cutljiva cura/momak

Intenziviran

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
258
zasto, dodjavola, i na osnovu cega, neka cutljiva djevojka moze misliti da je zanimljiva (sarmantna | atraktivna | romanticna) po bilo kom osnovu, osim, ako misli da je to sto je lepa "dovoljno" da budu zanimljiva. Isto pitanje "cutljiv momak"...

Drugo pitanje: zasto, dodjavola, i na osnovu cega, neka cura koja je zatvorena po najzanimljivijim pitanjima, i to naziva "misterioznoscu" (sto misli da je kompliment), moze misliti da je biti osoba koja je misteriozna nesto dobro? Isto za suprotni pol, "zasto, dodjavola, ... zatvoren po...momak"...


Cudi me paradigma da cure ponekad kazu "cekam da se bolje upoznam sa nekim da bih bila pricljivija, ne mogu odma kad mi pridjes biti pricljiva...", ocekuju da ce neko sa njima tako dosadnima da izadje 2 - 3 puta i ceka da "pocnu da pricaju i postavljaju pitanja, da se otvore"..., da ce neko misliti da su one NECIM zasluzile da se ceka na njih, a tu je jos milion devojaka. Verujem da su to cure koje sve svode samo na telesno, ili cure koje veruju u fatalizam, te misle da ce tog momka sudbina navesti na to da im i pored toga sto su dosadne bude jedan od posvetitelja paznje. U svakom slucaju bolesne cure.
 
Poslednja izmena:
zasto, dodjavola, i na osnovu cega, neka cutljiva djevojka moze misliti da je zanimljiva (sarmantna | atraktivna | romanticna) po bilo kom osnovu, osim, ako misli da je to sto je lepa "dovoljno" da bud zanimljiva. Isto pitanje "cutljiv momak"...

Drugo pitanje: zasto, dodjavola, i na osnovu cega, neka cura koja je zatvorena po najzanimljivijim pitanjima, i to naziva "misterioznoscu" (sto misli da je kompliment), moze misliti da je biti osoba koja je misteriozna nesto dobro? Isto za suprotni pol, "zasto, dodjavola, ... zatvoren po...momak"...


Cudi me paradigma da cure ponekad kazu "cekam da se bolje upoznam sa nekim da bih bila pricljivija, ne mogu odma kad mi pridjes biti pricljiva...", ocekuju da ce neko sa njima tako dosadnima da izadje 2 - 3 puta i ceka da "pocnu da pricaju i postavljaju pitanja, da se otvore"..., da ce neko misliti da su one NECIM zasluzile da se ceka na njih, a tu je jos milion devojaka. Verujem da su to cure koje sve svode samo na telesno, ili cure koje veruju u fatalizam, te misle da ce tog momka sudbina navesti na to da im i pored toga sto su dosadne bude jedan od posvetitelja paznje. U svakom slucaju bolesne cure.

O da :)... dobra tema. Prvo kvaliteti jesu ono sto jesu i to ne zavisi od price... npr. fizicka lepota, inteligencija, duhovitost, i mnoga druga... ali bez da komunikacija bude "zadovoljavajuca" nista ne vredi da je i najlepsa riba na svetu. Jer ipak mi upoznajemo osobu tj njen karakter kroz tu pricu i bez te price osoba je bezkarakterna tj prazna... nema sta da nam se svidi i da nas zadivi... onako pravo... Moze mene dobra gooza da zadivi ali bez da ta osoba ima nesto u sebi nece mi ta gooza biti nesto extra interesantna.
Postoje te osobe kojima trebas nesto klestima izvlaciti iz usta ali i ja mislim da je to stvar samo neopustenosti i ne poznavanja jedno drugog i verujem da ce kasnija spika biti bolja ali ako uopste dodje do te dalje spike. Jer to cutanje i ta klestima izvlacenje ume ponekad bas da iritira i da nervira...
Brbljivi ce uvek bolje prolaziti od cutljivih u tim stvarima...
"Fora ti je samo biti aktivan sto vise i nista drugo" - to je jednom rekao jedan lik koji je imao mnogo uspeha. ;) Daklem njegova prica nije bitno sta prica koliko glupavo prica samo da prica. Mada ako neko prica i mnogo i pametno... dobitna kombinacija.
Mada iskreno sebe isto ne bih svrstao u brbljive. :mrgreen: :lol:
 
Možda je u problemima.. ili se stidi zbog nečega... pa kad problemi odu, glupo joj da kaže... "hej, ajde da se družimo".

