kafka u makedoniji

temu mi zatvorio nes.. ,f ala mu, iz proceduralni razlozi, sad sam te (razloge) savladao.

tema ako je politicki neinteresantna javite, nije ni vazno, samo ilustracija kako ce slovenci da i nas valjda nauce necemu, a klonja i djubre valjda u slo ne idu u klonju
 
temu mi zatvorio nes.. ,f ala mu, iz proceduralni razlozi, sad sam te (razloge) savladao.

tema ako je politicki neinteresantna javite, nije ni vazno, samo ilustracija kako ce slovenci da i nas valjda nauce necemu, a klonja i djubre valjda u slo ne idu u klonju

Da bez Slovenaca mi ne znamo nista:hahaha:

Davne 90 kad su bile poplave u Sloveniji odvajali smo dnevnice za pomoc, a oni spremali otcepljenje :dash:
Rani kuce da te ujede, hranili smo Slovence i Medlin Obrajt :dash::dash::dash:
 
temu mi zatvorio nes.. ,f ala mu, iz proceduralni razlozi, sad sam te (razloge) savladao.

tema ako je politicki neinteresantna javite, nije ni vazno, samo ilustracija kako ce slovenci da i nas valjda nauce necemu, a klonja i djubre valjda u slo ne idu u klonju

Куку... па ово је стварно Кафка, невероватно на шта су све Зловенци спремни......


Agonija javnog servisa Mladen STANČIĆ, 19.06.2008 19:43:37


SKOPLJE
SPECIJALNO ZA „NOVOSTI“

HAOTIČNA situacija u javnom informativnom servisu, Makedonskoj radio-televiziji (MRTV) u Skoplju, pod upravom uvezenog "eksperta", Slovenca, Janeza Sajovica, u četvrtak je "presečena" energičnom akcijom - nikog drugog do inspektora Državnog sanitarnog i zdravstvenog inspektorata. Zbog nehigijene i opasnog ugrožavanja zdravlja zaposlenih zapečaćeni su toaleti i veliki broj smećem zatrpanih radnih prostorija na svim spratovima grandioznog zdanja na levoj obali Vardara.
Odlukom Sajovica od pre dva meseca, "zbog ušteda", otpušten je kompletan tim čistačica u kući. Od tada je kuća pretvorena u opasno smetljište, jadaju se u sindikalnoj organizaciji makedonskog informativnog javnog servisa.
Zaposleni u MRTV, koji su odranije u "tihom štrajku", tvrde da ih je "nabeđeni reformator Sajovic", čijom su samovoljom uskraćeni za nekoliko plata, ostavio u nepodnošljivim radnim uslovima, sa zastarelom tehnikom, isključenim fiksinim telefonima, bez intereneta. Novinari u štrajku, u emisijama MRTV se pojavljuju uz emitovanje proglasa
o haotičnoj situaciji u kući i sa porukom na bedževima - "U Evropu bez javnog servisa".
Sajovic je u MRTV, uz saglasnost vlasti u Skoplju, doveden na preporuku misije OEBS, iz čije kase je prvih godinu dana "sređivanja situacije", primao i vrlo visoku platu. Kako tvrde u sindikatu, uz sve plaćene dažbine i troškove čestih putovanja na realciji Skoplje - Ljubljana, Sajovic, iz ionako siromašne kase MRTV, mesečno prima oko 6.000 evra. "Plate u kašnjenju" ostalih novinara, jedva premašuju nekoliko stotina evra.
Iz kabineta premijera Nikole Grujevskog se niko ne oglašava, iako je rukovodstvo postavljeno i dirigovano od aktuelne vlasti.

NAJVIŠE PREPORUKE
JANEZ Sajovic je kao stručnjak za reorganizaciju i sprovođenje sanacionog programa MRTV u Skoplju, imao i "preporuke TV Slovenija, RTS, Državne televizije Crne Gore i Televizije Kosovo". Pošto je prošlog meseca odluka o angažovanju stranca - Slovenca na funkciji generalnog direktora MRTV na Ustavnom sudu Makedonije "pala", Sajovic je ekspresno uspeo da izdejstvuje dvojno i makedonsko državljanstvo...


********************************

Најмоћније ми је то КО му је дао препоруке.
 

Back
Top