Ко је наследник политике Слободана Милошевића?

Poruka
19.903
Узмем да видим шта СПС има да каже о мућкама по питању преговора са ДС-ом,и полсе текста званичног признања о тајним преговорима који су вођени,пређем на "ПРОГРАМСКУ ДЕКЛАРАЦИЈУ СЕДМОГ КОНГРЕСА СОЦИЈАЛИСТИЧКЕ ПАРТИЈЕ СРБИЈЕ".
И на самом почетку се одушевим...:D:D:D

Каже:
Социјалисти никада неће бити спремни да заплове морем безобалног прагматизма у коме је сваки компромис могућ и пожељан, у коме је сваки компромис добродошао само да би се освојила или сачувала власт или некакав положај близу власти. Ми умемо да препознамо и време и промене које у друштву настају и ми јесмо спремни да се времену и новим тежњама прилагодимо и на њих одговоримо, али исто тако ми добро знамо да концепт друштва у који верујемо може и мора бити остварен.Ми високо вреднујемо своја уверења и нисмо спремни да их променимо или компромитујемо због било које личне или политичке користи. Историја наше власти даје нам за право да овако говоримо.
...
Онима који су на власт у Србији дошли након петооктобарског пуча, спроводећи капиталистичку контрареволуцију, оставили смо уређену државну заједницу, чврсту и јединствену Србију, подједнако доступно здравство и школство свим грађанима без обзира на имовинско стање, међунционални мир, обновљену земљу, привреду која је у потпуности била у рукама запослених или државе.
Ми смо десет година чували Србију од транзиције, а они који су дошли на власт иза нас за само шест година успели су да транзицију спроведу и створе друштво великих и драматичних социјалних разлика, незапослених и сиромашних. Готово комплетна српска привреда продата је за цену коју смо ми постигли -1997. године- продајући 49% „Телекома“. 2200 српских фабрика продато је заувек и неповратно за готово исту цену за коју је социјалистичка власт продала половину једне једине фирме. Шест година је било потребно да садашња влада прода још једну телекомуникациону фирму за исту количину новца - иако не половину већ целу.
Све већа армија сиромашних и незапослених живи у страху и без наде.
...
(и сад онај део текста где би искрени левичари требали да се постиде...)

Постпетооктобарска власт се руководи принципима неолибералне економије чији су основни резултати повећање профита и смањење инфлације са једне, те повећање незапослености, повећање сиромаштва и повећање социјалних разлика, са друге стране.
...
Друштвено богатство, рудници, шуме, воде, обрадиво земљиште за бесмислено мали новац продато је капиталистима, а често и чак претежно странцима. Напуштена је политика помагања сељака и очувања његовог поседа, јефтине хране и државе која брине да и људи у градовима имају све што им је потребно за економски разумну цену, али и да сељак може честито да живи од свог рада. Политика опште запослености је сасвим напуштена. Профит је постао важнији од човека и зато као последица таквог понижавајућег односа према поштеном и самопрегорном раду обичних, поштених људи сведоци смо бујања наркоманије и криминала.
Намећу се и решења по којима ће се земља и имовина вратити окупаторским војницима и њиховим наследницима, изједначавају се антифашисти и одликовани сарадници Хитлерових армија. Хоће се у Европу али се доносе закони по којима се обештећују доказани сарадници окупатора и нескривене присталице фашизма.

И за крај да видимо какво памћење имају људи који воде партију која се само званично зове "социјалистичком":
Домаће право је сасвим потчињено међународном и то чак и оном које никада није ратификовано у скупштини ове земље. Тако је киднапован и у Хаг одведен председник СПС Слободан Милошевић, где је читав свет могао да види какву смо част имали и као партија и као народ што смо имали таквог председника. Осим што су му била ускраћена елементарна људска права, осим што наша држава није показала ни најмању жељу да му у борби помогне, ускраћено му је право и да се лечи. Наш председник је тако и убијен у тамници правде и права у Хагу. Још увек чекамо да видимо пред лицем правде оне који су одговорни за његову отмицу али и оне који су одговорни за његову смрт.
Ми нећемо заборавити !

Даље нема потребе представљати како је партија,која себе лажно представља социјалистичком,успела да од свог програма и ове декларације направи обичан тоалет папир.Замислите само шта би урадио Слоба овим тзв.социјалистима кад би овог момента устао из гроба...:D
Ево текста ПРОГРАМСКА ДЕКЛАРАЦИЈА СЕДМОГ КОНГРЕСА СОЦИЈАЛИСТИЧКЕ ПАРТИЈЕ СРБИЈЕ где се иначе описују све гадости које је ДС починио у својим реформама,а СПС се тобоже над тим неделима саблажњава и жели да то исправи.
Уласком у коалицију са ДС-ом,и СПС је ушао у борбу против мртвог Слободана Милошевића.
Зато се питам,ко је наследник политике и политичке заоставштине Слободана Милошевића,и да ли таква политичка групација постоји,пошто данашњи СПС више нема никакве везе са њим?
 
305294_12-milan.jpg


Opsti utisak o poraznom efektu koji je njihova pojava izazvala nije tesko dokazivati sa stanovista nezainteresovanog posmatraca. Milan Milutinovic, kandidat onog sto se naziva "levi blok" (SPS, JUL i Nova demokartija) - savezni ministar spoljnih poslova i, istovremeno, ambasador SR Jugoslavije u Grckoj - ne uspeva da neutralise kiselost sopstvenog izraza lica, kao sto ni njegovi imidz-mejkeri nikako da izbrisu utisak izguzvanosti odela u kojima aparatcik obilazi unutrasnjost Srbije, nastupa pred odabranim lokalnim socijalistima i "spontano" presrece gradjane na ulici. Njegov promotivni televizijski spot, baziran na sloganu "I Srbija i svet", bolje prikazuje fizicko sirenje Milana Milutinovica tokom godina, no njegove diplomatske uspehe, ilustrovane scenama rutinskih rukovanja pri susretu sa inostranimim kolegama.
 
Poslednja izmena:
Зато се питам,ко је наследник политике и политичке заоставштине Слободана Милошевића,и да ли таква политичка групација постоји,пошто данашњи СПС више нема никакве везе са њим?

Naslednik Slobine politike su oni sto piste po novinama kako je Dacic izdao koga vec sto je usao u koaliciju sa DS-om....
Oni sto najvise piste, ti su Slobini najveci naslednici....
Vucelic, Markovic i ostala bagra....
 
jes Vucela kome mladja cerka ide u najskuplju srednju skolu na svetu u Svajcarskoj ,a sin mu se bavi "biznisom" tj. trosenjem kesha u Parizu je pravi iskreni levicar , daj nemojte se ljudi zayebavati , to je kao sto su i Djilas i Djelic levicari :lol:
Nego jel taj cuveni 7. kongres koji se spominjeo bio pre nego sto je Slob krepao ili posle ?

Да си прочитао бар оно потамњено из текста који сам цитирао,схватио би.

Домаће право је сасвим потчињено међународном и то чак и оном које никада није ратификовано у скупштини ове земље. Тако је киднапован и у Хаг одведен председник СПС Слободан Милошевић, где је читав свет могао да види какву смо част имали и као партија и као народ што смо имали таквог председника. Осим што су му била ускраћена елементарна људска права, осим што наша држава није показала ни најмању жељу да му у борби помогне, ускраћено му је право и да се лечи. Наш председник је тако и убијен у тамници правде и права у Хагу. Још увек чекамо да видимо пред лицем правде оне који су одговорни за његову отмицу али и оне који су одговорни за његову смрт.
Ми нећемо заборавити !
 

Back
Top