Zvuči poglu, zar ne.

Ako je u problemima, a inace nije cutljiva (sad je u problemima pa sad zato jeste) onda je dobro ako kaze "svidja mi se sto zelis da pricamo, ali u problemima sam, o kojima ti ne zelim pricati, (sad sam koncentrisana na to)". Najbolje je da kad je u problemima (osim ako joj pridjes u vozu) ode kuci jos pre nego sto ti stignes da joj pridjes... posto joj treba da ne razgovara sa nikim, ili je mrzi sad da se upoznaje...
 
Ja mislim da postoji više tipova "'ćutljivih" ljudi.

Npr, ćutljivi koji traže pažnju. To je onaj tip koji misli da su viša rasa i da svi njima treba da prilaze, govore i sl. sranja. Loši ljudi.

Ćutljivi stidljivi. To su oni ljudi koji žele i imaju šta da ponude društvu i uglavnom su među omiljenima u svom malom krugu prijatelja, mada kad odu do otvorenog okeana potonu kao kamen, jer se jednostavno nisu snašli. Oni su smotani i meki, ali to kriju ispod 20 cm debele ljušture "frajera" i "frajerke"

Čutljivi iskompleksirani. Oni imaju neki kompleks uz koji se osećaju inferiorno pred drugima, te imaju osećaj da nemaju šta da daju društvu i zato idu u dobrovoljno samoizgnanstvo. Oni su ok, ali nikad neće nikoga pustiti da im priđe suviše brzo. Vremenom će propasti i umreti mladi u nekom jarku ispred neke krčme.

Čutljivi ponosni. Oni zbog nekog razloga nisu uspostavili komunikaciju prvi put, a onda im je kasnije glupavo da kažu "izigravao sam budalu tri godine, ajde sad da gledamo u zvezde i pravimo se ludi". To su budale.
 
Inace ne treba stvarati strah od pricanja. :confused: Treba se postaviti da te svaka prica interesuje i zanima da slusas svog sagovornika i da volis da slusas kad on/ona prica. Treba stvoriti atmosferu opustenosti. Mnogi se i plase da ce reci nesto pogresno zbog nekih predjasnjih iskustava ali to je pogresno treba pricati pa nek je nesto i pogresno... prodiskutovacete, razresicete problem. Prica i jeste da se ljudi upoznaju i problemi resavaju... da ljudi postaju bliskiji jedni drugima.

Ne patim od toga da mi sagovornica bude nesto extra pricljiva vec samo da mozemo normalno da komuniciramo. ;) Nisam prezahtevan po tom pitanju.
 
Najgore je kad nisi ni glup ni cutljiv ni zaboravan, al ti odjednom zakazu "teme" te se tek kasnije setis o cemu je se sve moglo i trebalo pricati, i kako bi ti tebi i drugome lepo bilo da si se i tad setio svih tih tema, a ne sad cim si otiso kuci, i onda sutra jedva cekas da se ispricas o tome sa tom osobom, ali opet sve te teme zaboravis zbogradi bolesnosti, al posto niko "nesto sto se dogadja svima" ne racuna u bolesno, a ja racunam, ja kazem bolest da je to.
 
Najgore je kad nisi ni glup ni cutljiv ni zaboravan, al ti odjednom zakazu "teme" te se tek kasnije setis o cemu je se sve moglo i trebalo pricati, i kako bi ti tebi i drugome lepo bilo da si se i tad setio svih tih tema, a ne sad cim si otiso kuci, i onda sutra jedva cekas da se ispricas o tome sa tom osobom, ali opet sve te teme zaboravis zbogradi bolesnosti, al posto niko "nesto sto se dogadja svima" ne racuna u bolesno, a ja racunam, ja kazem bolest da je to.

