Operativni Sistem "Microsoft Windows XP" se i zvanično ukida 30 juna 2008!

feel_real_love

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
138
Stiv Bolmer, glavni izvršni direktor „Microsofta”, na otvaranju Centra za inovacije u belgijskom gradu Monsu osvrnuo se na sudbinu operativnog sistema Windows XP, čija isporuka je trebalo da bude obustavljena 30. juna ove godine.

Pažljivo se prati mišljenja korisnika, jer su mnogi zaključili da će „Microsoft”, možda ,preispitati odluku da operativni sistem u tom roku povuče iz prodaje. Svetske agencije su, izgleda, prenele samo prvi deo izlaganja, budući da je on u nastavku potvrdio da postoji odluka da se obustavi isporuka. To su dodatno potvrdili predstavnici kompanijske službe za informisanje izjavivši da nema nikakvih promena u pogledu isključenja Windowsa XP, piše časopis „Mikro”.

Da podsetimo, „Microsoft” je sredinom aprila saopštio da će nastaviti da isporučuje verziju Home operativnog sistema Windows XP isporučiocima originalne računarske opreme (original equipment manufacturers, OEM). Kopije operativnog sistema će dobijati proizvođači izuzetno jevtinih računara, a isporuka će trajati do 2010. godine. Tada se očekuje nova verzija operativnog sistema koja će naslediti Windows Vistu.

Što se tiče korisnika drugih vrsta računara, odlučeno je da isporuke Windowsa XP budu obustavljene 30. juna 2008. Prema ranijim planovima bilo je predviđeno da se Windows XP posle 31. januara 2008. više ne dostavlja proizvođačima računara, a ta odluka se odnosila na verzije Home, Professional, Media Center, Tablet PC i Professional x64. Za prodavaca računara po narudžbini bio je predviđen 31. januar 2009. godine.

Budući da se Windows Vista prodaja slabije od očekivanja, proizvođači i prodavci su zatražili od „Microsofta” da pomeri pomenute rokove, tako da je kompanija početkom oktobra odredila da se računari sa Windowsom XP mogu isporučivati do 30. juna 2008. Osim toga, u prodavnicama računarske opreme se do tog datuma Windows XP može prodavati i samostalno.

Korisnici Windowsa XP se ne mire s kompanijinom odlukom, a časopis „Infovorld” je sredinom januara pokrenuo zahetv pod nazivom „Spasite XP” (Save XP), u kojoj se poziva „Microsoft” da ne prekida isporuke. Peticija se potpisuje na veb sajtu časopisa, a do sada je to učinilo oko 170.000 korisnika Windowsa XP.

Ostaje da se vidi da li će „Microsoft” promeniti odluku (možda pod pritiskom potpisnika) ili će Windows XP, ipak, otići u zasluženu penziju.
 
windows xp rula
vista je shit
pa shta ako ga nece isporuchivati, narezite instalaciju i programe i trajace vam dozivotno

не лупај животати од кад имам VISTU ULTIMATE sa service pack1 и коју редовно ажурирам на microsoft sajtu :Dkao da sam dao pare:Dради ко лудо и неможе ниједан вирус,adware.malware,spyware ни да успори а камоли наруши стабилност система.А на тој Visti могу да играм игре и које раде само на Windows 95 ili 98 ili 2000 ili XP.Postoji opcija koja to omogućava to važi i za programe.Znači ko proba VISTU kao ja reći će odmah da je XP zastareo,slabiji na netu i osetljiviji je na usporavanje kada se uvuče zlonamerni softver.
 
не лупај животати од кад имам VISTU ULTIMATE sa service pack1 и коју редовно ажурирам на microsoft sajtu :Dkao da sam dao pare:Dради ко лудо и неможе ниједан вирус,adware.malware,spyware ни да успори а камоли наруши стабилност система.А на тој Visti могу да играм игре и које раде само на Windows 95 ili 98 ili 2000 ili XP.Postoji opcija koja to omogućava to važi i za programe.Znači ko proba VISTU kao ja reći će odmah da je XP zastareo,slabiji na netu i osetljiviji je na usporavanje kada se uvuče zlonamerni softver.

