Stani, pucaću...bang bang

master_of_errors

Domaćin
Banovan
Poruka
4.933
POLICIJA RANILA BEGUNCA
Aleksandar Ivanović (22) došao da se preda policiji, ali se predomislio u trenutku kada su mu stavljali lisice i pokušao da pobegne


BEOGRAD - (22) ranjen je juče oko 12.15 sati preko puta policijske stanice na Bežanijskoj kosi, na raskrsnici ulica Ljubinke Bobić i Raška Dimitrijevića, prilikom pokušaja bekstva kako bi izbegao zatvor od mesec dana u Padinskoj skeli, za koji se opredelio zbog saobraćajnog prekršaja koji je napravio.

Ivanović se javio na poziv da dođe u policijsku stanicu radi regulisanja kazne zbog saobraćajnog prekršaja koji je ranije napravio. Visina kazne koju je sudija odredio iznosi 15.000 dinara. On je iz zasad nepoznatih razloga pred policajcima odlučio da novčanu kaznu zameni za zatvorsku, u trajanju od 30 dana, koju je trebalo da odsluži u Padinskoj skeli. U momentu kada su pokušali da mu stave lisice na ruke Aleksandar je jednog policajca odgurnuo i pobegao iz stanice.

Policajac sa prijavnice, koji se dao u poteru za odbeglim Aleksandrom, najpre je, po rečima očevidaca, pucao u vazduh vičući za njim da stane. Posle drugog upozorenja policajac je opet pucao i ranio ga u levu butinu. Ranjeni Aleksandar skotrljao se od garaže zgrade koja se nalazi preko puta stanice, gde je ostao da laži do dolaska Hitne pomoći. Metak je Ivanoviću prošao kroz levu butinu i zakačio venu, što je izazvalo obilno krvarenje, i on je ostao da leži u lokvi krvi. Očevici su ispričali da ga je desetak policajaca čuvalo dok su mu lekari zaustavljali krvarenje. Ranjeni Ivanović prebačen je uz pratnju policije u KBC “Bežanijska kosa”, gde je zadržan na lečenju.

- Video sam kako mladić beži iz policije i pretrčava ulicu, a zatim kako na travnjaku ispred zgrade pada kao pokošen. Policajac ga je prvo upozorio da stane, a zatim je pucao. Nakon još jednog upozorenja policajac je opet zapucao i ranio ga - ispričao je jedan od očevidaca.

Stanovnici zgrade ispred koje se dogodila pucnjava okupili su se na ulici posmatrajući uviđaj. Poluglasno su komentarisali ceo čitav događaj, a neki su izražavali nezadovoljstvo ponašanjem policije. Veliki broj njih je negodovao zbog pucnjave, jer je neko od dece mogao slučajno da nastrada.

- Ovo je divlji zapad! Puca se na ljude u naseljenom mestu, mogli su da rane nekog slučajnog prolaznika ili dete. Ako je mladić već bežao, mogli su da ga pojure i uhapse - ljutito je ispričao jedan od stanara obližnje zgrade.

http://www.kurir-info.rs/clanak/crna-hronika/kurir-21-06-2008/policija-ranila-begunca

Evo jedna vest iz kurira, verujem da je bila i u drugim novinama.

Ako policija puca na ljude zbog saobracajnih prekrsaja, sta treba da radi sa ozbiljnim prekrsiocima?
 
Poslednja izmena:
ako je dosao da se preda i "predomislio" se , svakako nije bilo potrebno pucati na njega, pa makar ipobegao. da se to desilo u najdemokratskiojoj zemlji sada bi on gulio krompire zbog prekomerne i nepotrebne upotrebe sile.
ali valjda je navika bila na delu i....
 
Oruzje se koristi u neposrednoj zivotnoj opasnosti ,..........
Evo stigla i kaubojshtina iz USA........

Nego da vam napishem ,malopre gledam TV ,ovi iz SPS-a se neshto ugojishe u zadnje vreme ,a ja neshto
skinu jedno 3 kile...............
 
Policajac sa prijavnice možda nije znao iz kog razloga je mladić pokušao da pobegne. Verovatno je čovek samo sledio uputstva koja se odnose na lica u pokušaju bekstva... moguće da je u opisu njegovog radnog mesta i to da pokuša da zaustavi svaku osobu koja beži iz stanice...
Svakako, žao mi je mladića.
 
Policajac sa prijavnice možda nije znao iz kog razloga je mladić pokušao da pobegne. Verovatno je čovek samo sledio uputstva koja se odnose na lica u pokušaju bekstva... moguće da je u opisu njegovog radnog mesta i to da pokuša da zaustavi svaku osobu koja beži iz stanice...
Svakako, žao mi je mladića.

kakva crna uputstva..pa nije taj decko pucao na nekog da bi ovi odgovarali na takav nacin..po meni to je samo jos jedan dokaz da ova drzava i dalje drzi svoje gradjane u strahu, da zivimo u policijskoj drzavi i da su prava gradjana na istom ako ne i na nizem nivou nego u Miloshevicevo vreme..imamo korumpiranu policiju koja puca na coveka koji sigurno nije opasni i naoruzani kriminalac, niti je cak polticki protivnik rezima..koliko vredi zivot danas u Srbiji? gde su sada one NVO, sto sada ne reaguju kada se krse ljudska prava na najmonstruozniji nacin..mislim, neko vise nikada nece moci da odigra fucu sa drugarima iz kraja zbog 15.000 dinara..i bice invalid do kraja zivota..horor..:otkacio:
 
Što je najgore, kako čitam u Blicu, čovek koji je popio metak biće optužen zbog bekstva, kao i zbog ometanja policajca u vršenju dužnosti

Mislim, stvarno, šta je trebalo da radi!? Da stane mirno dok ga ovaj gađa, pa da juri za metkovima, ako ga pandur promaši!?
 
ako je dosao da se preda i "predomislio" se , svakako nije bilo potrebno pucati na njega, pa makar ipobegao. da se to desilo u najdemokratskiojoj zemlji sada bi on gulio krompire zbog prekomerne i nepotrebne upotrebe sile.
ali valjda je navika bila na delu i....

Zbog 15.000 ili 30dana on je mogao da ubije coveka ili jos gore neko dete da je izletelo? Boze gospode...izgubio bi on meni znacku u milisekundi i odlezao bi ne 30 dana nego ko zna koliko godina

Da, sve receno. Malo da prosirim. Pa navikli murjaci da su silni. Kako su samo maltretirali ljude 90-ih mamicu im njihovu. Oni su neka visa rasa i ti moras da klecis pred njima. Ali su zapravo tu da sluze drustvu koje im daje plate.
 
Evo i epiloga:
Povređeni u sudaru
Nekoliko minuta posle pucnjave u kojoj je ranjen Aleksandar Ivanović, stotinak metara dalje, na raskrnici ulica Ljubinke Bobić i Zemunske sudarili su se policijski „polo“ i „opel“ kojim je upravljao Siniša L. U sudaru su lakše povređeni policajci iz službenog vozila Nikola V. i Goran I.

Mada, kazu da je taj kao osumnjicen za teske kradje...a oni su samo hteli da mu naplate saobracajni prekrsaj??:sad2:
 

Back
Top