Nekad se ta glupost desi kad covek nije svestan da je ljut na nekoga, i da ne zeli sa tim nekim da prica - toga "da ne zeli" i ne moze biti svestan ukoliko nije svestan da je ljut.
 
...batice ti si bolestan,odakle ti misao da smo svi isti....
...i da svi imamo iste karaktere,neko je pričljiv neko nije,neko je glup neko nije,neko je lep neko nije,neko ima para neko nema, itd itd i tako u nedogled.....
.....moraš biti pragmatičan i stvari posmatrati iz više uglova...:roll:
 
neki ljudi teze ispoljavaju svoja osjecanja, to i nije tako strasno, a ima i ljudi koji neumjereno brbljaju, za mene ni oni nisu toliko zanimljivi.
Dakle, zlatna sredina.:whistling:

S obzirom koliko tema otvaras, mozemo reci da si bas ti ta zlatna sredina, i da bi bilo dobra da svih 30 000 ili vise clanova foruma Krstarice koji posecuju pdf LjS otvaraju toliko tema koliko ti... salim se, nisi ti zlatna sredina :D

Drugo, imam mozda jedan razlog zasto ti smetaju ti ljudi koji previse brbljaju: zato sto ne umes da kazes nekome da stane, pa si onda prinudjena da se pravis da te sva ta prica zanima?
 
imala sam jednu vezicu u kojoj sam bila potpuno blokirana.

iako je zelja postojala - razgovor nije mogao da se odvija.

ni telefonski.

svaki put bih se po zavrsenom razgovoru lupila po glavi i rekla sebi - glupaco!

posle sam shvatila da ustvari ta osoba i ja jednostavno nismo kompatibilne..
 
Ljudi se razlikuju po svom mentalnom sklopu, i po obimu i dibini emocija koje su u stanju da dožive.
Neki su otvoreni, nose "srce na dlanu", neki to ne umeju. Ima hladnih ljudi, čija su osećanja slabo izražena, pa i nema nešto naročito da se izražava, a ima i ljudi sa takvim emocionalnim kapacitetom, da se to rečima teško može izraziti.
Važno je da se nađu slični, kako bi komuikacija među njima uopšte mogla da se odvija.
Postoji i neverbalna komunikacija, koja nekim ljudima baš dobro ide, to su oni za koje se kaže: "Razumeju se bez reči".
Ima za svakoga, samo treba naći sebi par.
 
zasto, dodjavola, i na osnovu cega, neka cutljiva djevojka moze misliti da je zanimljiva (sarmantna | atraktivna | romanticna) po bilo kom osnovu, osim, ako misli da je to sto je lepa "dovoljno" da bud zanimljiva. Isto pitanje "cutljiv momak"...

Drugo pitanje: zasto, dodjavola, i na osnovu cega, neka cura koja je zatvorena po najzanimljivijim pitanjima, i to naziva "misterioznoscu" (sto misli da je kompliment), moze misliti da je biti osoba koja je misteriozna nesto dobro? Isto za suprotni pol, "zasto, dodjavola, ... zatvoren po...momak"...


Cudi me paradigma da cure ponekad kazu "cekam da se bolje upoznam sa nekim da bih bila pricljivija, ne mogu odma kad mi pridjes biti pricljiva...", ocekuju da ce neko sa njima tako dosadnima da izadje 2 - 3 puta i ceka da "pocnu da pricaju i postavljaju pitanja, da se otvore"..., da ce neko misliti da su one NECIM zasluzile da se ceka na njih, a tu je jos milion devojaka. Verujem da su to cure koje sve svode samo na telesno, ili cure koje veruju u fatalizam, te misle da ce tog momka sudbina navesti na to da im i pored toga sto su dosadne bude jedan od posvetitelja paznje. U svakom slucaju bolesne cure.
Ti mora da si proziveo neke teske traume sa cutljivim osobama kad te toliko nerviraju ili lecis svoje komplekse tako sto unizavas one za koje mislis da su gori od tebe.Ovaj tekst je suvise subjektivan i vise govori o tebi nego li o cutljivim osobama
 

Back
Top