Moj klinac ujeda

Koko

Zainteresovan član
Poruka
387
drugu decu u vrticu, stvarno ne znam sta da radim. Juce kada sam isla da ga uzmem i kada mi je vaspitacica pokazala ujed, pala sam u nesvest. Otkinuo je dete. pricala sam sa psihologom, nista konkretno mi nije rekla, kao tako ispoljava ljubav, jer se samo navrzo na dve devojcice. Probali smo i mi njega da ujedamo. i grdila sam ga i lepo mu pricam da ne sme to da radi, ali on tog trenutka kaze da nece, i opet po starom. Ima dve godine, mnogo je zivahan i harizmatican, vaspitacice ga obozavaju i ne shvataju da je to stvarno problem, Stalno mi pricaju da ce to da prodje, a mene je vise sramota i znam da ne bi ni meni bilo prijatno da on dodje tako izujedan. Stvaro ne znam sta da radim, molim vas dajte neki savet.
 
Hahaha, taman smo krenuli da ga odvikavamo od cucle, a one mu sad stalo guraju u usta da ne bi ujedao, tako da to je to,hahaha

Mislim da je u ovome fora, moj sin je takodje "navucen" na cuclu i kada mu ne damo ceo dan uvece hoce da me ujede...nije neko resenje, al pokusajte da mu date cuclu par puta na dan pa vidite da li ce ga zelja za ujedanjem malo popustiti...
 
awwww kako je to simpa :)
nesto nalik onoj fazi kucheta koje ujeda sve i svasta
i onda pocne da cvili i da me lize ako ugrize prejako
neko vrijeme su mi citave podlaktice i chlanci bili u oziljcima :lol:

ontopic:
mogli bi da mu ubacite u ishranu vise stvari koje se grizu da zadovolji tu potrebu
i igrajte se sa njim malo vise da mu skrenete paznju
ujede ignorisite, mozda mu se svidja vasa reakcija pa zato stalno ponavlja
 
i je moja sestra od tetke ujedala ljude strasno - to je jedan period,procice ga ne sekiraj se
to im je valjda neki trip
mene moj sin obozava da grebe i cupa za kosu i umre od smeha kad ja zacvilim - to mu je zabavno
 
To jeste prolazna faza, nije ništa nenormalno, samo je baš nezgodno što ujeda decu u vrtiću, njihovi roditelji sigurno jako negoduju, a i decu to boli. Sin moje prijateljice je to radio, i ništa što su radili nije pomoglo, roditelji druge dece su vršili pritisak na vaspitačicu da "bolje pazi", ( kao da ona to može u svakom trenutku), i ona je, već sasvim očajna, jednom prilikom uzela pelenu i vezala mu preko usta. Dečko je bio šokiran, jer je naravno znao gde se pelene stavljaju i šta se u njima radi, i nije više nikada ujedao. Valjda mu se zgadilo. Možda treba uraditi nešto (ne mora pelena, naravno) što je njemu sramota, ili gadno, jer na tom uzrastu se reči razumeju, ali radnje ostavljaju jači utisak.
 

Back
Top