NEODGOVORNOST RODITELJA

Gost
Ako ljudi u braku ne umeju da komuniciraju,ako nema međusobnog poštovanja i razumevanja, pa makar i zbog dece, ko normalan može da očekuje da će se problemi rešiti razvodom, sem ako nije reč o nasilju u porodici.Razvod braka, u kome ima dece je čin žrtvovanja tuđih života radi ispunjenja sopstvenog.
Otac dve maloletne ćerke čija majka ih ostavila jer je željna života.
 
Anonymous:
Ako ljudi u braku ne umeju da komuniciraju,ako nema međusobnog poštovanja i razumevanja, pa makar i zbog dece, ko normalan može da očekuje da će se problemi rešiti razvodom, sem ako nije reč o nasilju u porodici.Razvod braka, u kome ima dece je čin žrtvovanja tuđih života radi ispunjenja sopstvenog.
Otac dve maloletne ćerke čija majka ih ostavila jer je željna života.

Eh... tako mu to biva kada se udje neizivljen u nesto tako ozbiljno kao sto je brak.
No, sta je tu je.
Razmisli dobro o sledecim stvarima.
Ko je u tom braku bio srecan i zadovoljan? Da li si ti bio?
Koliko covek koji je nezadovoljan sopstvenim zivotom moze da prenese na druge zadovoljstvo? Drugim recima, da li mislis da su tvoja deca i tvoja zena mogli da budu zadovoljni tobom ako sam svojim zivotom nisi zadovoljan?
Pa sada sve to ponovi jos jednom, ali posmatrajuci zivot svoje zene, tj. majke.

Nemoj misliti da je pravdam. I moj brak je pukao zato sto je neko hteo da zivi, a pored mene nije mogao. I tacno znam kako ti je, jer sam i ja prosao kroz isto.
Ali, ako pokusas da odgovoris na ona pitanja gore, onda ces sam da uvidis da je ovako bolje. Deca sigurno ne prisustvuju svadjama kao nekada, a ako se opustis i prihvatis stanje takvo kakvo je videces da je moguc sasvim normalan razgovor sa zenom, sto ce posebno radovati vasu decu.
Hajde samo hrabo i srecno.
 
nešto mi tu naslov ne odgovara temi. Jel ona htela da napusti tebe ili decu? Da nisi pokušavao da je zadržiš temama; ako ostaviš mene ,nećeš viđati ni decu. Izvini , malo mi je teško da zamislim ženu koja rodi dvoje dece pa ih tek tako ostavi. Da nisi ti namerno zadržao decu, da bi ti se ona vratila? Nešto mi u tvojoj poruci govori da ti patiš za njom kao ženom. U suprotnom ,ne bi se ni javljao.
 
hazard:
nešto mi tu naslov ne odgovara temi. Jel ona htela da napusti tebe ili decu? Da nisi pokušavao da je zadržiš temama; ako ostaviš mene ,nećeš viđati ni decu. Izvini , malo mi je teško da zamislim ženu koja rodi dvoje dece pa ih tek tako ostavi. Da nisi ti namerno zadržao decu, da bi ti se ona vratila? Nešto mi u tvojoj poruci govori da ti patiš za njom kao ženom. U suprotnom ,ne bi se ni javljao.
Sa kog to aspekta ti sebi dozvoljavas da das takve izjave. Kako mislis, on je namerno zadrzao decu? Ako je ona otisla iz njihovog doma, onda je ostavila i decu. To su gluposti, ostavila je njega, ali ne i decu. Moj bivsi muz cesto koristi takva opravdanja, kao, ja nisam ostavio decu. On ih nije poveo sa sobom, kao ni gospodja oko koje se diskutuje. Znaci, ostavili su decu. Ne razumem, kakva je to rasprava oko formulacija? Pa sta i ako gospodin pati za njom, to nema nikave veze sa njenim odnosom prema deci. Previse je ovo ozbiljna i bolna tema da biste sebi dozvoljavali tako povrsne izjave.
A, gospodinu koji je postavio temu mogu samo da kazem da potpuno razumem situaciju u kojoj se nalazi, ali nazalost, vi ste sada toj deci sve i morate da uspete u vasem roditeljskom zadatku. Srecno!
 
