Dokle više???

Crnogorci u Srbiji treba da se shkoluju:

  • kao i svi ostali studenti u Srbiji

  • kao stranci

  • ne treba da se shkoluju u Srbiji

  • ne zanima me


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

master_of_errors

Domaćin
Banovan
Poruka
4.933
Studenti iz Srbije u Crnoj Gori plaćaju školarinu kao stranci
Autor: Beta | 27.06.2008 - 11:38

Studenti iz Srbije od ove školske godine na fakultetima u Crnoj Gori moraće da plaćaju školarinu kao bilo koji strani studenti.

Odluku o tome juče je Ministarstvo prosvete dostavilo Univerzitetu Crne Gore, kad je počeo prijem dokumenata za upis brucoša.
Ta odluka neprijatno je iznenadila studente iz Srbije, posebno na Medicinskom fakultetu na kome ima mesta samo za studente koji su na budžetu, jer na tom fakultetu nema samofinansirajućih studenata.
Srpsko Ministarstvo prosvete donelo je 22. maja odluku po kojoj se "pripadnici srpske nacionalne manjine iz susednih drzava mogu školovati pod istim uslovima kao građani Srbije, uključujući pravo na budžetsko finansiranje". Kandidati svoju nacionalnu pripadnost potvrđuju pisanom izjavom.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=47205

Dokle cemo Crnogorce u svojoj drzavi tretirati bolje nego svoje gradjane???:evil::evil:
 
Studenti iz Srbije u Crnoj Gori plaćaju školarinu kao stranci
Autor: Beta | 27.06.2008 - 11:38

Studenti iz Srbije od ove školske godine na fakultetima u Crnoj Gori moraće da plaćaju školarinu kao bilo koji strani studenti.

Odluku o tome juče je Ministarstvo prosvete dostavilo Univerzitetu Crne Gore, kad je počeo prijem dokumenata za upis brucoša.
Ta odluka neprijatno je iznenadila studente iz Srbije, posebno na Medicinskom fakultetu na kome ima mesta samo za studente koji su na budžetu, jer na tom fakultetu nema samofinansirajućih studenata.
Srpsko Ministarstvo prosvete donelo je 22. maja odluku po kojoj se "pripadnici srpske nacionalne manjine iz susednih drzava mogu školovati pod istim uslovima kao građani Srbije, uključujući pravo na budžetsko finansiranje". Kandidati svoju nacionalnu pripadnost potvrđuju pisanom izjavom.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=47205

Dokle cemo Crnogorce u svojoj drzavi tretirati bolje nego svoje gradjane???:evil::evil:


Ne samo to nego da i nasi carinici preturaju torbe studentima crnogorcima koji unose hranu, Njeguske prsute ima i u "Maxi " :hahaha::hahaha:
 
Studenti iz Srbije u Crnoj Gori plaćaju školarinu kao stranci
Autor: Beta | 27.06.2008 - 11:38

Studenti iz Srbije od ove školske godine na fakultetima u Crnoj Gori moraće da plaćaju školarinu kao bilo koji strani studenti.

Odluku o tome juče je Ministarstvo prosvete dostavilo Univerzitetu Crne Gore, kad je počeo prijem dokumenata za upis brucoša.
Ta odluka neprijatno je iznenadila studente iz Srbije, posebno na Medicinskom fakultetu na kome ima mesta samo za studente koji su na budžetu, jer na tom fakultetu nema samofinansirajućih studenata.
Srpsko Ministarstvo prosvete donelo je 22. maja odluku po kojoj se "pripadnici srpske nacionalne manjine iz susednih drzava mogu školovati pod istim uslovima kao građani Srbije, uključujući pravo na budžetsko finansiranje". Kandidati svoju nacionalnu pripadnost potvrđuju pisanom izjavom.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=47205

Dokle cemo Crnogorce u svojoj drzavi tretirati bolje nego svoje gradjane???:evil::evil:

Ako je neko stoka, ne moramo i mi da budemo.
Drugo
Više treba da brinemo o sebi i da naši studenti i naše škole budu priznate u EU i svetu, kako bi mogli kasnije da nastave u inostranstvu da se doškoluju i to znanje prenesu ovde, ja bi se za to bori.
Jeb... Crnu Goru i njihovo more i sve.
Ali treba tokom upisa favorizovati našu decu i nisam upoznat dali mogu CG da uđu u budzet, ako jesu izbaciti i neka plaćaju.
 
U svatlu ovog novog zakona, mislim da Srbija treba da uzvrati istom merom. Mada, cenim da većina Crnogoraca koji studiraju u Srbiji ostaju tu da žive i rade, što bi značilo kao da Srbija finansira svoje građane.

U svakom slučaju vrlo neprijatna tema, a od Crnogorske vlasti se ništa bolje nije ni očekivalo.
 
Ako je neko stoka, ne moramo i mi da budemo.
Drugo
Više treba da brinemo o sebi i da nši studenti i naše škole budu priznate u EU i svetu, kako bi mogli kasnije da nastave u inostranstvu da se doškoluju i to znanje prenesu ovde, ja bi se za to bori.
Jeb... Crnu Goru i njihovo more i sve.
Ali treba tokom upisa favorizovati našu decu i nisam upoznat dali mogu CG da uđu u budzet, ako jesu izbaciti i neka plaćaju.

