Profesija pravnika

  • Začetnik teme Student prava
  • Datum pokretanja
profesija se gleda kroz deseto polje a obrazovanje kroz deveto,za sam opis pravnog lica ili lica koje deli pravdu vezuje se vaga,zatim jupiter mars u sekstilu,trigonu konjukciji,jako sedmo polje,deveto polje u strelcu,vagi u njemu jupiter mars,merkur daju zavrsetak fakulteta medjutim kojom vrstom prava zelis da se bavis,ako si podznak strelac ili u prvoj kuci jupiter uran u konjukciji ili nekom aspektu podrazumeva medjunarodno pravo ako zelis da radis u supru ili istraznom postupku tuzilastvu,cesto su naglasena dvanaesta polja najcesca kombinacija devica vaga sa jakim dvanaestim poljem,ako zelis da budes sudija ili advokat jako sedmo polju koje znaci parnice.
ipak obrati paznju za sada na deveto polje u koliko nisi zavrsio fakultet jer losa planeta u tom polju moze da ti oteza zavrsetak fakulteta
 
I ja mislim da bih trebao ostaviti podatke, ali evo ti nekih odrednica.
Kod pravnika se najcesce naglasene kuce vatrenih znakova (Ovan, Lav, Strelac) i vazdusna Vaga.Na primer Lav pretstavlja zakonodavstvo, Strelac upravne i izvrsne poslove, ali i administraciju, a Ovan vojsku, policiju...Vaga upravlja sudstvom i najvise pravnika je bas u ovom znaku.
Drzavni tuzioci su pretezno rodjeni u znaku Ovna, a Skorpioni su najveci strucnjaci za krivicno pravo (skorpija-kriminal).
Karakteristicno za sve pravnike je Saturn u 9 polju (polje univerziteta, zakona) u trigonu ili sekstilu sa Jupiterom......
Nadam se da sam ti bar malo pomogla :D
 
Hvala vam na odgovorima, vec sam se prepoznao.Imam saturn u 9 kuci , sesta kuca mi pocinje u vagi u kojoj mi je i jupiter , sunce i merkur.
Ako nisam dosadan imam sestru koja bi zelela da bude arhitekta.Sta se kod nje gleda?
 
Najvise arhitekata je rodjeno u znaku Vodolije, Jarca i raka.Ustavri najcesca kombinacija je Vodolija sa podznakom Raka.
Uran u Raku u konjukciji sa Jupiterom i sekstilu ili trigonu sa Marsom -Veliki arhitekta.(Rak pretstavlja kucu, sa Jupiterom znaci zgrada, sa Uranom ogroman objekat(trzni centar)Znak u kome se Uran nalazi govori ti u kojoj oblasti moze blistati i ostvarivati svoje vizije.Ali mozda je njabolje da das njene podatke pa da se tacnije vidi. Pozdrav :D
 
Procitaj malo bolje temu - IX polje se odnosi na pravnu profesiju uopste, naravno da pravi razliku ako imas ijednu planetu u toj kuci. Prema onoj karti koju si postavila nemas ni jedan jedini pokazatelj za bavljenje pravom, pa ako ti je vreme rodjenja pogresno, onda imas ASC u Strelcu i vrh IX u drugom znaku, imas planete u IX polju - onda je to potpuno druga prica. Mada je astro.com vrlo precizan, proveri jos jednom jesi li unela tacno vreme i mesto.

pa i da je ovakva karta
evo sta kazu na forumu .hr da treba za advokata
Odvjetnik:On mora braniti svog klijenta, a kako je njegov isključiv cilj pobjeda, to se ogleda i kroz planet Mars koji je vidljiv u profesiji odvjetnika. Ali Mars za razliku od profesije sportaša (gdje je važna vitalnost pa je vezan uz Sunce) kod odvjetnika treba biti povezan s Ju i 7. poljem (klijent, javnost, ortak, ugovor). U slučaju odvjetnika Ma je u funkciji pravde i zakona (Ju) i vrhovnog suda (Sa). Odvjetnici često imaju Ju u 10. Od poželjnih individualnih vještina, odvjetničke retoričke sposobnosti se ogledaju kroz planet Me (lukavost, rječitost) i Ve(šarm, ubjedljivost, kompromis, timski rad), pa je dobro ako su ta dva planeta povezana.

