Sta je vaznije?

Niko nemože da ima krila, a da nema korenje. Bez Korenja, nemaju se krila, nego utisak, koji je trenutan i prolazan.

jelte, a zasto, kako?

sta je sa sirocicima, samo nemoj reci da i dom predstavlja koren
a opet i sirocici polete,
u Bg-u je poznat slucaj devojcice koja je sama otisla u socijalnu sluzbu da je izvuce iz primarne porodice ....
pa je dobila prestiznu stipendiju u USA :)
 
krila ili korenje?:)
a jel moze ljubav i sreca?:)
ako imaju u sebi ljubav, i umeju da budu srecni, svejedno je dal lete il su smireni na jednom mestu
let sam po sebi ne znaci nista.
moze da bude osvajanje Sveta, osvajanje Slobode, spoznavanje Istine
amoze da bude tek lutanje, kao ukleti holandjanin. i usamljenost.
kao sto korenje ne znaci samo po sebi nista.
moze da znaci Sigurnost, i Pripadnost. i Snagu.
a moze da bude samo zarobljenost, i skrivanje, i propustanje zivota.
najvaznije je nauciti decu da budu srecna. u onom sto imaju. u onom sto rade.
nauciti ih da pitaju..o svetu, o sebi. da se presipituju. da druge preispituju. da budu slobodni. da imaju izbor.
a izbor moze biti i let, i koren.
ko je bolji, soko ili hrast?:)
nema uopstenih odgovora. svako dete ima svoju dusu, svoje potrebe, svoju prirodu.

Јако, јако лепо речено! z:)
Ја сам исто овако мислила, само не бих умела ни упола овако лепо и речито да кажем! z:)
 
jelte, a zasto, kako?

sta je sa sirocicima, samo nemoj reci da i dom predstavlja koren
a opet i sirocici polete,
u Bg-u je poznat slucaj devojcice koja je sama otisla u socijalnu sluzbu da je izvuce iz primarne porodice ....
pa je dobila prestiznu stipendiju u USA :)

Koren nije nuzno porodica. I okruzenje i otadbina i osecaj pripadnosti i kulturni obrazac, odnos dobro i lose. Mitologija. Nacionalna poezija. Narodna mudrost, Odnos prema sopstvenoj istoriji. Odnos prema istonarodnicma. Narodni altruizam. Tredicija. Sve ti je to koren.
 
Poslednja izmena:
Krila mu trebaju za mnogo toga,da se odvaži, usudi, ..........ali bitan je i onaj vetar u ledja pri prvim pokušajima..........taj vetar smo najčešće mi roditelji...... *Pelcer* ili koren već nosi u svojim genima, svestan je odakle potiče i koje vrednosti i dalje treba negovati kako ne bi nestale u moru nevrednosti, lažnog sjaja, lažnih sloboda......... opet smo mi tu sa svojim zadatkom da se u njegovo biće utkaju i postanu deo njega.......... sasvim je prirodno da jednoga dana bude samostalan, svoj na svome, da stiče, gradi, podiže svoju decu.
Ponosna ću biti ako uspem da usmerim malo-veliko biće da postane ČOVEK, i da svoj život gradi i bude srećan u njemu, da voli i da bude voljen, da nikada mu ne ponestane samopouzdanja, snage, volje, vere......ni onda kada se učini da je nešto nemoguće. Da, i ljubav da bude utkana kroz ceo njegov život.
Ima li lepšeg zadatka od zadatka biti roditelj. Izgleda tako ozbiljno a donosi najlepše radosti ovoga sveta.
 
Koren nije nuzno porodica. I okruzenje i otadbina i osecaj pripadnosti i kulturni obrazac, odnos dobro i lose. Mitologija. Nacionalna poezija. Narodna mudrost, Odnos prema sopstvenoj istoriji. Odnos prema istonarodnicma. Narodni altruizam. Tredicija. Sve ti je to koren.

osecaj nacionalne pripadnosti imaju samo oni koji su napadnuti zbog pripadanja nekom narodu ...
dobar deo srba bi sada radije bili hrvati :mrgreen:

99% nasih u USA i bilo gde drugde su veci ameri od amera ;)
 
osecaj nacionalne pripadnosti imaju samo oni koji su napadnuti zbog pripadanja nekom narodu ...
dobar deo srba bi sada radije bili hrvati :mrgreen:

99% nasih u USA i bilo gde drugde su veci ameri od amera ;)

Ne bih se slozio. Malo je to kompleksnija tema, i imas nacija kod kojih je to bas izrazeno, a imas nekih, koje dosta manje mare...ali uglavnom, slabo kome je to svejedno!

Ko bi rado bio Hrvat? Si ti luda, bre? :zcool:

I ovo zadnje nece da bidne da je tako. Integrisemo se u drugim zemljama bolje od recimo Turaka...ali vecina ne pokusava da glumi nesto sto nisu, i mnogi drze do toga sta su. z;)
 
osecaj nacionalne pripadnosti imaju samo oni koji su napadnuti zbog pripadanja nekom narodu ...
dobar deo srba bi sada radije bili hrvati :mrgreen:

99% nasih u USA i bilo gde drugde su veci ameri od amera ;)


U evropi osecaj nacionalne pripadnosti nemaju samo jeftini pomodari i lose vaspitani ljudi. Jugosloveni... zrtve loseg vaspitanja. .
 
...da ti se zaludac prevrne naopako....

Nek´ su samo sto dalje od mene. Ja u iole uredjenoj zemlji u kojoj zivim vec 10 godina ne izlazim na izbore....a u Srbiji bi mi jos manje padalo na pamet da idem i glasam za "manje zlo", kako neki vole da kazu. Sto je najgore, tako mala zemlja ima vise od 80 registrovanih partija i stranaka (pre neki dan sam procitao negde podatak). O cemu se tu radi moze da skonta svako ko ima mozak veci od pileceg. Stoka je to.
 
Nek´ su samo sto dalje od mene. Ja u iole uredjenoj zemlji u kojoj zivim vec 10 godina ne izlazim na izbore....a u Srbiji bi mi jos manje padalo na pamet da idem i glasam za "manje zlo", kako neki vole da kazu. Sto je najgore, tako mala zemlja ima vise od 80 registrovanih partija i stranaka (pre neki dan sam procitao negde podatak). O cemu se tu radi moze da skonta svako ko ima mozak veci od pileceg. Stoka je to.

...ne idem ni ja niti me zanima....
 

Back
Top