Auto Klime

Woo_Bg

Primećen član
Poruka
708
Ako je bila ova tema vec, molim vas da me ne lincujete, pokusao sam da je pronadjem, nije mi poslo za rukom :(
Interesuje me, koga KONKRETNO da zovem, pitam, jurim za rukav da bih ugradio dve auto klime u dva razlicita (naravno;)) automobila? VW i Jeep su u pitanju.
Ima li neko ideju? Sve sto sam zvao je cena izmedju 1500E i 1900E sto je mnoooogooo....
Svaka pomoc je dobro dosla. Moze i pp ako vam je tako lakse
Hvala
 
E, ja imam problem sa klimom.
Kad je upalim, ne radi!:)
uopste se ne promeni zvuk motora kad je upalim.
Da li je moguce da je samo ostala bez onoga...kako se zvase...freona?
 
E, ja imam problem sa klimom.
Kad je upalim, ne radi!:)
uopste se ne promeni zvuk motora kad je upalim.
Da li je moguce da je samo ostala bez onoga...kako se zvase...freona?

moguce...a moguce je da nije freon u pitanju vec kompresor...konktakti i slicno.... ja nadjoh milion servisa za klime u malim oglasima ...(i sve sam ih zvao da pitam da li prodaju polovne klime :lol: ali nikoooo :(
 
Ako je auto novije prozvodnje onda 1500 i nije puno.

Ako je auto stariji, najbolje da nadjes takvog havarisanog sa klimom pa da skines ceo sistem.

Velika je to zajebancija, vise se ispalti kupiti auto sa klimom.
 
E, ja imam problem sa klimom.
Kad je upalim, ne radi!:)
uopste se ne promeni zvuk motora kad je upalim.
Da li je moguce da je samo ostala bez onoga...kako se zvase...freona?
Nije freon vec ti je spojka otisla ili kontrola za istu. Znaci motor ti ne pogoni kompresor i zato se ne promeni zvuk i ne hladi.
Proveri osigurac ako je elektro magnetna, a za ostalo u servis.
 
Ako je auto novije prozvodnje onda 1500 i nije puno.

Ako je auto stariji, najbolje da nadjes takvog havarisanog sa klimom pa da skines ceo sistem.

Velika je to zajebancija, vise se ispalti kupiti auto sa klimom.
Zbog toga sam ja i prodao MAZDU 323F 78000km, i kupio nov sa klimom, jer su mi trazili 1500eur za ugradnju.
A tada sam za 3000eur(koliko sam je prodao) plus 1500eur(da sam ugradio klimu) mogao uzeti polovnjaka sa klimom i mladjeg jedno 4-5godina:dash:
 
imam pitanje zna li neko kako ili gde mogu naci tabelu freona i ulja koji odgovaraju svim tipovima vozila
na primer audi b4 model od 1992-1996 god tip freona R134 kolicina gasa 750-850 grama tip ulja za kompresor pao 68 ili pag iso 48 kolicina ulja 120-150 grama i tako za svaki automobil. ja imam tablicu ali samo do 2001 godine treba mi ova tablica do 2009 godine ako neko ima tablicu molim da mi je posalje na mail frigomajstor@yahoo.com unapred hvala
 
nakon odrageni servis klime u ovlasteni servis za to desava mi se sledece:klima radi i odlicno hladi,komresor iskljucuje kad se postigne temperatura u kabini sve je uredu,ali muci me nesto drugo,kad upalim klimu dok je auto zagrijan odmah ventilatori prvo pocnu da rade na II brzinu,nakon neko vreme se prebace na I brzinu,ako ukljucim klimu dok motor nije postigao radnu temperaturu ventilatori rade normalno na I brzinu,to se desava samo pri gradskoj voznji,na otvoreni put ili autoput nikad se ne ukljucuje II brzina ventilatora dok radi klima,pre servisa to se nije znalo dogoditi dok je radila klima ventilatori su radile samo u I-oj brzini,ali kad je ukljucio aparat majstor je rekao da ima dobar pritisak ali malo freona,napunio je freonom ali predhodno su ispustili stari ,isusili sistem i zajedno sa freonom stavili ulje za podmazivanje kompresora,i ponekad kad duze vreme radi zna se cuti neki zvuk kao da iz neki sigurnosni ventil ispusti visak pritiska,majstor kaze da se mora opet proveriti zasto se stvara toliki pritisak,cenicu i vase mislenje.Hvala
 
