Gurmanski kutak

u vezi sa uvcetom koje niko neca (osim kuce :) )
U vreme one strasne inflacije, kada svi nabavljali svinjske polutke (cak i oni koji su mislili da se meso u mesari zove "snicla" ili "mleveno"), nabavimo mi neku dzinovsku polutku. I to ne cuvena "francuska obrada", nego dzumle sa pola (ogromne!) glave... Nisam ni znala da to toliko moze da poraste :(. I, normalo, uvo velicine lavora...
Umolimo komsije da dodju sa nozevima (nabavili isto to, pa imaju, valjda, iskustava)... Natrpamo u zamrzivac... A uvo... u veeeliku kesu, pa ma dno jedne fijoke... I tako, mesecima premestamo to uvo, na pamet nam ne pada da jedemo...
I, pronasli smo izlaz - KUPILI SMO KUCU :)
Imala sam kucu, generacija 1993...
Šta bi on dao za jedno svinjsko uvce u to doba! :shock::lol:
 
He, he, ovako obično reaguju gosti koji "robu" nisu probali. Ništa neobično, imam recimo drugara koji do 30 i neke godine nije jeo PARADAJZ jer je umislio da ga ne voli. Onda smo nekako uspeli da ga nagovorimo da proba griz, ne može da umre. Rezultat: Sada, da bi stvar nadoknadio baca paradajz i preko torte (zezamo ga malo). Preporuka: Probaš sve živo, pa ako ti se ne sviđa ne jedeš dalje.

Iznutrice obožavam pogotovo na saftu poslužene uz neki rižoto ali može i sa testeninom.
Škembiće sam probao i mogu ti reći da mi se uopšte ne sviđaju. Paradajz volim samo ako je prerađen i dobro začinjen ali ga u sirovom stanju ne jedem ni pod tačkom razno!
 
Mesane telece iznutrice
250gr dzigerice
250gr bubrega
1 telece prsna zlezda(brizla)
4glavice luka
! ljuta paprika
ulje
biber
so

Iznutrice dobro operite i narezite na komade, Nauljite ih i pecite sa svih strana na rostilju.Pecene iznutrice posolite i pobiberite.Stavite ih na ciniju i prelite toplim uljem.Posluzite sa narezanim lukom i ljutom paprikom!
Prijatno
 
Da li je neko od vas probao musaku sa crevcima?
Crevca prethodno obariti u slanoj vodi sa biberom i lovorovim listom. Zatim, kad su crevca kuvana, iseckaju se i stave se u sud da se proprže zajedno sa glavicom crnog luka. Začine se po želji, doda se malo crvene paprike i prelije se sa jajima koja su predhodno umućena, posoljena i dodate mleko.
Zapeći u rerni i služiti toplo.
Prijatno!:)
 

Back
Top