Blic: Raskol u vrhu DS zbog izbora mandatara

Mitternachtsträumer

Veoma poznat
Poruka
12.064
Lider demokrata Boris Tadić je birao između dva kandidata za budućeg premijera, Bojana Pajtića, šefa vojvođanskog odbora DS, i Mirka Cvetkovića, ministra finansija. Mogućnost da treći kandidat ministar spoljnih poslova Vuk Jeremić bude mandatar, po procenama u DS više se ne razmatra. Prema saznanjima „Blica“, Pajtić je na poziv Tadića doputovao u Beograd na razgovor sa liderom stranke.

Poput pregovora o vladi i raspodeli resora, ništa manje nije neizvesna i odluka ko će biti predložen za mandatara. Međutim, razgovore o premijerskoj funkciji prati žučnija rasprava nego kada je reč o resorima. Ali, odluka je na Tadiću. Prema saznanjima „Blica“, lider DS bi trebalo da prelomi već u četvrtak, a precizan sastav buduće vlade biće poznat do srede sledeće nedelje.
U DS navode da bi izbor Jeremića bio suviše krupno udaljavanje od stava Predsedništva, te da su otuda u trci za mandatara ostali samo Pajtić i Cvetković.
Pojedini sagovornici „Blica“ nezvanično objašnjavaju da je Tadiću važno da „njegov“ čovek bude na čelu vlade, između ostalog zato što nije oduševljen idejom da neko perspektivno politički ojača i ugrozi njegovu poziciju na čelu stranke.
Baš zbog toga pitanje izbora mandatara dovelo je do prvih oštrih neslaganja u vrhu DS. Dobro upućeni izvori „Blica“ trenutnu situaciju u DS opisuju kao jedinstvenu do sada jer Tadić po prvi put, a reč je važnoj odluci, treba da se odluči i prelomi - da li da ispoštuje volju užeg članstva DS ili svojih najbližih saradnika, jer su na sastanku Predsedništa DS održanom pre dva dana ispoljene krupne razlike u stavovima.
Prema saznanjima „Blica“, žučna rasprava se razvila zbog mogućnosti da Vuk Jeremić bude predložen za mandatara. Dosadašnjeg šefa diplomatije podržava jedan od bliskih, ako ne i najbliži saradnik i čovek od Tadićevog poverenja, Srđan Šaper. On je odnedavno član Predsedništva DS, za koga partijske kolege navode da ima značajan uticaj na lidera demokrata. Iako se Tadić na Predsedništvu nije izjašnjavao ko je njegov favorit, članovi stranke pretpostavljaju da je „sklon odluci da predloži Jeremića“.
Međutim, visoki funkcioneri DS su se usprotivili ideji da premijer bude Jeremić i predložili su Pajtića. Isprva su ovlašćeni glasači, njih pet, predložili Pajtića, a potom su se uključili i drugi članovi Predsedništva, da bi na kraju prvi čovek vojvođanskih demokrata dobio devet glasova, Vuk Jeremić jedan, i to Šaperov, i jedan glas je bio za Mirka Cvetkovića. Prema nezvaničnim navodima, gotovo svi članovi Predsedništva DS glasali bi i za sadašnjeg ministra finansija Mirka Cvetkovića, ali im je jači adut bio Pajtić.
 
treba da ispostuje odluku vecine jer nije stranka njegovo vlasnistvo,i ne treba da bude.
ako bude pokusavao da progura svoje po svaku cenu nece se dobro zavrsiti...

Bas se pitam ko od demonkrata kontrolise Blic pa mu se isplati da ovo objavljuje...

Ovo samo može da znači da je u DS-u strašna unutrašnja borba. Sposobnost Tadića da se izvuče iz ove situacije opisaće njegove sposobnosti upravljanja strankom.
 
odavno sam ja rekao da je Pajtic najbolje resenje znam coveka i familiju mu ,a i imao je dobre rezultate na celu IV bez ijedne afere i krupnije greske i to su i gradjani Vojvodine prepoznali pa je lista koju je on nosio dobila natpolovicnu vecinu u skupstini.:) Takodje je dobro resenje zato sto nije BoTin pion i lutak kao mali Jeremija ili nezainteresovani Cvetkovic zato se ovaj i opire da ga izabere za premijera al valjda ce popustiti pred stranackim organima ,mada ce mi biti zao ako ode iz IV ,nece vise biti vip akreditacija za exit i koncerte .:(
 
odavno sam ja rekao da je Pajtic najbolje resenje znam coveka i familiju mu ,a i imao je dobre rezultate na celu IV bez ijedne afere i krupnije greske i to su i gradjani Vojvodine prepoznali pa je lista koju je on nosio dobila natpolovicnu vecinu u skupstini.:) Takodje je dobro resenje zato sto nije BoTin pion i lutak kao mali Jeremija ili nezainteresovani Cvetkovic zato se ovaj i opire da ga izabere za premijera al valjda ce popustiti pred stranackim organima ,mada ce mi biti zao ako ode iz IV ,nece vise biti vip akreditacija za exit i koncerte .:(

Kako nije bilo afera? A BODRUM??????????
 
govorio sam dok je bio shef vojvodjanske vlade a ne ranije , za Bodrum se secam mada to nije samo on odgovoran a posalanik koji je glasao sa tom karticom je na kraju jedini zvanicno lustriran u Srbiji od onolke price o lustraciji.

E ako je to bilo pre Sefovanja onda je u redu :rolleyes: ....

A sta bi sa onim Veljinim da svi znaju da Pajtic ima decka?
 

Back
Top