Šta nije komercijala u novom filmskom svetu?

Ginger

Domaćin
Poruka
3.229
Naziv teme sve govori,tako da nema potrebe za objašnjenjem.Holivud je postao čista komercijala,nema film koji nam je došao odatle a da nije komercijalan.Francuzi isto postaju kao i Holivud,ali se ipak moze naići i na dobre stvari.Ja bih prvo izdvoio Mađare koji u zadnje vreme prave zaista dobre ne-komercijalne filmove.Taxidermia,Hukkle,Kontroll,...Zatim Nemce.Sophie School,Requim,Die Frie Wille,...Danci,Šveđani,Norvezani,...Ima dosta toga,ali retko se šta probije do nas...
 
wristcutters.jpg


mozak mi je stao
ovo je jedino
cega se mogu sjetiti
u ovom momentu
 
Ne znam šta ljudi imaju protiv komercijale i ne znam zašto se pale na umetničke filmove kad su oni živa dosada!!!!!!!Ja sam ,naprimer, gledajući taj Babel crkao ,a Transformerse sa zadovoljstvom odgledao!
Koga briga da li oni zarađuju pare, važno je da je film zabavan.I uvek ako me neko pita da li ću da odgledam neku tinejdž komediju rećiću pre da, nego da odgledam neko umetničko,dosadno, sranj.e bez realnog kraja.
 
Tropa de Elite je neshto kao City of God,pa ako ti se taj dopao,verovatno ce i ovo...

Sad se setih:

city-of-god-vert-right.jpg


Odlichan film!Postao svetski poznat,na IMDb listi medju prvih 30...ali nije komercijala!!!

Htijela sam da ga odgledam ali nikako da učinim to :D .Jel on nešto bio nominovan za Oskara...?

medium_science1.jpg


fILM ima zanimljivu priču,koja bi bila sasvim obična da nije SURREAL :D .
Nervira baš zbog tog nerealizma, i stop-motiona, ali će vas natjerati da ga pogledate ponovo .
 
Htijela sam da ga odgledam ali nikako da učinim to :D .Jel on nešto bio nominovan za Oskara...?

medium_science1.jpg


fILM ima zanimljivu priču,koja bi bila sasvim obična da nije SURREAL :D .
Nervira baš zbog tog nerealizma, i stop-motiona, ali će vas natjerati da ga pogledate ponovo .

Stvarno ne razumem sebe, ne zvao se ja Boban, kako sam to odgledao...To je tako loš film, ostao sam bez reči, ne samo da nije bezvezna romantična komedija već je i GLUP.
 
Pod komercijalom se podrazumeva ono sto podilazi sirokom auditorijumu...
Ne mora da znaci da je film los ako je zaradio 300 mil.$...
Mozda samo niste raspolozeni za takav film u trenutku kad ga gledate; ne i da je los...
Meni licno nikada ne moze biti zanimljivo snimanje kadra od 10 minuta... umetnicki jeste, zanimiljivo tesko...
 

Back
Top