Pa samim tim shto Crnogorci konkurishu za budzet ravnopravno sa gradjanima Srbije, smanjene su shanse nashim gradjanima da se upishu na budzet i time smanje sebi troshkove...:evil:
 
Studenti iz Srbije u Crnoj Gori plaćaju školarinu kao stranci
Autor: Beta | 27.06.2008 - 11:38

Studenti iz Srbije od ove školske godine na fakultetima u Crnoj Gori moraće da plaćaju školarinu kao bilo koji strani studenti.

Odluku o tome juče je Ministarstvo prosvete dostavilo Univerzitetu Crne Gore, kad je počeo prijem dokumenata za upis brucoša.
Ta odluka neprijatno je iznenadila studente iz Srbije, posebno na Medicinskom fakultetu na kome ima mesta samo za studente koji su na budžetu, jer na tom fakultetu nema samofinansirajućih studenata.
Srpsko Ministarstvo prosvete donelo je 22. maja odluku po kojoj se "pripadnici srpske nacionalne manjine iz susednih drzava mogu školovati pod istim uslovima kao građani Srbije, uključujući pravo na budžetsko finansiranje". Kandidati svoju nacionalnu pripadnost potvrđuju pisanom izjavom.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=47205

Dokle cemo Crnogorce u svojoj drzavi tretirati bolje nego svoje gradjane???:evil::evil:

Slazem se sa tobom.. Dokle cemo Tadica i Djilasa uopste trpeti u ovoj drzavi?
 
Svaki student koji nije drzavljanin drzave Srbije,se mora tretirati kao stranac,i kao takav treba da placa skolarinu propisanu za strance,bez obzira da li je ''marsovac'' ili Crnogorac ili nesto trece,peto i deseto.
 
Dok Crnogorcima koji vladaju Srbijom ne pokazemo prstom prugu Beograd-Bar.
Jeste, a zasto sada kada treba ici u Crnu Goru, carinici iz Srbije NE PREGLEDAJU niti jedno vozilo koje ulazi u Crnu Goru i na taj nacin stvaraju GUZXVU na Crnogorskoj strani ?
Mislim bez veze je da se stvara utisak kako crnogorski carinici prave haos i ne dozvoljavaju ulazak ovamo. Do prije mjesec dana i carinici iz Srbije su korektno radili svoj posao. :dontunderstand:
 
Ne možemo reći "Crnogorci", jer nije ista stvar kad su Državljani Srbije i kad su državljani Crne gore. Moraju se, po zakonu, tretirati kao starnci, sve dok dve države ne naprave međudržavni sporazum o saradnji univerziteta dve zemlje. To nije stvar da li se pojedincima sviđa ili ne sviđa, već da li države imaju interesa za takav vid saradnje.
 
Pa samim tim shto Crnogorci konkurishu za budzet ravnopravno sa gradjanima Srbije, smanjene su shanse nashim gradjanima da se upishu na budzet i time smanje sebi troshkove...:evil:
Treba izbaciti mogućnost da Crnogorski studenti mogu biti na budžetu.
Svaki student koji nije drzavljanin drzave Srbije,se mora tretirati kao stranac,i kao takav treba da placa skolarinu propisanu za strance,bez obzira da li je ''marsovac'' ili Crnogorac ili nesto trece,peto i deseto.

Studenti iz Srbije plaćaju istu cenu školovanja u Srpskoj kao i svi ostali, tako da mislim da je fer da studenti iz Srpske nastavljaju da primaju isti tretman.
 
Treba izbaciti mogućnost da Crnogorski studenti mogu biti na budžetu.
Slazem se,ako podrazumevas da je taj student drzavljanin C.Gore

Studenti iz Srbije plaćaju istu cenu školovanja u Srpskoj kao i svi ostali, tako da mislim da je fer da studenti iz Srpske nastavljaju da primaju isti tretman.

I tu se slazem,reciprocitet.Ali ovde je u pitanju,da studenti drzavljani Srbije placaju u C.Gori skolarinu kao stranci,a drzavljani C.Gore ne placaju u Srbiji kao stranci.Jednostavno treba uvesti reciprocitet,i da drzavljani C.Gore kao studenti u Srbiji treba da placaju skolarinu kao stranci.
 
Besplatno studiranje i smestaj u domovima bi trebalo obezbediti samo za drzavljane republike Srbije sa prebivalistem u Srbiji tj. za one koji ili njihovi roditelji i svi mi placamo placmo porez u drzavi Srbiji i samim tim i funkcionisanje tih ustanova .Za sve zitelje stranih zemalja bez obzira dali su u pitanju Srbi , Grci ,Crnogorci ili Senegalci bi trebalo da vaze jednaki uslovi za sve strane studente posto ni Srbin iz Bijeljine , ni Crnogorac iz Berana isto kao ni Makedonac iz Skoplja ili gorepomenuti Senegalac ne placaju funkcionisanje prosvetnih i zdravstvenih ustanova u Srbiji i dovodjenje njih u isti polozaj za stanovnicima Srbije je imbecilno i predstavlja diskiriminacu gradjana Srbije u sopstvenoj zemlji.
 
