Ko drugome jamu kopa....

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
Исто чека Шкотску, у Аустији владајућа паартија окреће леђа ЕУ, Руси нешто муљају са Немацима, Америма долазе црни економски дани и сламка спаса им је брза победа у Ирану... Ако пукну...

Све у свему "Спрем'те се, спрм'те..."!
 
A to su da neku nezavisnost priznajemo a neku ne....
A ja mislio da ne priznajemo nezavisnost bilo koje zemlje, to je politicki korektnije sa obzirom na nasu situaciju....

Наравно да је коректно, као да ако један користи дупле аршине, да тако поступиш и други. Е сад то што смо ми мали, а они велики је друга прича али што се коректности тиче :ok:
 
Pa šta i ako se Baskija otcepi?

Da li će se život bilo kog građanina Beograda ič promenio kada je Crna Gora proglasila ne zavisnost!? Šta je to toliko drugačije? Da nam nije nebo palo na glavu.

Možeš misliti....
 
Ne znam zashto ljudi misle da Englezi liju gorke suze zbog mogucnosti da se Shkotska odvoji...

Utisak koji sam ja stekao je da su ili indiferentni, ili se nadaju da ce Shkotska stvarno otici svojim putem...

Mozhda Pobedonoscev mozhe neshto vishe da kazhe o tome...
 
Englezi su vec odavno popizdeli zbog tzv. West Lothian Question, a to pitanje je "zasto Skoti i ostali odlucuju o stvarima koje se ticu samo Engleske sedeci u britanskom parlamentu u Vestminsteru, dok Englezi ne odlucuju o stvarima koje se ticu samo Skotske vec o njima odlucuje skotski parlament u Edinburgu?"

Engleska dosta ulaze u Skotsku i u sustini je finansira, a Skoti imaju neproprocionalan uticaj na englesku politiku. Laburisti, recimo, tesko da bi ikad vise bili na vlasti u Londonu da im nije poslanika iz skotskih opstina.

Retko koji Englez bi zaplakao da se Skotska odluci na nezavisnost. Zaplakali bi, mozda, neki stratezi u Vestminsteru, ali obicnog Engleza Skotska ne tangira mnogo. Medjutim, ne verujem da ce do toga doci, cisto zato sto Skoti vise vole da uzimaju engleske pare i gundjaju nego da jedu ono svoje kamenje i budu ponositi i slobodni kao Braveheart.

Mel-Gibson---Braveheart-Photograph-C10101922.jpg
 

Back
Top