Poslednja izmena:
imam pitanje zna li neko kako ili gde mogu naci tabelu freona i ulja koji odgovaraju svim tipovima vozila
na primer audi b4 model od 1992-1996 god tip freona R134 kolicina gasa 750-850 grama tip ulja za kompresor pao 68 ili pag iso 48 kolicina ulja 120-150 grama i tako za svaki automobil. ja imam tablicu ali samo do 2001 godine treba mi ova tablica do 2009 godine ako neko ima tablicu molim da mi je posalje na mail frigomajstor@yahoo.com unapred hvala


kupi CD auto-datu 3.18 ...ja koristim taj program,imas i elektro seme AC sistema,ma sve informacije...
 
nakon odrageni servis klime u ovlasteni servis za to desava mi se sledece:klima radi i odlicno hladi,komresor iskljucuje kad se postigne temperatura u kabini sve je uredu,ali muci me nesto drugo,kad upalim klimu dok je auto zagrijan odmah ventilatori prvo pocnu da rade na II brzinu,nakon neko vreme se prebace na I brzinu,ako ukljucim klimu dok motor nije postigao radnu temperaturu ventilatori rade normalno na I brzinu,to se desava samo pri gradskoj voznji,na otvoreni put ili autoput nikad se ne ukljucuje II brzina ventilatora dok radi klima,pre servisa to se nije znalo dogoditi dok je radila klima ventilatori su radile samo u I-oj brzini,ali kad je ukljucio aparat majstor je rekao da ima dobar pritisak ali malo freona,napunio je freonom ali predhodno su ispustili stari ,isusili sistem i zajedno sa freonom stavili ulje za podmazivanje kompresora,i ponekad kad duze vreme radi zna se cuti neki zvuk kao da iz neki sigurnosni ventil ispusti visak pritiska,majstor kaze da se mora opet proveriti zasto se stvara toliki pritisak,cenicu i vase mislenje.Hvala
Pod ventilator pretpostavljam da mislis na onaj na hladnjaku. Ako je tako to ti je normalno i to radi logika od klime. Ako je motor vruc ukljucivanjem klime se dodatno zagreva sistem(jer je hladnjak od klime kod ili u hladnjaku rashladne tecnosti i on pali 2 brzinu, kad uvidi da ne treba on vrati na 1. Na autoputu je protok vazduha dovoljan da ventilator ni ne treba da se pali(nije kvar ako se upali). A sto se to desilo posle servisa, pa mozda zbog nedostatka freona nije se grejao dovoljno hladnjak klime, a sad radi normalno, opet, mozda sad nije normalno zbog prevelikog pritiska i previse se greje a termostat ventilatora je negde blizu....
 
O.k. HVALA,svi mi kazu da je to normalan rad klime ako je sa njom sve uredu,ali ja opet po moje,do tad nije tako radila jer nije imala freona dovoljno,sad dok se naviknem na ispravnu klimu ........al ladi kabinu m...r joj j...m,kao na antartiku je unutra,i oseca se kad kompresor iskljuci u voznji,ali je auto 155ks tako da se ne oseti neka razlika u snagu,hvala vam jos jednom,jer radim u autosalonu,nema sta nisam vozio sve Seatove,Subaru,Suzuki,Hyundai modele,moja radi najbolje t.e.hladi!!!!svi nekako rade ali ne toliko kao kod mene,mozda sto je kompresor marke DIAVIA?????????
 
Poslednja izmena:
Ja imam problem sa zaprljanim isparivacem na A 80, 88god.(ima mali dotok vazduha i hladnog i toplog u kabinu)
Neki majstori su mi rekli da mora da se skida cela tabla u kabini a neki kazu da moze da se ocisti samo ako se izvadi kaseta ispod table..a cuo sam i da ima neki sprej koji se prska na usis vazduha pa on ocisti isparivac..Sta je od ovoga tacno i da li je neko imao slican problem?
 
Poslednja izmena:
Leto doslo problemi mi se smese...

Da li neko ima ideju sta bi mogao da bude problem i da li neko ima neki klima servis koji je za preporuku... ???

