Grupa Tina

i pade mi na um Tina! bend iz Uzica,meni jedan mnogo simpatican vokal (nesto izmedju Mileta Andjelica i Milana Mladenovica).... samo dva albuma: prvi genijalan,a drugi ih je sahranio! i to je to....
to je negdje sa pocetka 90-ih,period poslednjih trzaja kvalitetnog rock zvuka....
search kaze da se ranije na ovom forumu nije pisalo o njima(ili nisam bas talentovan za pretrazivanje ),pa... sta mislite o njima? i veliki broj vas koji nemate pojma o ovoj grupi,sto mislite da je nikad niste culi... varate se! bar neka od pesama kao sto su: Idi, Vrati je, Reci mi, Kad bi moglo, Kljucevi od sna, Loza... su vam sigurno prosle kroz usi i svidele vam se.

------------

Suvise kasno je sad da zaboravim ovaj grad
dok te s drugim gledam da te nema
da me nema, da te nema da zaboravim
duge setnje noci i reci, tvoja pitanja
da zaboravim kako si me sa drugim varala

Idi, nemoj mi lazi kriti
idi, nek` te on sad voli
idi, mozda bolje ce biti
idi, jer samo mene boli

I slusam noc, ocekujem tvoje korake
dok ti sa drugim hodas, zidovi pamte uzdahe
i ogledalo tvoj lik, a lice meke jastuke
a ja, ja pamtim sve, a sve bile su prevare...
 
a originalan naziv grupe je bio Tina Ni Mi...tako neshto.Pevac se zove Nebojsha Joksovic i mislim da sam negde ranije procitao da sad ima neku rock grupu u SAD. Nastupili su na nekoj od prvih BudAva
 
1. Da li je pravo ime grupe Tina ili Tina Ni Mi? Jesu li samo skratili ime u Tina nakon prvog albuma i skretanja u pop vode?
2. Negde sam nasao da su iz Uzica, a negde iz Kragujevca????
3. Je li naziv prvog albuma grupe "Kljucevi sna", postoji li tracklist tog albuma i koje je godine objavljen? Na netu sam nasao da je ovaj album objavio PGP RTB
4. Jesu li sa drugog (komercijalnog albuma) stvari "Kad bi moglo", "Jutro", "Nemoj mene kleti"...? Ima li neko tracklistu, godinu izdanja i izdavaca ovog albuma?
5. Mogu li se gde naci omoti njihovih albuma (ploce, kasete)?
1. Pravo ime je Tina, ali su se prvo zvali Tina Ni Mi. Jedan moj drug ima taj njihov prvi album,Kljucevi od sna,a ta je kaseta negde jos devedesetih visila kod mene vise od godinu dana. I zakleo bih se da je samo Tina pisalo,mada ko zna... mozda mi je promaklo ili je to Ni Mi sitnije bilo napisano,***...
Mada,negde sam cuo da su imali neki "nulti" album, pre svih, koji nikad nije izasao. Kao, nesto ih je pgp rtb zeznuo, al ne verujem u te mitove....
2. Uzice,brate.... pomenusmo to gore.... Sikac je Uzicanin,a on je frontmen grupe....
3. Jeste, a ja ti ne bih bas tacno znao reci kojih je 8 pesama na njemu. Ja ih imam kao mp3 svih 16,sa oba albuma,ali djuture! Tako da ne znam koja je sa kojeg,izuzev ovih 5 koje sam postavio na youtube,kojima sam se overdozirao tih godinu dana dok je ta kaseta bila kod mene... one su definitivno sa "Kljucevi od sna" i zbog toga taj album smatram jednim od najboljih medju svim ex-yu-rock albumima. 4. ja mislim da jesu....
5. Videcu za ovu kasetu od druga da je skenira..... ako je uopste nadje negde...
 
1. Tina - Idi (4:58)
2. Tina - Kad Bi Moglo (3:11)
3. Tina - Ludilo (3:27)
4. Tina - Nadji Je (3:30)
5. Tina - Nemoj Mene Kleti (4:12)
6. Tina - Obmana (3:25)
7. Tina - Reci Mi (3:59)
8. Tina - Sat (3:54)
9. Tina - Sklopicu Oci (5:57)
10. Tina - Slobode Mi (3:21)
11. TINA- Kljucevi od sna (4:38)
12. TINA- Ponekad nocu (3:51)
13. TINA- Vrati je (4:26)
14. TINA- Za tebe nisam (4:22)
15. TINA-Jutro (3:45)
16. TINA-Loza (4:52)
http://a2-soft.com/download,4,0,474.html
 
Da, Tina-ni-mi...sjecam se...neke 86-87. godine su nastali...znam sasvim sigurno i da su imali jednog Podgoricanina u bendu, da je vodja benda Uzicanin

Grupa je bila čisto užička, znači, Užičani i eventualno neko iz okoline Užica.

Gitarista je bio vođa grupe, a njegov brat je svirao bas gitaru.

Prvi album je bio katastrofa, drugi "Ključevi sna" je ekstra - tu su svi oni hitovi, a treći je bio polunarodnjački. Između drugog i trećeg su oterali pevača, zbog, kako sam čuo, solo tezgarenja, a predstavljao se kao grupa "Tina"...

Ne mogu da se setim njihovih imena, ali pogledaću na kaseti.
 
Ko ranjena zver u zamku kad upadne,
ptica bez krila u letu kad ostane,
jos teže je kad nema nje,
bože vrati je.

K'o kad si mali pa ti igračke razvale,
k'o kad si velik,pa ti kičmu polome,
još teže je kad nema nje,
bože vrati je.

I sve se svodi na isti krug
Strane žene u prolazu
Pijani ljudi u očaju onog kog nema čekaju.

Vrati je,vrati je,ona bila,bila je sve.
Vrati je, vrati je, o bože...vrati je!
 
Ova mi se svidža isto:heart:

Reci mi gde da idem
u ruci dok držim senku meseca
reci mi gde da te tražim
bez nade dok strah mi put preseca.
Reci mi gde da te tražim
bez nade dok strah mi put preseca.

Da te nađem pa da saznam
zašto je iz priče istrgnuta stranica
o nama, o slobodi, o sreći,
tamo negde iza dalekih granica.
O nama, o slobodi, o sreći,
tamo negde iza dalekih granica.

Želim da vidim modro nebo
duboko što se skrilo u tvojim očima,
da te gledam da te čuvam
da milujem te dok se budiš sanjiva.
Da te gledam da te čuvam
da milujem te dok se budiš sanjiva.

Jednom, još samo jednom
da budem dete što raduje se snegu s planina
u tvoje ruke da poletim
kao vetar što se smeje dahom daljina.
U tvoje ruke da poletim
kao vetar što se smeje dahom daljina.
 

Back
Top