dijabetes-insulin lantus

  • Začetnik teme vesna j.resetar
  • Datum pokretanja
V

vesna j.resetar

Gost
interesuju me iskustva onih dijabeticara koji regulisu secer davanjem insulina vise puta dnevno.dijabetes imam od svoje 32.god.posle porodjaja,sad sam od pre 6 meseci na novom lantusu i 3xactrapid dnevno.molim sve da mi se jave koji imaju slicno regulisan dijabetes ili imaju znanja i neka pozitivna iskustva sa bilo kojom terapijom.hvala!!!:!:
 
Idealna kombinacija je Lantus + NovoRapid, ali se u tom slucaju i NovoRapid placa, sto bas i nije najpovoljnije. Znam dve devojke koje su na terapiji Lantus + Actrapid i kazu da im Lantus traje ne 24, nego 18 sati, tako da tu "rupu" popunjavaju Actrapidom. O dijabetesu znam jako puno, jer sam i sama dijabeticar vec skoro 30 godina. :wink: Napravila sam i jedini domaci sajt i predsednik sam Drustva za borbu protiv sec. bol. grada Beograda. Volela bih da ovde imam priliku da razgovaram sa svima na temu dijabetesa! :)
 
Nije me bilo jedno izvesno vreme, bila sam na kampu za oporavak i edukaciju odraslih u Sokobanji. Kao i svake godine, i ovaj put je bilo fenomenalno! Toplo ga preporucujem, ne zato sto sam tamo jedan od edukatora, nego... :D
Vise informacija o dijabetesu mozete dobiti ili na www.diabeta.net, ili na 064/283-55-00 ili na sastancima Kluba, ali sada pravimo letnju pauzu do 24.09. :wink: A mozete i meni licno da pisete na stela@sezampro.yu. Slatki pozdrav svima!!! :P
 
minix:
Postovane "pumpadzije" ili kako se vec nazivate, ja ne pripadam vasm svetu (jos???) i necu se mesati u vasu diskusiju. Samo dobronamerno zelim da vas uputim na nesto novo i prirodno, za sta jos ne znate:
http://noni-carobni.napitak.8m.com/
Uz malo strpljenja, naci cete se. Pogledajte dr.Solomonovu tabelu i ISKUSTVA. Mozda je to buduce resenje vasih problema.
Opomena pred iskljucenje!
Gotovo svako ko svraca na ovaj forum prelista vecinu novootvorenih tema, nema potrebe ici sad od teme do teme i ukazivati na odredjeni link...to onda spada u domen reklamiranja i onda cu biti primorana da odreagujem.
Pozdrav!
 
Naravno da smo svi manje ili vise podlozni temperaturnim promenama, i to i te kako utice na nivo cukera... Kvalifikovani kao "hronicni bolesnici koji u ovo doba treba redovno da uzimaju terapiju i da se klone sunca od tad do tad..."
Sto se broja dijabeticara u Uzicu tice, nemam ideju koliko ih ima, a to ne znaju ni lekari. Nas najveci problem u zemlji je taj sto NE POSTOJI dobar registar - cak ni dece!!, pa se svi mucimo da nekako uspostavimo komunikaciju. Ako ima dobrovoljaca, dajte da osnujemo udruzenje i u Uzicu! :wink
 
dr:
Opomena pred iskljucenje!
Gotovo svako ko svraca na ovaj forum prelista vecinu novootvorenih tema, nema potrebe ici sad od teme do teme i ukazivati na odredjeni link...to onda spada u domen reklamiranja i onda cu biti primorana da odreagujem.
Pozdrav!

Postovana dr.
zasto mislite da, cak i ako svi vide novu temu, mogu da znaju da je u okviru nje mozda resenje njihovog problema? POGLEDAJTE TEME; Bol u kolenu, multiple skleroses, mrsavost, gojaznost, HIPERTENZIJA-visok pritisak... Za sve njih postoji sada manja ili veca pomoc, ali kako ce oni to znati, narocito ako su Vasi istomisljenici i ne veruju da, osim prepisanog leka, postoji i nesto drugo, sto i nema intenciju da ga zameni, ali moze povecati njegovu efikasnost, ili ublaziti negativne nus-efekte, osloboditi ih bolova i sl. Zasto je pograsno INFORMISATI ljude o mogucnosti da olaksaju svoje tegobe, jednim potpuno prirodnim i neskodljivim vocnim sokom? Ne radi se ovde ni o kakvom reklamerstvu, nego o potrebi. Znate li zasto?

Gospodja "Diabeta" me je obavestila da "o doticnoj biljci i vrapci cvrkucu"... To bi moglo da znaci da su ljudi culi i da mnogi mozda i upotrebljavaju "NONI". Ali, pitanje je onda KOJI noni? Ja znam, a i Vi mozete proveriti, da jedinog originalnog TAHITIAN NONI soka proizvoda kompanije ... (da je ne reklamiram), koji se proizvodi po zasticenoj i patentiranoj tehnologiji koja je tajna kompanije, pri cemu su sacuvani svi visokovredni sastojci, u SCG jos nema, jer je SCG u planovima kompanije za iducu godinu. Medjutim postoji u svetu oko 200 neuspelih i neefikasnih plagijata, a neke od njih, razni prevaranti plasiraju na nase trziste! Zar to ne treba reci ljudima koji traze spas? Zar ih treba pustiti da bacaju novac i zive na nekom placebo efektu?

Zbog toga, ja cu gospodjo dr. svoju misiju informisanja nastaviti, a Vi, ako smatrate da kao zdravstveni radnik treba da budete veci katolik od Pape i obolelima uskratite informaciju o mogucoj pomoci, zarad uobrazenog reklamiranja - iskljucite me. Neka jos jednom ARGUMENTI MOCI NADVLADAJU MOC ARGUMENATA. Nisam siguran da ce takav postupak doprineti poverenju ucesnika foruma u Vas, ali to vec nije moj problem.

Veliki pozdrav.
 

Back
Top