Međunarodno zdravstveno osiguranje, vakcine, prirodne opasnosnti na putovanjima...

Danas sam bila u Delta Generali osiguranju da uplatim za porodicu i sebe zdravstveno osiguranje za period dok smo na letovanju.

Pre toga na info telefonu dobila sam sve informacije u vezi samog osiguranja, i sva poletna odem do agencije da to uplatim.

Tamo na licu mesta saznam ....da to osigurnaje ne pokriva dr u hotelu , vec da se mora zvati neki info centar u Madjarskoj ( u slucaju da se nesto desi) i onda ce me kao oni uputiti gde da idem .... :shock: :shock: :shock:

Sve to sam naravno saznala tek posto sam uplatila pare .
Posto se to nije slagalo sa pricom sa info centra ne budem lenja pa okrenem opet i pitam jel zaista tako. I sta cujem : devojka NE ZNA !!!!! :shock: :evil:

Kaze ako zatreba zovite prvo info centar pa ce vam oni reci. :roll:
Do 100 evra vadi se iz dzepa , a preko toga ne ....To sto izvadite da paltite ( do 100 evra) se refundira uz odgovarajuci racun od dr ...Al dal moze dr iz hotel ...niko ne zna...

Ni agencija ne zna ...kaze svi zovu prvo info centar ...

Do sad sam putovala sa Kontikijem ...njima je osiguranje ukljuceno u cenu , i samo smo jednom imali potrebu za dr ...tada smo platili pregled dobili racun i kasnije u bg uzeli nazad svoje pare. Niko nije pravio pitanej koji je dr...

Sad sam zbunjena ...i nista mi nije jasno...Sta ako je prvi dr kojeg pokriva osiguranje na 100 km ??? Kako doci do njega ??? I zasto bi isla 100 km ao imam dr u hotelu ????

Imate li iskustav sa ovim ???
 
Ja sam koristio Deltino osiguranje (pre nego sto su bili DG, ali valjda je ista politika), dakle isti taj call centar u Madjarskoj... Medjutim, za troskove do 100 evra niko ne pravi pitanje, ja cak nisam ni zvao call centar, vec sam samo doneo racune u BG, cini mi se da i pise u uslovima da tako treba... Nikakvih problema nije bilo niti me je bilo ko nesto pitao. Otisao sam kod prvog doktora kojeg sam nasao, nije hotelski (ne postoji), ali nije ni neki "preporuceni".

Ovo nije nista neobicno. Isto tako funkcionisu i one auto-pomoci u inostranstvu, ne mozete do prvog servisa, nego ce vam osiguranje poslati slep koji ce vas odvesti tamo gde postoji neko sa kim saradjuju... Medjutim, naravno da se to ne odnosi na hitne i/ili sitne intervencije. Tu racunam ovo do 100 evra, ali i one ne-daj-boze slucajeve kada neko zavrsi u nekoj hitnoj pomoci ili najblizoj bolnici - tada se, naravno, nadoknadjuje tretman pruzen u takvoj ustanovi, a pacijent biva prebacen u drugu kada se za to steknu uslovi.
 
Nenad.D:
Prosle godine smo uzeli Zepter osiguranje za letovanje u Grckoj(Hanioti).Dete nam je dobilo alergiju pa smo imali potrebu za nekoliko lekarskih pregleda i lekova.Otisli smo kod najblizeg lekara, pokazali osiguranje i nista nam nisu naplatili.Lekove smo podigli na recept i oni su bili besplatni.
eeee.... ali u zepter osiguranje ne upada skidanje kamenca sa zuba i psihijatrijsko lechenje... :lol: kako sad?
 
moja preporuka je da zaobidjete delta osiguranje u sirokom luku ako je ikako moguce, pre dve godine smo imali velikih problema sa njima. uglavnom situacija je bila sledeca, sa devojkom sam bio na letovanju u turskoj i posto sam ja operisan pre par godina hteo sam da uzmemo dobro zdravstveno osiguranje, i ne ono najjeftinije, cisto za svaki slucaj.
ali desilo se da je devojka zadnje vece pre povratka dobila neki stomacni napad, vristala je od bolova. po dolasku u bolnicu odmah je aktivirana polisa zdravstvenog osiguranja u becu ili budimpesti (nisam vise sigruran gde su zvali) i devojka je primljena na odelenje. tu je prenocila i sutradan je dosao privatni lekar sa kojom je nasa agencija imala potpisan ugovor i on ju je prebacio u privatnu kliniku koja je svetski izgledala ali bolnica je bolnica.
posle 4-5 dana devojka je bila bolje te smo mogli da se vratimo za beograd. dok smo bili tamo imali smo nekih troskova (2-3 racuna) jer kao do 50 eura mi placamo sami pa nam se pare vracaju u beogradu a sve preko toga je direktno ukljuceno u osiguranje. da ne duzim pricu uglavnom po povratku smo odmah otisli u deltu radi refundiranja troskova i naravno od toga nije bilo nista da bi posle jedno 2-3 meseca (i 15tak poziva) i nakon mog jednog jako neljubaznog i vulgarnog razgovora preko telefona sa nekim direktorom ko zna cega , dosli do toga da su samo devojci refundirali avionsku kartu i nista vise, znaci nista ono u kesu sto smo dali , nista moja karta, a pre par meseci je zvao turski lekar i molio moju devojku da ode do delte da vidi zasto mu ne placaju njegove usluge (2 godine prosle).
mislim i sad kad ovo pisem iznerviram se za medalju, tako da je sva moja poruka kao i sa pocetka posta - NIKAKO NE UZIMAJTE DELTA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE !!!
 
