proveravajte racune!

label2

Početnik
Poruka
49
Posto se vec treci put u kratkom vremenskom periodu desilo, ne radi se o slucajnosti. Proverom racuna, utvrdila sam da se u jednom velikom trgovinskom lancu desava da jedan proizvod bude naplacen 2 puta. pogotovo vole da robu koju reklamiraju da je na akciji, tj. ima popust, naplacuju po punoj ceni. mislite o tome... pozdrav:bye:
 
desilo mi se dva puta prosle godine - moj problem je sto znam da je kasirka samohrana majka dvoje dece. iskreno, vagala sam da li tih ukradenih osamsto dinara vrede koliko njen osecaj ponizenja i mozda sankcije sa kojima bi se suocila i izglasala da ne vrede.
resila sam da je ne prijavim, samo vise ne kupujem u toj radnji
jbm ti zivot kad ja razmisljam sta ce ona da radi ako je neko suoci sa sopstvenom gluposcu. te pare sigurno ne idu njoj u dzep :confused:
 
I meni se desilo nekoliko puta da se na racunu nadje nesto sto nisam ni kupila..
Stara skola-pored kase stoji neki artikal koji tako slucajno, s vremena na vreme kasirka otkuca.. Verovatno se dalje desava to da ona stornira taj deo racuna, a kes uzme za sebe.. Mada, u ovim novim, velikim lancima, sumnjam da je bas ovakav scenario moguc, to vise u malim bakalnicama..
Bilo kako bilo, sada imam mehanicku naviku da cim zavrsim sa kupovinom, dok izlazim iz objekta proverim racun-cak i u velikim kupovinama, sto svima savetujem.
Mirni vi, miran novcanik.
 
e, nije samo do računa..
ja obično ništa ne proveravam, al jednom kad sam obratila pažnju za jedan dan sam ih sprečila da mi vrate
100
200
i 500
dinara manje.
na tri mesta.. mrtvi ladni.
 
Meni se desilo u megadiskontu da mi otkuca neku knjigu, oko 500 din. (a ja tamo kupujem isključivo prehranu i hijenska sredstva), i pošto nisam odmah primetila, nisam mogla ni da reklamiram. Račun je bio jedno pola metra, pa nisam odmah videla. I u "Maksiju" su mi jedne večeri, kad sam žurila na autobus, kucali dva puta najskuplju stvaku, pa sam to primetila tek kod kuće.
Od onda gledam sve vreme u kasu dok kuca, stvaku po stavku, makar bilo sporije. Nije mani ni jedan dinar za bacanje, svaki krvavo zaradim, a i ako hoću da nekom dam, daću onome kome ja hoću, a ne dozvoljavam da mi se otima.
 
Ljudi meni su ladno u poslasticarnici gde sam sedela sa kumovima i suprugom doneli racun koji je suprug negledajuci platio i ja blejim nesto i gledam na racunu nesto mi nije jasno LADNO PISE DA SMO JELI SPAGETE.. sve su uredno stavili i sladoled i sokove (doduse nasao se i sladoled viska) ali to bi i razumela nego eeeejjj SPAGETE!! I to uredan fiskalni racun.. Odakle bre poslasticarnici na fiskalom racunu spagete? Kakvi lopovi. KAKAV SMO IM SKANDAL NAPRAVILE KUMA I JA. :)
 
Meni u Tempu kasirka naplatila 100 gr svinjskog karea...to je valjda bio zenin doručak...
Provalila sam kod kuce tek...podivljala ...al kasno...nije puno nekih 80 din al što nije lepo rekla ja bi se sama ponudila da joj platim doručak a ne tako dzukacki...

Nisam bila lenja njeno ime i prezime i kopiju računa prosledila sam upravi za odnose sa potrošačima...
Nisam dalje pitala...nek je samo i opomenuta meni je ok, cisto da zna da nisam bas luda ...
 
Ljudi meni su ladno u poslasticarnici gde sam sedela sa kumovima i suprugom doneli racun koji je suprug negledajuci platio i ja blejim nesto i gledam na racunu nesto mi nije jasno LADNO PISE DA SMO JELI SPAGETE.. sve su uredno stavili i sladoled i sokove (doduse nasao se i sladoled viska) ali to bi i razumela nego eeeejjj SPAGETE!! I to uredan fiskalni racun.. Odakle bre poslasticarnici na fiskalom racunu spagete? Kakvi lopovi. KAKAV SMO IM SKANDAL NAPRAVILE KUMA I JA. :)

И шта су дали као образложење?
 
