Zivot u Svemiru

Nema potrebe za sarkazmom. :)
Ovde se itekako često koristi reč "Bog".
Ako je tvoj sarkazam upućen meni: i ja je koristim.
Ne zaključavaju se teme zbog upotrebe te reči, već zbog netolerancije između sagovornika, bili oni vernici ili ateisti (na šta je i skrenuta pažnja na http://forum.krstarica.com/threads/68687)
Videćemo u kom smeru će se kretati ova diskusija, i koliko će imati veze sa filozofijom.
 
Energija - centar desavanja. Energija kruzi, da bi kruzila mora da ima zatvoren ciklus, da bi imala zatvoren ciklus mora da ima i centar. Sta je CENTAR? Ono sto stvori svetove. Kako je on nastao - nemam teoriju.
 
Mislim da je nastanak života samo posledica sleda događaja.
Da ne kažem slučajnost. : )
Život verovatno postoji u svim sferama postojanja, ne samo u ovoj fizičkoj koju vidimo,
a možda i postoji život i u ovoj sferi koji ne možemo da pojmimo, suviše je obuhvatan,
Ko može garantovati da galaksija nije skup 'delova tela' koji čine život, čak i inteligentan.

Ne znam da li je neko koristio analizu u tom pravcu, da se utvrdi smislenost određenih dešavanja
u svemiru, ali i da jeste ko kaže da smislenost mora biti i nama jasna i evidentna.
Ako čovekovi organi čine njegovu celinu i nema kontrolu nad njima, tako npr. i galaksija
može imati neki viši oblik inteligencije i pošto postoje milijardama godina (galaksije) možda
se stvorio neki oblik inteligentnog ili neinteligentnog života u širem smislu reči.

Da, prvo (filozofsko) pitanje bi trebalo bti šta smatramo za život.
 
Ja sam jedno vreme razmisljala u ovom pravcu...sta ako je nas sistem planeta, kao i cela galaksija koja se prihvata kao beskonacna, sta ako su planete samo male loptice sa kojima se igra neko dete i koje se mogu smestiti u kutiju sibica?
 
Mislim da je nastanak života samo posledica sleda događaja.
Da ne kažem slučajnost. : )
Život verovatno postoji u svim sferama postojanja, ne samo u ovoj fizičkoj koju vidimo,
a možda i postoji život i u ovoj sferi koji ne možemo da pojmimo, suviše je obuhvatan,
Ko može garantovati da galaksija nije skup 'delova tela' koji čine život, čak i inteligentan.

Ne znam da li je neko koristio analizu u tom pravcu, da se utvrdi smislenost određenih dešavanja
u svemiru, ali i da jeste ko kaže da smislenost mora biti i nama jasna i evidentna.
Ako čovekovi organi čine njegovu celinu i nema kontrolu nad njima, tako npr. i galaksija
može imati neki viši oblik inteligencije i pošto postoje milijardama godina (galaksije) možda
se stvorio neki oblik inteligentnog ili neinteligentnog života u širem smislu reči.

Da, prvo (filozofsko) pitanje bi trebalo bti šta smatramo za život.

onda smo mi bakterije bakterija.. :cool:
 
Ako smo mi jedina živa tačka u ogromnom univerzumu onda je to neviđeno traćenje prostora, a taj vaš bog (šta god bilo to biće) nije baš nimalo inteligentan. Naravno da nismo jedini u svemiru. Ko je čitao Mahabharatu i Bhagavad-gitu shvatiće o čemu govorim.
 
Prilično sam sigurna da smo infekcija planete Zemlje. Skloni smo verovati da je neko ili nešto moralo osmisliti ovaj svet zato što je sve u njemu tako uzročno-posledično uređeno..... pre nego što dođemo to tog nekoga, moraćemo se upoznati sa svojim korenima..... to je proces koji će da potraje.
 
hmm zanimljivo, znachi ima ih vishe? stvaralaca... ja mislim da nismo daleko od velike promene na nivou svesti... mislim da ce nashe generacije doziveti ujedinjenje cele planete u jednu prichu.. bicemo jedna velika familija naroda koja ce da zapali u svemir a planeta Zemlja ce ostati uspomena...
 
Prilično sam sigurna da smo infekcija planete Zemlje. Skloni smo verovati da je neko ili nešto moralo osmisliti ovaj svet zato što je sve u njemu tako uzročno-posledično uređeno..... pre nego što dođemo to tog nekoga, moraćemo se upoznati sa svojim korenima..... to je proces koji će da potraje.

Odlično rečeno! Ako smo mi (kao infekcija ove planete) ovakvi kakvi smo, šta mislite kakav je bog od koga potičemo?! Nešto, oduševila si me!
 
Naravno da postoji zivot u svemiru...bilo bi nezamislivo verovati da ga nema...toliko galaksija i planeta u njima da je prosto nemoguce da na nekima ne postoji neki oblik zivota...
..a kako je sve nastalo...hmmm...hmmm...to bi bilo pravo dzek pot pitanje za mnogo evrica...:cool:
 
Kada covek pojmi kako je to svemir beskrajan onda ce doci do zakljucka da li postoji zivot van Zemlje.Coveku je ne pojmljivo da bilo sta sto postoji nema kraj.To sto su matematicari dali izraz za beskrajno je samo nedostatak znanja.Po meni ne postoji nista beskrajno.Ako je svemir imao svoj pocetak(veliki prasak)mora da ima is svoj kraj.
 
Kada covek pojmi kako je to svemir beskrajan onda ce doci do zakljucka da li postoji zivot van Zemlje.Coveku je ne pojmljivo da bilo sta sto postoji nema kraj.To sto su matematicari dali izraz za beskrajno je samo nedostatak znanja.Po meni ne postoji nista beskrajno.Ako je svemir imao svoj pocetak(veliki prasak)mora da ima is svoj kraj.

A sta ako je svemir ciklicno zatvoreno telo (NPR. KRUG) u koje je pocetak kraj i kraj pocetak, i sve ide u krug, sem centra koji je uzrok nastanka svetova.
 
A sta ako je svemir ciklicno zatvoreno telo (NPR. KRUG) u koje je pocetak kraj i kraj pocetak, i sve ide u krug, sem centra koji je uzrok nastanka svetova.

Slazem se ali to je "A sta ako..."!Kada naucnici otkriju da li stvarno postoji beskrajno i otkriju da li je svemir stvarno beskrajan ili je pak krug(kakva je tvoja ideja) onda ce se doci do odgovora da li postoji zivot u Svemiru.
 

Back
Top