Jel to za starije programe, igre i sl.,... važi za sve verzije Viste? (Home Premium)
 
А на тој Visti могу да играм игре и које раде само на Windows 95 ili 98 ili 2000 ili XP.Postoji opcija koja to omogućava to važi i za programe.Znači ko proba VISTU kao ja reći će odmah da je XP zastareo,slabiji na netu i osetljiviji je na usporavanje kada se uvuče zlonamerni softver.

Jeste Vista ok, ali mislim da ovo nije tacno :)
Ja obozavam da igram matore igrice i UVEK imam problema sa njima....
Zato sam za one najstarije instalirao DOSBOX, a za one srednje matore Win98.
Sto se tice kompatibilnosti sa starim softverom, cini mi se da Vista pati od istih problema kao i XP.
 
Stiv Bolmer, glavni izvršni direktor „Microsofta”, na otvaranju Centra za inovacije u belgijskom gradu Monsu osvrnuo se na sudbinu operativnog sistema Windows XP, čija isporuka je trebalo da bude obustavljena 30. juna ove godine.

Pažljivo se prati mišljenja korisnika, jer su mnogi zaključili da će „Microsoft”, možda ,preispitati odluku da operativni sistem u tom roku povuče iz prodaje. Svetske agencije su, izgleda, prenele samo prvi deo izlaganja, budući da je on u nastavku potvrdio da postoji odluka da se obustavi isporuka. To su dodatno potvrdili predstavnici kompanijske službe za informisanje izjavivši da nema nikakvih promena u pogledu isključenja Windowsa XP, piše časopis „Mikro”.

Da podsetimo, „Microsoft” je sredinom aprila saopštio da će nastaviti da isporučuje verziju Home operativnog sistema Windows XP isporučiocima originalne računarske opreme (original equipment manufacturers, OEM). Kopije operativnog sistema će dobijati proizvođači izuzetno jevtinih računara, a isporuka će trajati do 2010. godine. Tada se očekuje nova verzija operativnog sistema koja će naslediti Windows Vistu.

Što se tiče korisnika drugih vrsta računara, odlučeno je da isporuke Windowsa XP budu obustavljene 30. juna 2008. Prema ranijim planovima bilo je predviđeno da se Windows XP posle 31. januara 2008. više ne dostavlja proizvođačima računara, a ta odluka se odnosila na verzije Home, Professional, Media Center, Tablet PC i Professional x64. Za prodavaca računara po narudžbini bio je predviđen 31. januar 2009. godine.

Budući da se Windows Vista prodaja slabije od očekivanja, proizvođači i prodavci su zatražili od „Microsofta” da pomeri pomenute rokove, tako da je kompanija početkom oktobra odredila da se računari sa Windowsom XP mogu isporučivati do 30. juna 2008. Osim toga, u prodavnicama računarske opreme se do tog datuma Windows XP može prodavati i samostalno.

Korisnici Windowsa XP se ne mire s kompanijinom odlukom, a časopis „Infovorld” je sredinom januara pokrenuo zahetv pod nazivom „Spasite XP” (Save XP), u kojoj se poziva „Microsoft” da ne prekida isporuke. Peticija se potpisuje na veb sajtu časopisa, a do sada je to učinilo oko 170.000 korisnika Windowsa XP.

Ostaje da se vidi da li će „Microsoft” promeniti odluku (možda pod pritiskom potpisnika) ili će Windows XP, ipak, otići u zasluženu penziju.

Ne,ne,neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee :eek: :confused: :sad2: Baš volem XP,jes da je Windows Milennium bolji,ali on je već ukinut,ali neka bar proizvode XP...
 
не лупај животати од кад имам VISTU ULTIMATE sa service pack1 и коју редовно ажурирам на microsoft sajtu :Dkao da sam dao pare:Dради ко лудо и неможе ниједан вирус,adware.malware,spyware ни да успори а камоли наруши стабилност система.А на тој Visti могу да играм игре и које раде само на Windows 95 ili 98 ili 2000 ili XP.Postoji opcija koja to omogućava to važi i za programe.Znači ko proba VISTU kao ja reći će odmah da je XP zastareo,slabiji na netu i osetljiviji je na usporavanje kada se uvuče zlonamerni softver.

:dash::hahaha:
 
Stiv Bolmer, glavni izvršni direktor „Microsofta”, na otvaranju Centra za inovacije u belgijskom gradu Monsu osvrnuo se na sudbinu operativnog sistema Windows XP, čija isporuka je trebalo da bude obustavljena 30. juna ove godine.