A zamislite ovo, ja uplacujem inace zivotno osiguranje, kao i zdravstveno casco osiguranje (grawe), moja sestra takodje (delta) i obema nam u dve razlicite agencije kazu kako to nase osiguranje nema veze, mi moramo da platimo preko agencije?! Pa osiguranje je (valjda?) osiguranje :confused: ? I mi ga tako uplatismo bez razmisljanja. Sad vidim da vi uplacujete u delti. Znaci li to da smo duplo osigurane?
 
Ima delta neki call centar , mozes da pitas , ali koliko je meni jasna ta matematika mislim da je odgovor da.

Kada sam otvorila racun u Intesi dobila sam karticu za zdravstveno osiguranje koje vazi u celok evropi. To znaci i u evropkom delu Turske , al ja idem u Azijski te sam tako ipak morala da platim zdravstveno.

Pre toga sam nekoliko puta pitala oko detalja i svaki put dobila razlicit odgovor.

Samo nek je zdravlja pa da im je daleka njihova kuca ...
 
Slazem se, samo da mi budemo zdravi, nije ni tih desetak evrica neka suma, ali malo me nervira sve to, ove nase agencije nemaju pojma ni o cemu, danas svako moze da se bavi (i bavi se) turizmom, samo gledaju kako da nas oglobe, a kad ih pitas neka najosnovnija pitanja ili nemaju pojma ili je odgovr "to tako mora, ali ne znamo zasto". Ali, dobro, da ne kvarim morsko raspolozenje, kad sam vec dala kintu... 8-)
 
exer:
moja preporuka je da zaobidjete delta osiguranje u sirokom luku ako je ikako moguce, pre dve godine smo imali velikih problema sa njima. uglavnom situacija je bila sledeca, sa devojkom sam bio na letovanju u turskoj i posto sam ja operisan pre par godina hteo sam da uzmemo dobro zdravstveno osiguranje, i ne ono najjeftinije, cisto za svaki slucaj.
ali desilo se da je devojka zadnje vece pre povratka dobila neki stomacni napad, vristala je od bolova. po dolasku u bolnicu odmah je aktivirana polisa zdravstvenog osiguranja u becu ili budimpesti (nisam vise sigruran gde su zvali) i devojka je primljena na odelenje. tu je prenocila i sutradan je dosao privatni lekar sa kojom je nasa agencija imala potpisan ugovor i on ju je prebacio u privatnu kliniku koja je svetski izgledala ali bolnica je bolnica.
posle 4-5 dana devojka je bila bolje te smo mogli da se vratimo za beograd. dok smo bili tamo imali smo nekih troskova (2-3 racuna) jer kao do 50 eura mi placamo sami pa nam se pare vracaju u beogradu a sve preko toga je direktno ukljuceno u osiguranje. da ne duzim pricu uglavnom po povratku smo odmah otisli u deltu radi refundiranja troskova i naravno od toga nije bilo nista da bi posle jedno 2-3 meseca (i 15tak poziva) i nakon mog jednog jako neljubaznog i vulgarnog razgovora preko telefona sa nekim direktorom ko zna cega , dosli do toga da su samo devojci refundirali avionsku kartu i nista vise, znaci nista ono u kesu sto smo dali , nista moja karta, a pre par meseci je zvao turski lekar i molio moju devojku da ode do delte da vidi zasto mu ne placaju njegove usluge (2 godine prosle).
mislim i sad kad ovo pisem iznerviram se za medalju, tako da je sva moja poruka kao i sa pocetka posta - NIKAKO NE UZIMAJTE DELTA ZDRAVSTVENO OSIGURANJE !!!
Sto nisi angazovao advokata ?
 
imam jedno pitanje za one koji su uplatili osiguranje (kao i ja) preko agencije, pošto mi je rečeno ovako: delta generali osiguranje, za supruga i mene 1826.00 dinara, i kad sam pitala za polisu rečeno mi je da to ide kolektivno kao i viza i da polisa bude kod predstavnika agencije na moru i ako nešto treba onda se prvo moramo javiti njemu..ima li neko to iskustvo? i da li je to zaista tako...naravno, dali su mi priznanicu da sam platila na kojoj stoji iznos i piše samo osiguranje, ništa drugo...i još nešto, u agenciji mi je rečeno da po novom, bilo koji iznos pokriva osiguranje odmah i da nije potrebno kao pre iznos do 50 eura plaćati sam...
 
Osiguranje je individualna stvar a ne kolektivna. Moraju da ti daju papir da si ga platila. Jedno sigurno znam. Na porodicno osiguranje pojedine osiguravajuce kuce daju popust 10 % a mogu zamisliti koliko daju ako se osigura cela jedna smena putnika. Verovatno agencije tu imaju neki "tal" ali za pojedinca to je neznatna razlika. Drugi je problem. Sta ako nedaj boze jednog dana budes imala problem da naplatis troskove ? Prvo ce ti traziti polisu da si osigurana pa ako je nemas onda nemas ni sta da trazis. Ovo preko agencije je na "casnu rec" i u svakom ugovoru agencije stoji napomena da je za eventualan spor nadlezan taj i taj sud i da za usmene informacije date u agenciji nesnose nikakvu odgovornost. To procitaj i za sve sto platis moraju da ti daju crno na belo pa tako i polisu ili bar kopiju polise. Pozz
 

Back
Top