Preparat gvodza Fe za malokrvnost

dlekic

Početnik
Poruka
47
Da li postoji neki preparat gvodza Fe za lecenje malokrvnosti a da je recimo namenjen trudnicama ili starijim osobama koji bi ga lakse podnosili pri uzimanju ?

Živim u Srbiji , Beogradu i uzimao sam Ferrum od 100 mg u toku obroka ali mi nije prijao , imao sam mucninu i povracanje .
U apoteci su mi rekli da je dobar „ Actiferin Fe ” ali on se već izvesno vreme ne prodaje u apotekama u Beogradu.

Da li postoji neki bolji preparat Fe koji se lakse podnosi ?

Koju hranu treba uzimati da bi se povecalo Fe i smanjila malokrvnost?

Šta uzimati od mesa a šta uzimati od povrca / voca ?
 
Postoje razni preparati, a na hematologu je da Vam odredi koji je preparat adekvatan za VAs u odnosu na to o kojoj je vrsti malokrvnosti (anemije) radi. Ne uzimajte gvozdje na svoju ruku, mozete dovesti sebe do katastrofalnih posledica ukoliko gvozdje nije neophodno uzimati i ukoliko uzimate neadekvatne doze i preparate.
 
Da li postoji neki preparat gvodza Fe za lecenje malokrvnosti a da je recimo namenjen trudnicama ili starijim osobama koji bi ga lakse podnosili pri uzimanju ?

Živim u Srbiji , Beogradu i uzimao sam Ferrum od 100 mg u toku obroka ali mi nije prijao , imao sam mucninu i povracanje .
U apoteci su mi rekli da je dobar „ Actiferin Fe ” ali on se već izvesno vreme ne prodaje u apotekama u Beogradu.

Da li postoji neki bolji preparat Fe koji se lakse podnosi ?

Koju hranu treba uzimati da bi se povecalo Fe i smanjila malokrvnost?

Šta uzimati od mesa a šta uzimati od povrca / voca ?

I za Ferrum stoji da se dobro podnosi, sve zavisi od osobe do osobe kako ce reagovati.
Javi se svom lekaru da ti promeni preparat gvozdja.
Inace anemija, ukoliko je ustanovljeno koji tip anemije je u pitanju, se ne leci hranom ali svakako da pomaze da se koristi crveno meso u ishrani.
 

Back
Top