Pažljivo se prati mišljenja korisnika, jer su mnogi zaključili da će „Microsoft”, možda ,preispitati odluku da operativni sistem u tom roku povuče iz prodaje. Svetske agencije su, izgleda, prenele samo prvi deo izlaganja, budući da je on u nastavku potvrdio da postoji odluka da se obustavi isporuka. To su dodatno potvrdili predstavnici kompanijske službe za informisanje izjavivši da nema nikakvih promena u pogledu isključenja Windowsa XP, piše časopis „Mikro”.

Da podsetimo, „Microsoft” je sredinom aprila saopštio da će nastaviti da isporučuje verziju Home operativnog sistema Windows XP isporučiocima originalne računarske opreme (original equipment manufacturers, OEM). Kopije operativnog sistema će dobijati proizvođači izuzetno jevtinih računara, a isporuka će trajati do 2010. godine. Tada se očekuje nova verzija operativnog sistema koja će naslediti Windows Vistu.

Što se tiče korisnika drugih vrsta računara, odlučeno je da isporuke Windowsa XP budu obustavljene 30. juna 2008. Prema ranijim planovima bilo je predviđeno da se Windows XP posle 31. januara 2008. više ne dostavlja proizvođačima računara, a ta odluka se odnosila na verzije Home, Professional, Media Center, Tablet PC i Professional x64. Za prodavaca računara po narudžbini bio je predviđen 31. januar 2009. godine.

Budući da se Windows Vista prodaja slabije od očekivanja, proizvođači i prodavci su zatražili od „Microsofta” da pomeri pomenute rokove, tako da je kompanija početkom oktobra odredila da se računari sa Windowsom XP mogu isporučivati do 30. juna 2008. Osim toga, u prodavnicama računarske opreme se do tog datuma Windows XP može prodavati i samostalno.

Korisnici Windowsa XP se ne mire s kompanijinom odlukom, a časopis „Infovorld” je sredinom januara pokrenuo zahetv pod nazivom „Spasite XP” (Save XP), u kojoj se poziva „Microsoft” da ne prekida isporuke. Peticija se potpisuje na veb sajtu časopisa, a do sada je to učinilo oko 170.000 korisnika Windowsa XP.

Ostaje da se vidi da li će „Microsoft” promeniti odluku (možda pod pritiskom potpisnika) ili će Windows XP, ipak, otići u zasluženu penziju.
Kao sto je @Svabov vec rekao ,ovde se ne govori o ukidanju XP-a vec samo o prestanku isporuke :)

Zanimljiva je i Dellova varijanta - prodavace PC-e sa vec instaliranim XP-om, a kupci ce dobijati Vista dvd.
To rade zato sto je bilo dosta negativnih kritika na Vistu ,pa su resili da se vrate na XP,al ih je M$ pritisnuo,pa sad daju predinstaliran XP,a na DVD-u dobijes Vistu,pa vozi sta oces :)
Последњи трзај да натерају људе да пређу на висту... Јбг мора и виста да се исплати...
Pa kako ne ,bacili su tolike pare i sad to sve da propadne,ovo je normalno ,tako su i pre radili :D
Ja cu im preci na Vistu,kad mi kupe novi komp :D
 
Ukoliko dobavljači hardvera nastave sa ažuriranjem upravljačkih programa za XP onda ovo za sada ništa ne znači. Mislim da su ga u Microsoftu sa ovim silnim zakrpama sasvim dovoljno ispeglali da mu neke nove posebno neće ni trebati. Ja na kompu imam XP i Vista Ultimate iz razloga da bih se iz prve ruke proverio šta radi, a šta ne na Visti, osim što dosta programa ne radi pod Vistom, silni servisi zatrpavaju memoriju i procesorsko vreme, a razlike se najjasnije vise u testu 3DMark06 koji pod Vistom daje skoro 800 bodova manje. Nije stvar u tome da je Vista loša, daleko od toga, ali jednostavno kada imaš XP ona ti nije potrebna. Sistem koji treba da nasledi XP mora biti brz, inovativan, jednostavan za korišćenje, a ne samo extra ušminkan. Na kraju krajeva priče o izdavanju novog OS-a krajem iduće godine dovoljno govore o Visti.
 
