Jovanović: Dačić je sramota za policiju i DS

SargeBG

Aktivan član
Poruka
1.708
Dačić je sramota za policiju i DS
Tanjug - Pre 29 minuta

BEOGRAD - Liberalno demokratska partija podržaće formiranje nove vlade koju bi činile lista "Za evropsku Srbiju" i SPS ali ne i eventualno imenovanje lidera socijalista Ivice Dačića za novog ministra policije, izjavio je predsednik LDP-a Ccedomir Jovanović.

"Nikada nećemo pristati na Dačića kao ministra policije. On je sramota za policiju i DS. On neće ništa uraditi u borbi protiv korupcije i kriminala. Ne samo zato što bi se odmah spotakao o svoj kofer već zato što bi morao da hapsi SPS, koji je svoju politiku ostvarivao jedino kriminalnim sredstvima", kazao je Jovanović za sutrašnji "Blic".

On je dodao da se "kilometrima argumenata" protiv postavljenja Dačića na tu funkciju mogu dodati i "poslednje presude pomoćniku ministra policije iz vlade SPS-a Radetu Markoviću i njegovom službeniku Legiji, koje potvrđuju da je SPS svoju politiku sprovodio zločinima".

"Odluka DS da Dačiću da policiju pokazuje da njih ne interesuje rasčišćavanje sa takvom prošlocću", tvrdi lider LDP-a.

"LDP će podržati formiranje nove vlade koju bi formirale lista 'Za evropsku Srbiju' i SPS jer se tako otvara prostor za usvajanje S S P. Tako se glasa za evropsku budućnost zemlje, čime se štiti interes građana iskazan na izborima", smatra Jovanović.

On smatra i da se SPS-u daje "lažni smisao kroz isforsiranu tezu o 'novim socijalistima'".

"To je razlog zbog kojeg odbacujemo i osuđujemo lažno pomirenje, guranje u muzeju voštanih figura ili u redu za Internacionalu. Mnogima su potrebna opravdanja za vladu u kojoj ima mesta i za SPS. Nama ne", rekao je Jovanović.
vijest-790.jpg
 
Ceda je u pravu u svemu sto kaze za Dacica ali po obicaju mora i da svira qurcu , mislim kao podrzacemo vladu ali necemo Dacica na celu MUPa kao da se glasa za svakog ministra pojedinacno, a ne za celu vladu :roll:mada bi trebali svaka da ga podrze jer bi ga to dotuklo ,mogu da mislim kakobi se dementni SPS glasaci posle svega jos obradovali kad bi videli da je LDP podrzao Ivicu ,to bi ih dotuklo definitivno :mrgreen:
 
Ceda je u pravu u svemu sto kaze za Dacica ali po obicaju mora i da svira qurcu , mislim kao podrzacemo vladu ali necemo Dacica na celu MUPa kao da se glasa za svakog ministra pojedinacno, a ne za celu vladu :roll:mada bi trebali svaka da ga podrze jer bi ga to dotuklo ,mogu da mislim kakobi se dementni SPS glasaci posle svega jos obradovali kad bi videli da je LDP podrzao Ivicu ,to bi ih dotuklo definitivno :mrgreen:

Ti se nisi iznenadio kada si cuo da ce Gljivica preuzeti MUP? Ja jesam, veoma, posto mastam da ce jednoga dana oni koji su nas razorili 90-ih odgovarati za to. Sa Gljivicom na celu nista od toga. Tako da ne znam ko svira kome i na cemu :think:
 
Ceda je u pravu u svemu sto kaze za Dacica ali po obicaju mora i da svira qurcu , mislim kao podrzacemo vladu ali necemo Dacica na celu MUPa kao da se glasa za svakog ministra pojedinacno, a ne za celu vladu :roll:mada bi trebali svaka da ga podrze jer bi ga to dotuklo ,mogu da mislim kakobi se dementni SPS glasaci posle svega jos obradovali kad bi videli da je LDP podrzao Ivicu ,to bi ih dotuklo definitivno :mrgreen:

steta sto neka kuga ne dotuce sve nase politikante da ne kazem politicare
 
Ti se nisi iznenadio kada si cuo da ce Gljivica preuzeti MUP? Ja jesam, veoma, posto mastam da ce jednoga dana oni koji su nas razorili 90-ih odgovarati za to. Sa Gljivicom na celu nista od toga. Tako da ne znam ko svira kome i na cemu :think:
pa iznenadio sam se neprijatno mada ne previse posto je bilo nekih glasina da ce mozda i premijer biti al sve jedno i da su mu dali MUP i da nisu nazalost sam ubedjen da ne bi bilo nista od utvrdjivanja odgovornosti ekipe iz 90-ih sa SPPom u vladi u bilo kojoj varijanti , kada nisu nista utvrdili za vreme Djindjica i kasnije za vreme Kostunice nece sigurno ni sada kada je SPS prvi put direktno u vladi, a i kad je 8 godina proslo , tuzno je to al je tako.
 

Back
Top