Studenti iz Srbije u Crnoj Gori plaćaju školarinu kao stranci
Autor: Beta | 27.06.2008 - 11:38

Studenti iz Srbije od ove školske godine na fakultetima u Crnoj Gori moraće da plaćaju školarinu kao bilo koji strani studenti.

Odluku o tome juče je Ministarstvo prosvete dostavilo Univerzitetu Crne Gore, kad je počeo prijem dokumenata za upis brucoša.
Ta odluka neprijatno je iznenadila studente iz Srbije, posebno na Medicinskom fakultetu na kome ima mesta samo za studente koji su na budžetu, jer na tom fakultetu nema samofinansirajućih studenata.
Srpsko Ministarstvo prosvete donelo je 22. maja odluku po kojoj se "pripadnici srpske nacionalne manjine iz susednih drzava mogu školovati pod istim uslovima kao građani Srbije, uključujući pravo na budžetsko finansiranje". Kandidati svoju nacionalnu pripadnost potvrđuju pisanom izjavom.

http://www.blic.co.yu/drustvo.php?id=47205

Dokle cemo Crnogorce u svojoj drzavi tretirati bolje nego svoje gradjane???:evil::evil:

Skolarina je u CG ista i za domace studente i za strance, jedino sto stranci nemaju pravo da studiraju na budzet. Znaci, ja placam istu skolarinu kao studenti iz Srbije koji studiraju u Crnoj Gori, pa mi to ne smeta.
 
Poslednja izmena:
Jeste, a zasto sada kada treba ici u Crnu Goru, carinici iz Srbije NE PREGLEDAJU niti jedno vozilo koje ulazi u Crnu Goru i na taj nacin stvaraju GUZXVU na Crnogorskoj strani ?
Mislim bez veze je da se stvara utisak kako crnogorski carinici prave haos i ne dozvoljavaju ulazak ovamo. Do prije mjesec dana i carinici iz Srbije su korektno radili svoj posao. :dontunderstand:

Ja ne razumem ko normalan iz Srbije moze da ide u CG i kojim razlogom..a da i sam nije Crnogorac...tako da me zabole.
 
takodje bi taj reciprocitet sa Crnom Gorom i Bosnom trebalo ukinuti posto tu nema isto nikakve koristi za drzavu Srbiju jer je procenat studenata iz Srbije koji studiraju u ovim drzavama mizeran i zanemarljiv dok je sa druge strane sasvim suprotno tako da opet tu drzava Srbija snosi mnogo vece troskove .Sve je to lepo i ja razumem kao braca ,ovo ono i da je Srbija na nivou razvoja kao Danska i da ima ogromne obrazovne kapacitete, dovoljne i za domace potrebe i za strance onda ne bi bilo nikakvih problema da studira ovde ko hoce i za dzabe ,al posto svi znamo u kakvom je finansijskom drzava Srbija i koliki su nam visokoskolski kapaciteti sve te avanture i aranzmani sa susednim drzavama su izrazito stetne za nas.
 
takodje bi taj reciprocitet sa Crnom Gorom i Bosnom trebalo ukinuti posto tu nema isto nikakve koristi za drzavu Srbiju jer je procenat studenata iz Srbije koji studiraju u ovim drzavama mizeran i zanemarljiv dok je sa druge strane sasvim suprotno tako da opet tu drzava Srbija snosi mnogo vece troskove .Sve je to lepo i ja razumem kao braca ,ovo ono i da je Srbija na nivou razvoja kao Danska i da ima ogromne obrazovne kapacitete, dovoljne i za domace potrebe i za strance onda ne bi bilo nikakvih problema da studira ovde ko hoce i za dzabe ,al posto svi znamo u kakvom je finansijskom drzava Srbija i koliki su nam visokoskolski kapaciteti sve te avanture i aranzmani sa susednim drzavama su izrazito stetne za nas.

Normalno.
Isto ko kad bi Partizan i Manchester Junajted uveli saradnju : vi nama date Ronalda, a mi vama Lazetica...
 
takodje bi taj reciprocitet sa Crnom Gorom i Bosnom trebalo ukinuti posto tu nema isto nikakve koristi za drzavu Srbiju jer je procenat studenata iz Srbije koji studiraju u ovim drzavama mizeran i zanemarljiv dok je sa druge strane sasvim suprotno tako da opet tu drzava Srbija snosi mnogo vece troskove .Sve je to lepo i ja razumem kao braca ,ovo ono i da je Srbija na nivou razvoja kao Danska i da ima ogromne obrazovne kapacitete, dovoljne i za domace potrebe i za strance onda ne bi bilo nikakvih problema da studira ovde ko hoce i za dzabe ,al posto svi znamo u kakvom je finansijskom drzava Srbija i koliki su nam visokoskolski kapaciteti sve te avanture i aranzmani sa susednim drzavama su izrazito stetne za nas.

E, gedzovan, aj ne seri....
 

Back
Top