Gurmanski kutak

Goscica:
NEMA SANSEEE!!!Eto, naterali ste me i da vicem,jer me ne shvatate ozbiljno.Nikad volela niti cu! :evil:
Ma nemoj da se sekiras!
U poverenju, ne volim ih ni ja (doduse ne pada mi na pamet ni da probam!), ali valjda ce nam spremiti kompletan ugodjaj: predjelo, corbicu, prilog, salaticu, desert... pa cemo se nekako "snaci"! :wink:
 
kao prvo ne primetih dzigericu al nema veze prvi recept je za nju

uzmes dzigericu bilo koju ali je po meni najbolja pileca i onu tanko rezanu slaninu a bogami moze i prsut pa svaku polovinu umotati u slaninu i redjati na raznjic i prziti na laganoj vatri
kombinacija koja uvek dobija u ovom slucaju je kada isto to uradite i sa komadima belog mesa pa ih naizmenice poredjate u tanjir i pospete ili kackavaljem( da se malo zamasti posto je i dzigerica i slanina jako dijetalna :wink: ) ili da se vec prelije nekom maslinovim uljem i limunom ili samo biber ili , ma sta ko voli sve pase

sto se tice ostale dzigerice nju najvise volim na rostilju ali za sve one koji ne znaju za caku savet: dzigericu pre spremanja obavezno potopiti u mleko najmanje na jedan sat a sto duze stoji to je bolje pogotovu ako "prenoci".

BUBREZI su posebna prica. najvise volim telece a spremam ih na taj nacin sto ih obavezno ostavim u sircetu preko noci.Prvo ih prokuvam u jednoj slanoj vodi koju odlijem otprilike kao kod spremanja pasulja.
za to vreme u serpu ubacim ulje i crni luk(mali savet luk ce vam se najbrze spremiti ako ga izrendate). Posle kratkog przenja ubacite komade bubrega poklopite i pustite da se dugo dinsta. Ja na srecu imam cepter tako da nisam u obavezi da stojim pored serpe nekih sat i po do dva tako da ne mogu dati preciznija uputstva oko minimalne duzine spremanja. Po zelji u kasnoj fazi pripreme mogu se dodati sampinjoni ili na samom kraju kiseli krastavcici seceni na kockice kao za rusku salatu. Na potpuno istovetan nacin se pripremaju i pileci bubci( kojima takodje treba jako puno vremena za pripremu ) kao i svinjska i teleca dzigerica

a sto se tice crevaca tu i nema neke filozofije bitno je da nisu PRESUSENA i njih treba spremati na rostilj plotni jer im mast koju ispustaju itekako dobro cini ili ko nema te uslove moze ih prziti po sistemu kako se prze krofne; duboko ulje i to je to


eto, ja se raspisao, mogao sam jos ali rekoh sam sebi milanche nisi ti ruski klasik bice jos prilika

javite kako vam se svidelo :D
 
smeh:
E, a "beli bubrezi"?
Zna li neko "to" da spremi :wink: ?
Imaš li neko ozbiljnije pitanje? Najjednostavnija i najlepša varijanta su oni na žaru. Staviš bubrege u dosta hladne vode 1- 2 sata, zarežeš ih lako oštrim nožem i kožicu samo svučeš kao čarapu. Iseče se po dužini na komade debele oko 1 cm, lako premaže uljem i baci na roštilj ili teflon. Soli se po pečenju i služi sa dosta seckanog crnog luka. Boza od pripreme, ali efekat, mmmmmmmmmmm...
 
smeh:
Espanol:
smeh:
Hvala momci!
Nisam ni sumnjala da cete dati neka zanimljiva resenja, samo ste me prijatno iznenadili sto ste to uradili tako brzo. :wink:
Da nemaš u šteku neki "bubac" pa da malo gricnemo noćaske? :wink:
Pa znas sta... Ako bih malo kopkala po zamrzivacu, neki bi mozda i ispao. :wink:
:shock: :shock: :shock: :shock: Kopaj, kopaj... :lol:
 
Espanol:
smeh:
Espanol:
smeh:
Hvala momci!
Nisam ni sumnjala da cete dati neka zanimljiva resenja, samo ste me prijatno iznenadili sto ste to uradili tako brzo. :wink:
Da nemaš u šteku neki "bubac" pa da malo gricnemo noćaske? :wink:
Pa znas sta... Ako bih malo kopkala po zamrzivacu, neki bi mozda i ispao. :wink:
:shock: :shock: :shock: :shock: Kopaj, kopaj... :lol:
Jel' to znaci da si negde na putu? :wink:
 
smeh:
Espanol:
smeh:
Espanol:
smeh:
Hvala momci!
Nisam ni sumnjala da cete dati neka zanimljiva resenja, samo ste me prijatno iznenadili sto ste to uradili tako brzo. :wink:
Da nemaš u šteku neki "bubac" pa da malo gricnemo noćaske? :wink:
Pa znas sta... Ako bih malo kopkala po zamrzivacu, neki bi mozda i ispao. :wink:
:shock: :shock: :shock: :shock: Kopaj, kopaj... :lol:
Jel' to znaci da si negde na putu? :wink:
Ma stižem čim javiš da je "iskopano"! :lol:
 
Dobro, a pohovan ili restovan mozak
Evo na brzaka.
Mozak držati malo u hladnoj vodi pa ga obariti sa malo soli. Obarenog ocistiti od skrame i krvnih sudica. nakon toga napraviti smesu za pohovanje i prezle. Grudvicu mozga uvaljati u brašno jaje i prezle i pohovati. Služiti uz tartar sos.

