NAJSTRASNIJI DECJI FILMOVI

Vril

Primećen član
Poruka
514
ovo je tema koju jos nisam nigde video... Svi mi smo kao mali gledali ili crtane filmove ili filmove za decu. Medjutim uvek naletimo na neki kojeg se plasimo!
Evo ja navodim dva... Nazalost ne znam imena :(
[ako znate pomozite]
1. je cini mi se povratak u zemlju oz. Scena o kojoj pricam je kada doroti sa onim debelim limenkom ode kod one vestifce i ona je juri i menja glave i dere se... + jure je neka bica koja umesto ruku i nogu imaju tockove koje skripe;... strasno!
2. jedan crtani sa dinosaurusima [a nije land before time] kada decko i devojcica potpisu ugovor krvlju sa nekim zlim likom koji ima cirkus[inace se pretvara u gavrana] pa kad svi dinosaurusi postanu zli... brrr
3. scena koja meni nije strasna ali je bolesna... Dambo kad se napije :)

da cujem vas

:neutral:
 
najteze dve scene koje sam ja video:
1) klinac koji sanja hranu tj. setnju kroz nju u zemlji snova- budi se i vidi sto pun hrane... onda se zajedno sa sestrom bode viljuskom u pozadinu da proveri da li je ono sto vidi istina... dok odrpana majka stoji po strani i place od srece... a ti razmisljas kako je ziveo do tada, i kako ce ziveti sutra kada ne bude debelog lika da mu napuni sto kao dana u kome se odvija radnja...
2) bambi ostaje bez majke...

ovakve crtace treba zabraniti deci pre nego southpark (koji ma koliko ponekada debilan, nosi itekako vazne i upecatljive poruke)...
 
Meni onaj retardirani patak sto ga keva kao posalje u skolu i sad sva deca uciteljici donose jabuku a on tresne bundevu pred nju. Kasnije ga najure iz skole pa mu keva nadje privatnog ucitelja. Onda i tu bude svasta, a ucitelj kaze njegovoj kevi: Vas sin je kreten!, al' mu patak na kraju spasi zivot i dobije diplomu koju je naravno iscepkao i rekao: Vidi mama!
 
Meni onaj retardirani patak sto ga keva kao posalje u skolu i sad sva deca uciteljici donose jabuku a on tresne bundevu pred nju. Kasnije ga najure iz skole pa mu keva nadje privatnog ucitelja. Onda i tu bude svasta, a ucitelj kaze njegovoj kevi: Vas sin je kreten!, al' mu patak na kraju spasi zivot i dobije diplomu koju je naravno iscepkao i rekao: Vidi mama!
I ti si se toga uplashio? :mrgreen:
 
scena koja meni nije strasna ali je bolesna... Dambo kad se napije :)
Psihodelična.. Nisam je volela kao dete. :)

klinac koji sanja hranu tj. setnju kroz nju u zemlji snova- budi se i vidi sto pun hrane... onda se zajedno sa sestrom bode viljuskom u pozadinu da proveri da li je ono sto vidi istina... dok odrpana majka stoji po strani i place od srece... a ti razmisljas kako je ziveo do tada, i kako ce ziveti sutra kada ne bude debelog lika da mu napuni sto kao dana u kome se odvija radnja...
Jao da.. Srce da ti se pocepa... I pocepalo bi mi se da nisi napisao "odrpana majka" to me je baš nasmejalo...:rotf:

Meni onaj retardirani patak sto ga keva kao posalje u skolu i sad sva deca uciteljici donose jabuku a on tresne bundevu pred nju. Kasnije ga najure iz skole pa mu keva nadje privatnog ucitelja. Onda i tu bude svasta, a ucitelj kaze njegovoj kevi: Vas sin je kreten!, al' mu patak na kraju spasi zivot i dobije diplomu koju je naravno iscepkao i rekao: Vidi mama!
Joooj... To je baš retardiran crtani film. :)

***

Ja sam gledala neki film kao dete.. Ne znam kako se zove, godinama mi se motaju neke scene po glavi.. Ali ništa koncizno.. Samo neki momenti kada neki dečaci kamenuju druge dečake tj. spljošte ih nekim kamenčugama ili tako nešto.. A ti dečaci su valjda Indijanci i ogoljeni su.. Ne znam. Moguće da sam sanjala.. Stalno mešam san i javu. U svakom slučaju - jezivo - scena neki dečak krvav ispod ogromnog kamena iliti stene.... :)
 
najteze dve scene koje sam ja video:
1) klinac koji sanja hranu tj. setnju kroz nju u zemlji snova- budi se i vidi sto pun hrane... onda se zajedno sa sestrom bode viljuskom u pozadinu da proveri da li je ono sto vidi istina... dok odrpana majka stoji po strani i place od srece... a ti razmisljas kako je ziveo do tada, i kako ce ziveti sutra kada ne bude debelog lika da mu napuni sto kao dana u kome se odvija radnja...
2) bambi ostaje bez majke...

ovakve crtace treba zabraniti deci pre nego southpark (koji ma koliko ponekada debilan, nosi itekako vazne i upecatljive poruke)...

