Pitanje za DR(promene na penisu)

moras odmah lekaru, ali je verovatno infekcija candidom (vrsta gljivice) ili eventualno trihomonas vaginalis. Nisam lekar ali ovo je iz iskustva. Lecenje je lako ali dugotrajno i moras znati od koga si do "dobio" pa da i toj osobi kazes o cemu se radi da bi se i ona lecila. Najverovatnije nemas stalnu partnerku i ne vodis siguran sex, pa eto ti!
 
Zabrinut:
Pre skoro 3 meseca pojavile su mi se sitne bele bubuljice na penisu,sta je to i jel ozbiljno.
Vidim da ne prolazi,moram li kod dermatologa!
Boze kakvo ti je to pitanje...pa naravno da moras...promene se moraju videti...a sto se tice kandide ili trihomonasa ,gotovo 99% muskaraca nema nikakve simptome,koji usput nisu vezani za promene na penisu nego na sekreciju iz kanala.
Mora se pogledati promena da bi se znalo sta je,nemoj oduglovaciti sa odlaskom dermatologu.
 
kvaka:
moras odmah lekaru, ali je verovatno infekcija candidom (vrsta gljivice) ili eventualno trihomonas vaginalis. Nisam lekar ali ovo je iz iskustva. Lecenje je lako ali dugotrajno i moras znati od koga si do "dobio" pa da i toj osobi kazes o cemu se radi da bi se i ona lecila. Najverovatnije nemas stalnu partnerku i ne vodis siguran sex, pa eto ti!
Ono sto me najvise nervira je sto stvarno neznam gde sam to navukao,jer izuzetno vodim racuna o higijeni i sigurnom sexu,tacno je da nemam stalnu partnerku,ali ponovo kazem vodim racuna.
 
dr:
Zabrinut:
Pre skoro 3 meseca pojavile su mi se sitne bele bubuljice na penisu,sta je to i jel ozbiljno.
Vidim da ne prolazi,moram li kod dermatologa!
Boze kakvo ti je to pitanje...pa naravno da moras...promene se moraju videti...a sto se tice kandide ili trihomonasa ,gotovo 99% muskaraca nema nikakve simptome,koji usput nisu vezani za promene na penisu nego na sekreciju iz kanala.
Mora se pogledati promena da bi se znalo sta je,nemoj oduglovaciti sa odlaskom dermatologu.
Da tacno je da nemam nikakve simptome,znaci jedino sto je vidnjivo i ruzno.Ono sto me interesuje je kako se to leci,da li osaju neke posledice,znaci da li je moguce 100 % izlecenje.
Samo necu valjda morati da pijem antibiotike da bi te bubuljice nestale,posto ih stvarno ne volim.
Hvala ti na brizi :)
 
Da zaboravi sam da kazem,da sam koristio kremu za depilaciju Vitaskin.Ali tamo se navodi da nezeljeni efekti se javljaju odma posle 24 sata,a ja sam ove bubuljice dobio tek posle nedelju dana,a i ja sam prvo isprobao na ruci da vidim da li mi je koza osetljiva,kad je proslo 24 sata i nije se nista pojavilo ja sam tek onda primenio na stidne dlacice,ali ponovo nije to na penisu...neznam od cega je to sad u sve sumljam,osecam se tako prljavo i sam sebi se gadim.
 
Ti si mnoooogo neozbiljan,prvo kako covek da ti kaze sta je u pitanju i kakve su mogucnosti izlecenja kad ne znam ni sta ti je.Znaci promene se moraju videti druga stvar,i ako su potrebni antibiotici ko te pita da li ti to volis ili ne volis,ako terapija zahteva uzimanje antibiotika ima da ih pijes,cutis i uzivas!!!
 
dr:
Ti si mnoooogo neozbiljan,prvo kako covek da ti kaze sta je u pitanju i kakve su mogucnosti izlecenja kad ne znam ni sta ti je.Znaci promene se moraju videti druga stvar,i ako su potrebni antibiotici ko te pita da li ti to volis ili ne volis,ako terapija zahteva uzimanje antibiotika ima da ih pijes,cutis i uzivas!!!
Vidim ja da mi ne ginu ANTIBIOTICI :)
 
Zabrinut:
Bio sam...nije nista ozbiljno,ali treba jos neke kontrole da uradim.
Rekao je da mnogi pokupe bakterije tako sto piju nasu vodu sa cesme,kaze da nije ispravna,tako da cu je od sada izbegavati.

Pa cekaj, kako se to leci, aj podeli sa nama strancima, mislim sta su ti rekli, nije valjda, pio si vodu sa cesme, nije nista strasno, ajd idi kuci i ubuduce flasirana! :)
 
Anonymous:
Zabrinut:
Bio sam...nije nista ozbiljno,ali treba jos neke kontrole da uradim.
Rekao je da mnogi pokupe bakterije tako sto piju nasu vodu sa cesme,kaze da nije ispravna,tako da cu je od sada izbegavati.

Pa cekaj, kako se to leci, aj podeli sa nama strancima, mislim sta su ti rekli, nije valjda, pio si vodu sa cesme, nije nista strasno, ajd idi kuci i ubuduce flasirana! :)
E ako si misli da ti kazem kako se to leci i cime,da bi se sam lecio,nema sanse,idi kod dermatologa stvarno nije blam.I bio sam kod dermatologa,ali trebam da idem i kod urologa i na jos nekekontrole.
 
Sa deckom sam tri godine u vezi,nisamo bili 2 meseca zajedno i kada smo spavali on mi je rekao da ima neke promene na penisu tj.da mu se menja kozica,a on kaze da mu se to desava svake godine.Da li je u pitanju neko oboljenje ili je to stvarno istina?Ako bih mogli da mi kazete da li se prenosi polnim putem,jer onda sam i ja mozda zarazena?Unapred hvala
 

Back
Top