Odlazak za SAD

marko vuckovic

Početnik
Poruka
22
Zdravo drustvo javljam se za pomoc,citam ove prethodne topike ali nikako da nadjem ono sto meni treba.Trenutno studiram industrijski dizajn na visoj politehnickoj, sada cu treca-zavrsna i u trecoj planiram da odem u SAD i radim jedno 3 meseca.E sad ako zavrsim industrijski dizajn u Srbiji koja ima jako ne razvijenu industriju osudjen sam da se bavim enterijorom ili grafickim dizajnom,to mene iskreno ne interesuje,tako da bi sledece god se zaputio u SAD inace zemlja u kojoj bi nastavio da zivim.Kao student bi lako dobio vizu,prosek m je 9.12 i znam da bi tamo negde dobro napredovao.Kako da ostanem tamo,da li mogu da nastavim ovo i tamo i cuo sam za aplikacije za green card ali sve sto sam nasao na netu jeste da se placa aplikacija a cuo sam da ima ona prava koja se ne placa,sta mi vi savetujete? Hvala unapred
 
Nakon studija imas pravo na godinu dana strucne prakse (minimalno - mozes dobiti i vise u zavisnosti od programa koji upisujes).
Tokom tih godinu dana pokazi poslodavcu da si dobar radnik i da te vredi zadrzati - onda ce poslodavac da ti sredi radnu dozvolu - to se meni desilo i sada sam na radnoj vizi i radim u Microsoftu!
 

Back
Top