osim što dosta programa ne radi pod Vistom, silni servisi zatrpavaju memoriju i procesorsko vreme, a razlike se najjasnije vise u testu 3DMark06

Ja do sada nisam nasio ni na jedan koji ne radi.
Doduse, neki su se bunili, kao sto je MS Virtual PC, ali radi kako treba.
Sto se tice servisa i ostalog - pa stvar je kao i sa XP-om, pogasiti sta ne treba i da vidis kako lepo radi.
Tj. MENI radi, ja se slabo igram i glavni softver su mi MS Visual Studio, Flash 8, Photoshop i to je otprilike to. Sve radi sasvim dobro.

Nije stvar u tome da je Vista loša, daleko od toga, ali jednostavno kada imaš XP ona ti nije potrebna.

Pa da....taman tako, ja sam je na ovom racunaru instalirao radi eksperimenta, ispostavilo se da zadovoljava moje potrebe, da ne glavi, da se ne glupira i ostavio sam je. Jeste, u pitanju je laptop uz koji dolazi i Vista, ali ne mislim da bi se znacajno bolje ponasao pod XP.
 
sta se drugo moze ocekivati od monopoliste zvanog bil gayets ?Meni to nije nikakva radost a i ne vidim zasto bi korisnicima viste bilo drago?Tek sada su videli koliko ljudi bojkotuje vistu i koliko njih je zadovoljnije xp-om tako da su odlucili da nasilno nateraju narod na ono sto ne zeli.Zelim im srecu mada moj komp vista nece ugledati(sve dok to ne postane ne podnosljivo imacu xp kada budu preterali preci cu na vistu)
 
не лупај животати од кад имам VISTU ULTIMATE sa service pack1 и коју редовно ажурирам на microsoft sajtu :Dkao da sam dao pare:Dради ко лудо и неможе ниједан вирус,adware.malware,spyware ни да успори а камоли наруши стабилност система.А на тој Visti могу да играм игре и које раде само на Windows 95 ili 98 ili 2000 ili XP.Postoji opcija koja to omogućava to važi i za programe.Znači ko proba VISTU kao ja reći će odmah da je XP zastareo,slabiji na netu i osetljiviji je na usporavanje kada se uvuče zlonamerni softver.

Vista poseduje sigurnosnu rupu tako ogromnu, da se ne može "zatvoriti". Search Security javlja o prezentaciji koja je održana tokom Black Hat hacking konferencije. Mark Dowd iz IBM Internet Security Systems-a (ISS) i Alexander Sotirov iz VMware Inc-a su demonstrirali fatalnu grešku u Windows Vista operativnom sistemu, toliko problematičnu da se ne može zatvoriti. Njihov metod se zasniva na upotrebi scripting sistema, kao što su Java i elementi .NET framework-a, da bi se pokrenuo "zloćudni kod". Tada se napadaju Vistini Address Space Layout Randomization (ASLR) i Data Execution Prevention (DEP) i to omogućava hakerima da učitaju bilo kakav sadržaj na bilo koju lokaciju korisnikove mašine. Ono što je najgore jeste što je kompletan mehanizam moguće upotrebiti beskanačno mnogo puta. "Ulazak" se ostvaruje preko Internet Exlorer-a ili bilo kog drugog pretraživača.

http://www.bench-market.com/modules....icle&sid=16349

Igra igrice bebica...:hahaha::hahaha::hahaha:
 
Koliko je Vista dobra pokazuje to da sam komp skliopio za jedan dan a da mi sve radi morao sam da se zivciram mesec dana...programi,igre,video,audio,nekompatibilni drajveri za grafichku,plochu..bla,bla..za sve morash da se cimash preko shtapa i kanapa...i to sa novim komponentama..mogu tek misliti kako je ljudima koji su neki komp star 3-4 godine pokushali da poteraju na Visti.
Vista je samo nashminkana zezancija koja MNOGO vishe jede resurse i ima vetje zahteve a neshto pozitivno novo i koriusno u sushtinskom smislu u odnosu na XP ne pruza.
XP je 10 puta bolji..ovo g.ovono su trebli da ne pushtaju bar josh godinu-godinu ipo i dorade ga poshteno,a ne da ti za shta god zelish konkretno da uradish treba neka zakrpa.
 

Back
Top