Mars joj je u trigonu sa Ju
onda...... povezan je sa vl 7 -Mesecom preko trigona
a ima i trigon Meseca vl 7 sa Jupiterom

a sto se tice Merkura on je u konjukciji sa vrhom devetog polja, a vlada devetim i sestim(zanimanje)...a na kraju vaga je ukljestena u 9
znaci lepo je postavljen Merkur , i ima konjukciju sa Venerom....sarm, ubedljivost, retoricke sposobnosti
ona je devica/jarac sa Mesecom u strelcu...vladar horoskopa u strelcu...(pravda)

a i ove planete u osmici i 12...sto da ne ...advokati su njuskala, otkrivaju, povezuju
 
Cassiopeia:
lebo:
chart.cgi


evo.jel moze ovako?
 
Bvssv,hvala ti puno na ohrabrenju!Hvala i tebi,Cassiopeia!:hvala:
Ja sam unijela tacno vrijeme na astro.com,ali kada sam uporedjivala raspored planeta,na drugom sajtu je sve bilo kao i na astro.com osim venere,merkura i sunca,koje su u 9. polju u djevici...
A tek moj ascedent...Kad izracunavam ascedent bez softvera,rucno,uvijek ispadne da sam strijelac,a ne jarac...:dontunderstand:
 
U prethodnom postu sam se obracala Sindi :)

Ne znam, ti su aspekti bas slabi bez jake VII i IX kuce i nenaglasene Vage i Strelca - u strelcu samo generacijske planete, MO na 29 stepeni pa deluje kao da je u narednom znaku, sa naglasenom VIII i XII pre bih rekla da je to polozaj detektiva, cak i klasicnog spijuna.... Sem toga, MA u Devici i nije preterano jak, malo ga vadi VIII polje, ali ipak...

ima Mesec i vladara horoskopa u strelcu i to nije dovoljno?
i taj Mo i taj Merkur vise deluju na kuce koje slede nego na 8 i 12...

"Mars u devici nije preterano jak"
ovo ne bih komentarisala


ja mislim da nisi promasila fax.....
 
Ne znam, bvssv, ako je karta onakva ja ne bih rekla da ce se osoba uopste zainteresovati za pravo. Sa prepunom VIII u devici pre bih rekla medicina. Ako posmatras SA kao vladara horoskopa, koji je u Strelcu, to je vise polozaj filozofa ili svestenika nego pravnika; SA kao vladar u Vagi bi bio polozaj za pravnika. A ponavljam - MO je na zadnjem stepenu, tako da preuzima vise osobina jarca nego strelca.

ma ok, ti mislis tako, ja ovako....samo ti kazes-ne bi rekla da ce se ona zainteresovati za pravo..a devojka studira isto...tako da

ja ne mislim da planeta na zadnjem stepenu preuzima osobine sledeceg
ne znam, ne mozes tako kruto da trazis povezanost

ali ok...razlicito mislimo
 
Draga moja sindni zivo ti je cudo ,samo ti studiraj a koja ce ti situacija da se namesti pricace e,Mozda ces biti vrhunski krivicar i braniti neduzno osudjene a najvise mi se cini da ces biti dobra da odbranis one koji su otisli u zatvor zbog interesa mocnika p kad nima padne tebi i tvojim klijentima svane.A nicija nije gorela do zore zapamti.
 
Htjela sam da kazem da kad izracunavam ascedent bez astroloskih programa,rucno,pomocu koeficijenata,uvijek ispadne da je podznak strijelac,koristeci isto vrijema rodjenja.Ne razumijem se u te sisteme koje si navela...Koju vremensku zonu stavljate na astro.com?
 

Back
Top