Meне су једном, али само једном, покушали да зајебу на каси. Уместо 3 Књаз Милоша наплатила ми 6. Прово је наплатила 3, па онда леба, млеко, месо, па опет 3 КњМ. Приметио сам чим сам изашао из продавнице, пошто сам се прекалкулисао.
Али морам признати да су се више пута оне, касирке зајебале. Загледају се па се збуне, не знам тачно шта је. Једном ми уопште нису откуцале у пакету 6Књ Милоша, а други поот ми вратила 250 динара, хладно. Одма сам пријавио грешку.
А да, јуче ми у наплатила 180 динара 2 сендвича, а прекјуче 250д. Заборавила да урачуна прилоге, сиротица. То сам прећутао.
И тако динар амо, динар тамо, сведе ти се на исто.
 
Ako primete da si slab, umoran, dekoncentrisan, nezainteresovan....ode neki "procenat za trgovca".
Kupujem ja neko pecivo u pekari plaćam...dolazim kući i umesto tri pice dve, umesto tri krofne dve....
U ovoj pekari više ništa ne kupujem.....A nisam samo ja u ovoj pekari ovako prošla...
Još ako opomeneš nema "izvinjavam se" nego se još i svađaju......
 
ево пре пола сата, жена плаћа рачун неком картицом, нема укупно ни 2000, одлази и оставља новчаник међу оним празним кесама.
а после ће да прича како касирке краду.
 
žena mož da ostavi novčanik tako....samo ako je unootra pismo za antentate ili naliv-pero.....ili tako nešo..............e daj, kakva je to sad polooinformacija........koji lanac...koji artikal.........i mene mož da zayebu kad hoće......uopšte ne vodim račoona.....
 
žena mož da ostavi novčanik tako....samo ako je unootra pismo za antentate ili naliv-pero.....ili tako nešo..............e daj, kakva je to sad polooinformacija........koji lanac...koji artikal.........i mene mož da zayebu kad hoće......uopšte ne vodim račoona.....

Као великом патриоти и родољообу, срамота ме да ти кажем у ком сам ланцу био. :rumenko:

i kako si ti to zaključio, majke ti?

Интуитивно, мајке ми.
 
Poslednja izmena:
Evo sad za vikend sniženje lubenice u maxiju. Keva kupila jutros 20 dindži. Ja bila pre sat vremena u istom tom kad ono lubenica 400 dinara. Majku mu pa nema 20 kila!
Kad ona kucala jabuke 55 dinara. Naravno da sam se odmah vratila i ljubazno joj objasnila da je pogrešila šifru.
 
Proveravam i pokusali su da me zeznu par puta. Ljubazno kazem da su pogresili i jos pitam da li je sve u redu i da li su umorni. To ih izblamira bolje od bilo kakvog urlanja i zvanja menadzera.

Kako uspevash da se kontrolishesh? Ja postanem tako zajedljiv, cinican i sarkastican i uputim onako jedan ludacki pogled josh sav pocnem da kiptim od besa...

Meni su to nekoliko puta uradili tipa dvostruko kucanje, kucanje nepostojecih namirnica, i ja se sav besan vratim i onako razljucen im svasta kazem!
 
Posto se vec treci put u kratkom vremenskom periodu desilo, ne radi se o slucajnosti. Proverom racuna, utvrdila sam da se u jednom velikom trgovinskom lancu desava da jedan proizvod bude naplacen 2 puta. pogotovo vole da robu koju reklamiraju da je na akciji, tj. ima popust, naplacuju po punoj ceni. mislite o tome... pozdrav:bye:

pljacka je obostrana, mi svakako gubimo :evil:
 
И шта су дали као образложење?

Nisam bila tu neko vreme pa nisam ni videla pitanje.. Obrazlozenje je bilo IZVINITE, NOVI KONOBAR JE POGRESIO!!!
A kada sam ih ja pitala odakle im spagete na fiskalnom kada su oni poslasticarnica oni su mi samo ponavljali da je greska i da je mladi konobaar pogresio.. Ma lopuze ko zna mozda ih sefovi i gazde i nagovaraju na tako nesto!!
ZATO OBAVEZNO PROVERAVAJTE RACUNE!! :)
 

Back
Top