Restovan: Obariti mozak i ocistiti. Uzeti jednu glavicu crnog luka sitno ga iseckati i propržiti na ulju da ne zagori pa dodati mozak. Sve zajedno malo prokrckati. Zaciniti sa zacinom, biberom .Ko hoce može i da razbije jaje.
 
www mira:
Dobro, a pohovan ili restovan mozak
Evo na brzaka.
Mozak držati malo u hladnoj vodi pa ga obariti sa malo soli. Obarenog ocistiti od skrame i krvnih sudica. nakon toga napraviti smesu za pohovanje i prezle. Grudvicu mozga uvaljati u brašno jaje i prezle i pohovati. Služiti uz tartar sos.

Restovan: Obariti mozak i ocistiti. Uzeti jednu glavicu crnog luka sitno ga iseckati i propržiti na ulju da ne zagori pa dodati mozak. Sve zajedno malo prokrckati. Zaciniti sa zacinom, biberom .Ko hoce može i da razbije jaje.
Bravo! Kako ne pomenusmo mozak do sada. Šta ti je praksa! :wink:
 
ok idemo na level 2

UDROBICA

materijal za udrobicu ( bar ovde kod mene ) mozemo naci u bilo kojoj pecenjari i to po nekoj sitnoj ceni

spremam je na taj nacin tako sto prvo prokuvam TANKA CREVA ( debela retko stavljaju u paket posto su specijalitet druge vrste ) u dobro posoljenoj vodi.

sa druge strane ostale sastojke iseckam u komade, a recimo moja baba crevca sece krojackim makazama ( izgleda sasavo ali ubrzava stvar )

u serpu ubacim CRNI LUK i krenem sa dinstanjem
kod crnog luka postoje dve varijante ili se izrenda ili isece na listice zavisi sta ko voli a moze i kombinovano

posle luka u serpu ide KISELA PAPRIKA iz tursije. ona nije obavezna ali.... mmmmm...mmm

kada se to malo ukrcka ubace se seckane iznutrice s tim da je najbolje prvo ubaciti srce jer njemu treba malo vise vremena. kada sve bude gotovo doda se aleva paprika i biber

ja najcesce spremam udrobicu samo od crevaca i crne dzigerice tako da po zelji svako moze da izbaci ono sto ne voli

prijatno
 
Espanol:
www mira:
Miamilanche nas polako ubija pa cu ja samo da napomenem: JAGNJECA SARMICA
Pošto si već pomenula, BAČI recept. Taknuto- maknuto! :lol: :wink:

Po naredjenju:

JAGNJEĆA SARMICA

1 kg jagnjeće iznutrice(maramica,bela i crna đigerica,srce, krezle) Sem maramice ostalo obariti u slanoj vodi. Obareno iseći na sitne kockice. Pre toga maramicu potopiti u slanu vodu sa malo sirćeta da stoji što duže. Promeniti vodu bar jednom. Za to vreme uzeti 3 glavice crnog luka sitno iseckati i na masnoći ga prodinstati.Kada je na pola prodinstan dodati seckane kockice i nastaviti sa povremenim dolivanjem vode da se dinsta. Posoliti pobiberiti, malo aleve paprike i malo ljute ko voli. Kada je gotovo u posudi u kojoj će se peči podmazati dno pa staviti pola maramice sipati izdinstanu smešu pa pokriti drugim delom maramice. 4 jaja umutiti sa mlekom do pola litre po potrebi i staviti u rernu da se zapeće.Može se staviti i malo barenog pirinca ko voli.
 
www mira:
JAGNJECA SARMICA

1 kg jagnjeće iznutrice(maramica,bela i crna đigerica,srce, krezle) Sem maramice ostalo obariti u slanoj vodi. Obareno iseći na sitne kockice. Pre toga maramicu potopiti u slanu vodu sa malo sirćeta da stoji što duže. Promeniti vodu bar jednom. Za to vreme uzeti 3 glavice crnog luka sitno iseckati i na masnoći ga prodinstati.Kada je na pola prodinstan dodati seckane kockice i nastaviti sa povremenim dolivanjem vode da se dinsta. Posoliti pobiberiti, malo aleve paprike i malo ljute ko voli. Kada je gotovo u posudi u kojoj će se peči podmazati dno pa staviti pola maramice sipati izdinstanu smešu pa pokriti drugim delom maramice. 4 jaja umutiti sa mlekom do pola litre po potrebi i staviti u rernu da se zapeće.Može se staviti i malo barenog pirinca ko voli.


Oho!!!! :D :D
 
bundeva:
www mira:
JAGNJECA SARMICA

1 kg jagnjeće iznutrice(maramica,bela i crna đigerica,srce, krezle) Sem maramice ostalo obariti u slanoj vodi. Obareno iseći na sitne kockice. Pre toga maramicu potopiti u slanu vodu sa malo sirćeta da stoji što duže. Promeniti vodu bar jednom. Za to vreme uzeti 3 glavice crnog luka sitno iseckati i na masnoći ga prodinstati.Kada je na pola prodinstan dodati seckane kockice i nastaviti sa povremenim dolivanjem vode da se dinsta. Posoliti pobiberiti, malo aleve paprike i malo ljute ko voli. Kada je gotovo u posudi u kojoj će se peči podmazati dno pa staviti pola maramice sipati izdinstanu smešu pa pokriti drugim delom maramice. 4 jaja umutiti sa mlekom do pola litre po potrebi i staviti u rernu da se zapeće.Može se staviti i malo barenog pirinca ko voli.


Oho!!!! :D :D
Bukija izgleda razbudio miris! :lol:
 

Back
Top