulica :D Ja sam njega zato i predlozio, jer nije fora u tome sto je on sposoban, vec sto vas je toliko nesposobnih da vam on dodje kao najbolje resenje :D i onda se bunite sto vas jasu "dosljaci" :) LOL
 
Ti Ustasho bolje pazi svoju guzicu od pedera koji su se prenamnozili u Lijepoj vasoj i svakog trena vrebaju negde da te naguze.Kako sam se smejao pre par dana kad sam video na you tube-u gay paradu u ZG.Mislim znao sam odavno da ste vi Hrvati p.ichkice ali da ne smete ni pedere da razjurite tome se nisam nadao.Prema tome gledaj u svoje dvoriste i duvaj Srbima.
P.S. Sa zadovoljstvom cu da prihvatim svaku kaznu moderatora,ionako nece da im bude prvi put da me kaznjavaju ali neka:thumbdown:.Btw oni samo to i znaju a kad treba da sprece provokacije nema ih nigde.Dakle samo izvolite...verovatno dobijam penal za uvrede i netolearanciju ali ok...ne mogu da cutim ovim slepcima kad provociraju
 
Poslednja izmena:
Ti Ustasho bolje pazi svoju guzicu od pedera koji su se prenamnozili u Lijepoj vasoj i svakog trena vrebaju negde da te naguze.Kako sam se smejao pre par dana kad sam video na you tube-u gay paradu u ZG.Mislim znao sam odavno da ste vi Hrvati p.ichkice ali da ne smete ni pedere da razjurite tome se nisam nadao.Prema tome gledaj u svoje dvoriste i duvaj Srbima.
P.S. Sa zadovoljstvom cu da prihvatim svaku kaznu moderatora,ionako nece da im bude prvi put da me kaznjavaju ali neka:thumbdown:.Btw oni samo to i znaju a kad treba da sprece provokacije nema ih nigde.Dakle samo izvolite...verovatno dobijam penal za uvrede i netolearanciju ali ok...ne mogu da cutim ovim slepcima kad provociraju

Ja se izricito protivim bilo kakvom sankcionisanju tvoje poruke od strane moderatora :P
Problem nije u tome sto ja nisam hrvat, vec sam srbin, vec je problem sto su srbi u Srbiji pokazali kroz izbor svojih politicara i vodja da su vece "ustase" od samih hrvata. Zato i moj predlog za Dulica mandatara ;)
Ae nemoj vise da se nerviras, skocit ce ti pritisak, srce/slog ne daj Boze :P Pusti politiku i cuvaj zdravlje :)
 
Ja sam, slušajući o Cvetkovićevom liku i delu na RTS (Dnevnik), zaboravila u kojim je organizacijama i institutima radio, meni je najupečatljivije bilo da on svira klavir, klarinet i saksofon! Tu su bili njegovi nastavnici/profesori i pričali kakav je bio "kad je bio mali"... kakva biografija! :roll:

I ono što sam se nakratko zapitala - šta je bilo na kraju sa tim institutima (po Cvetkovićevom odlasku iz njih?), ubrzo je zasenila spoznaja da sad u našoj vladajućoj eliti imamo ceo orkestar! (Dinkić, Čanak, Šaper i onaj drugi Idol, Šule i tast mu, itd. itb.)

Sad mogu da nam sviraju ... do besvesti! :mad:
 
Poslednja izmena:
Ja se izricito protivim bilo kakvom sankcionisanju tvoje poruke od strane moderatora :P
Problem nije u tome sto ja nisam hrvat, vec sam srbin, vec je problem sto su srbi u Srbiji pokazali kroz izbor svojih politicara i vodja da su vece "ustase" od samih hrvata. Zato i moj predlog za Dulica mandatara ;)
Ae nemoj vise da se nerviras, skocit ce ti pritisak, srce/slog ne daj Boze :P Pusti politiku i cuvaj zdravlje :)
Ni si ti Srbin ti si dezerter i klozetar :mrgreen:
 

Back
Top