hazard:
nešto mi tu naslov ne odgovara temi. Jel ona htela da napusti tebe ili decu? Da nisi pokušavao da je zadržiš temama; ako ostaviš mene ,nećeš viđati ni decu. Izvini , malo mi je teško da zamislim ženu koja rodi dvoje dece pa ih tek tako ostavi. Da nisi ti namerno zadržao decu, da bi ti se ona vratila? Nešto mi u tvojoj poruci govori da ti patiš za njom kao ženom. U suprotnom ,ne bi se ni javljao.


kako mozes tako reci.evo muz moje sestre je ostavljen zajedno sa sestrom od majke kad su imali oko 5-6 g.otisla i nije se javljala do danas kad on vec ima dijete.ali mi je jako tesko kad vidim kako on nije imao nikakav zivot.tata mu je jako dobar ali mislim da nikad nije prebolio sto ga zena ostavila.BILA ZELJNA ZIVOTA.otac je malo pio ali kad ga ostavila zena poceo je da pije vise i mozes da zamislis kako su djeca zivjela.ja smatram sebe jako inteligentnom,ali muz moje sestre je jako ostrouman i zao mi je sto njegov otac to nije vidio i nakon njegove 14.g. morao je da zaradjiva hleb.danas se on dobro snalazi,ali da je isao u skole i na fakultet bio bi u jos boljoj situaciji.moja familija je veoma privrzena jedno drugom i pomazemo se medjusobno kad mozemo.zao mi je kad vidim da on ponekad gleda na os i razmislja kako bi bilo da je njegova majka bila sa njim tada.ona se javljala posljednju godinu ali joj on preporucio da mu netreba ni sada ako se nije brinula za njega 20.ak godina.sto je jos smijesnije-ona uz sebe ima sada muza i malo dijete koje je uzrasta njene unuke.interesuje me kako netko moze tako da uradi a da nije bolestan u glavu??????
naravno da i ja zelim da prozivim zivot,ali covijek ima i neke obaveze ovdje u zivotu!!!ne mogu da zamislim da takvi ljudi dobivaju dijete,a ja imam drugaricu koja je imala spontani pobacaj najmanje 7-8 puta sve u nadi da ce napokon iznjeti dijete kroz trudnocu pa makar i bolesno,samo da dozivi tu srecu drzanja sopstvenog djeteta u krilu.mozda ovo nije pravi odgovor na pitanje,ali ipak....
 
Anonymous:
Ako ljudi u braku ne umeju da komuniciraju,ako nema međusobnog poštovanja i razumevanja, pa makar i zbog dece, ko normalan može da očekuje da će se problemi rešiti razvodom, sem ako nije reč o nasilju u porodici.Razvod braka, u kome ima dece je čin žrtvovanja tuđih života radi ispunjenja sopstvenog.
Otac dve maloletne ćerke čija majka ih ostavila jer je željna života.
Ako ljudi u braku ne umeju da se, makar zbog dece, ponasaju normalno, nece umeti ni kad se razvedu. Ali, to ne znaci da treba da ostanu u braku. Naprotiv, zato i treba da se razvedu. Da bi na taj nacin izbegli sukobe, svadje i jos sto sta. Nije nasilje u porodici jedino sto steti deci. Tu su i pogresne moralne poruke, losi modeli ponasanja, emotivna nesigurnost i ko zna sta jos sto roditelji u takvim situacijama, mozda i nesvesno, cine deci.
Kako razvod moze biti cin zrtvovanja tudjih zivota, tako i ne-razvodom mozemo zrtvovati tudje (i sopstvene) zivote, celu porodicu. Ako je jedan roditelj neodgovoran, onda, na zalost, onaj drugi mora preuzeti na sebe svu odgovornost. Ali da ne zaboravi da nema srecne dece tamo gde su roditelji nesrecni, bilo da su u braku, bilo da su razvedeni.
 

Back
Top