Zashto treba zabraniti?Obrazlozi...

@Karpos

Vampire Hunter uopshte nije dechji...
Princeza Mononoke je na trenutke gadan,ali je jako pouchan,govori o ochuvanju prirodne sredine,i svakako ga deca trebaju pogledati...

@Vril
I meni je grozna scena kad se Dambo napije,mada ja uopshte ne volim Damba...


Meni je bila jeziva jedna anima koju su pushtali na TV-u,ali je se ne mogu uopshte setiti,ali znam da sam je se plashio...
 
Ivica i Marica kad ih Dushko Dugoushko spasava i ona zelena veshtica.
Zla matjeha kao babaroga u snezani je brrrr
Onaj crtatj ne znam da li elmer i ona machka dodju u neku napushtenu kutju pa u mraku machka stalno histerishe jer vidid iz mraka samo gomilu zakrvavljenih ochiju
 
najteze dve scene koje sam ja video:
1) klinac koji sanja hranu tj. setnju kroz nju u zemlji snova- budi se i vidi sto pun hrane... onda se zajedno sa sestrom bode viljuskom u pozadinu da proveri da li je ono sto vidi istina... dok odrpana majka stoji po strani i place od srece... a ti razmisljas kako je ziveo do tada, i kako ce ziveti sutra kada ne bude debelog lika da mu napuni sto kao dana u kome se odvija radnja...
2) bambi ostaje bez majke...

ovakve crtace treba zabraniti deci pre nego southpark (koji ma koliko ponekada debilan, nosi itekako vazne i upecatljive poruke)...

jao znam ovo prvo :(
to je onaj petominutni crtani:(
 
Meni onaj retardirani patak sto ga keva kao posalje u skolu i sad sva deca uciteljici donose jabuku a on tresne bundevu pred nju. Kasnije ga najure iz skole pa mu keva nadje privatnog ucitelja. Onda i tu bude svasta, a ucitelj kaze njegovoj kevi: Vas sin je kreten!, al' mu patak na kraju spasi zivot i dobije diplomu koju je naravno iscepkao i rekao: Vidi mama!

o.O nikad gledao. ! ne land before time je bas lep... mene zanima onaj decji film povratak u oz kako se zove u originalu :(
sa debelim limenim :(
 
sta je zenki?
setio sam se onog "carobna suma" uvek sam se plasio zvuka kad idu oni zli vojnici...

e da jos jedan gledao sam ko mali putovanje u oz [ali crtani] i ima scena na pocetku kad oni vide u zbunju noge od vestice AAAAAAAAAAAAA

ah jel gledao neko ruskog pinokija? kad se bije sa pacovima? AAAA
 
moguce... ima neki kljucic... mada je on ogroman... ionaj debeli jede ceo batak odjednom :S

Jeste to je... Čitala sam i knjigu. Znam da Vi niste.. :P :)

Mada, nisu meni strašni ti crtani jako.. Mene proganjaju kamenovani krvavi dečaci. :)


Moja sestričina koja ima četiri godine ima traume od veštice iz Snežane i sedam patuljaka. Jadna.


A u suštini svi crtani rađeni po bajkama daju deci lažnu sliku o svetu. Sve je crno-belo i ako je neko ružan to znači da je zao... I nasilne su. Npr. Ivica i Marica - roditelji ih napuštaju u šumi da bi ih divlje zveri pojele.. Hm...
 
Zashto treba zabraniti?Obrazlozi...

@Karpos

Vampire Hunter uopshte nije dechji...
Princeza Mononoke je na trenutke gadan,ali je jako pouchan,govori o ochuvanju prirodne sredine,i svakako ga deca trebaju pogledati...

@Vril
I meni je grozna scena kad se Dambo napije,mada ja uopshte ne volim Damba...


Meni je bila jeziva jedna anima koju su pushtali na TV-u,ali je se ne mogu uopshte setiti,ali znam da sam je se plashio...


Ja nisam rekao da je Vampire Hunter decji, a za princezu Mononoke ,samo se odgovorio
Air Stefanu , a i on nije decji.

Crtanih filmova se nisam bojao.
 

Back
Top