Agata Kristi i njene knjige

U jedno antikvarnici našao sam komplet od deset knjiga Agate Kristi, i to na francuskom. Pošto učim taj jezik kupio sam čitav komplet i dosada sam pročitao "Un, deux, trois..." , "Le Noel D'Hercule Poirot" , "Les vacances D'Hercule Poirot" , "Les enquetes D'Hercule Poirot" , "La troisieme fille" , "Mr Parker Pyne". Nekada davno pročitoao sami i tri-četiri romana na srpskom....
 
Sredjivala sam sobu i nasla sam spisak ( iz davno proslog vremena-bila sam osnovac) koji sam uredno vodila o procitanim knjigama A. Kristi. Posto sam knjige uzimala iz biblioteke zapisivala sam koje sam procitala da ih ne bih ponovo uzimala.

Na spisku su 24 i neke cu nabrojati:
"Ubistva po abecedi", "Kod belog konja", "Slonovi pamte", "Nemi svedok",
"Tragedija u tri cina", "Les u biblioteci","Sifra Nemesis"...

Ne znam da li vam je poznato da nije samo H.P. resavao slucajeve u njenim delima.
Bila je tu i J. Marple i inspektor Battle.
 
Davno sam ih citala, uzimala sam ih iz biblioteke i vodila evidenciju. Taj spisak
sam pronasla kada sam sredjivala sobu, ima ih 24 koje sam procitala a neke od njih su:

Les u biblioteci, Tajna 7 satova, Slonovi pamte, Sifra Nemesis...

Da li vam je poznatao da H.P. nije jedini koji je otkrivao misterije, tu su i
inspektor Battle i gospodjica J. Marple.
 
a niko nije pomenuo 10 malih crnaca???

Po meni, pored "Zavese" najbolja Agatina...Nikad necu da zaboravim osecaj dok sam je citala prvi put...Svima sam je preporucivala i svima je preporucujem...
Procitala sam njenih puuuuuuno knjiga, sad mi je krivo sto nisam vodila evidenciju...
Do nekih od njih necu vise moci ni da dodjem...
Ne znam da li ste pomenuli knjige " Treca devojka" " Karte na stolu" "Smrt u Mesopotamiji"...
 
Davno sam ih citala, uzimala sam ih iz biblioteke i vodila evidenciju. Taj spisak
sam pronasla kada sam sredjivala sobu, ima ih 24 koje sam procitala a neke od njih su:

Les u biblioteci, Tajna 7 satova, Slonovi pamte, Sifra Nemesis...

Da li vam je poznatao da H.P. nije jedini koji je otkrivao misterije, tu su i
inspektor Battle i gospodjica J. Marple.

Ko je citano naravno da mu je poznato...
O Marple takodje ima serija...
Ali niko nije popularan kao Poaro,
cak mu se i ona najvise povetila...

E da ljudi 10 malih crnaca je super knjiga...
Ubistvo Rodzera Akrojda,
Rupa,
Smrt na Nilu,
Iskricavi cijanid...
*** ko ce ih se svih setititi...
 
Kod kuce imamo oko 60 njenih knjiga, ali dobar deo je na zalost na engleskom, a moj engleski nije toliko dobar da bih mogao da se uzivim u citanje :)

Omiljene?

1.Bozic Herkula Poaroa
2.Ruka brza od oka (originalni naslov They done it with mirrors)
3.Smrt na Nilu
4.Ubistvo u vikarijatu
5.Lord Edzver umire
6.Zlo pod suncem
7.Deset malih crnaca

bolje da stanem.... obozavam agatu :)
 

Back
Top