Kad ukljucim klimu, treba joj relativno malo vremena da pocne da hladi ali ono sto ne valja je to sto s kompresor stalno iskljucuje i ukljucuje i kad se iskljuci pocne da se oseca vlaga, ujedno dok kompresor radi auto mi se ponasa kao da sam mu povukao rucnu i postaje izuzetno trom.

Toliko sam poludeo pre kneki dan da mi je doslo da prodam auto.

Upomoc.....!!!!


U pitanju je Audi A6 2.5tdi iz '96.
 
To sa razlikom pri ukljucenom i iskljucenom kompresoru se i meni desavalo na stotki turbu, mada ne bas toliko izrazeno. Ali mislim da je to sasvim normalna pojava. Mozda da odes do Draska u Zemun polju da ga malo istumba.
Na jednom volvu sam bio zamenio hladnjak u kabini, jer je isto tako smrdelo na vlagu, a kad nije ukljucena klima stalno je zamagljivalo staklo. Posle toga druga prica.
 
Kao prvo posto sam novi,zeleo bi da pozdravim sve na forumu.
Nazalost imam problem sa klimom na vectri b 97-o pa bi voleo cuti vase misljenje.
Problem je sledeci:
Svratio sam u jedan klima servis u Zemunu da mi napune klimu.
Ja sam sacekao ispred i sve je bilo gotovo za 15-ak min.Klima je super radila sve do kraja dana.Sutradan kad sam je upalio vise nije hladila.
Vratim se,reklamiram oni tek onda odrade proveru sistema i ustanove da pusta na komresoru sa donje strane na spoju.Kazu da treba zameniti gumice i semening,tj predihtovati kompresor.Ostavim kola i zavrse mi to do kraja dana.
Sutradan kad sam krenuo kolima culo se neko brujanje iz kompresora (samo kad upalim klimu).Kada sam se sagnuo i pogledao ispod kola,bila je zelena barica ispod kompresora,tj kompresor je bio sav mokar od te zelene tecnosti i klima je hladila sve slabije i slabije.Kad je auto ugasen ,cuje se sistanje,sto znaci da freon curi.
Nisam siguran koliko su ti *majstori* bili strucni pa vas zato molim ako neko moze da mi da neki savet sta da radim?
 
Konacno sam nasao i otisao do jednog normalnog klima servisa koji je imao dovoljno razumevanja da se udubi u problem resi ga.

Vi kod kojih sam bio do sad bili su u fazonu, napunim ti klimu i ajde da ga deyinfikujemo i cao, a problem je stalno i dalje prisutan.

Sta je na kraju bilo.

Auto je kod coveka ostao 3 dana i kulturno i temeljno ga je pregledao tako da sad sve radi ko da je izaslo iz fabrike.

A problem je bio u... Pritisak u sistemu mi se odma po paljenju auta dizao na 22bar. i iskljucivao je kompresor na 25bar. Zapusen ventil u sistemu do isparivaca i 3 cm blata, lisca i raznih g.ovana koja su se nakupila ispod isparivaca i zatvorila odvod za kondenz klime. Susac nije promenio jer nije bilo potrebe.
Sto se klapni tice i onoga sto je brljao, problem je bio resen tako sto je izduvao prasinu i djubre kod elektromotorcica koji pokrece distributor klapni i izvadio komad grancice koji je setao tamo vamo i zajebavao sve redom. (je.bem li ga kako je tu upao)

U svakom slucaju

Ponovo je napunio sistem koji sad drzi na max 17-18bar. sve dezinfikovao, sastavio, vratio i ja se sad uveliko vozim sa klimom koja se vise ne iskljucuje sama i fenomenalno hladi a jos sto je vaznije NE SMRDI kad se iskljuci vec ima blagi prijatnil imunkasti miris.

E da... Vise nema ni onog efekta da se auto kad ukljucim klimu ponasa kao da sam podigao rucnu. Kako mi je rekao to je bilo zbog prevelikog pritiska u sistemu i zbog toga sto je motor morao to da savladava na keni nacin. Svima njima kompjuter oduzme po 5% od snage zbog toga sto mora da vrti i kompresor a kod mene je to bilo daleko izrazenije.


Odo da se sa osmehom na licu dalje vozam ... :super:
 

Back
Top