Литванија забранила совјетске и нацистичке симболе

Вуја

Veoma poznat
Poruka
10.723
литванија забранила совјетске и нацистичке симболе

Политика - Среда, 18. јун 2008. 22:06

ВИЉНУС - Литвански посланици усвојили су закон који забрањује истицање нацистичких и совјетских симбола, као што су свастика и срп и чекић.

Очекује се да председник Валдас Адамус потпише закон, чиме ће он крајем месеца ступити на снагу.

Тим законом биће забрањено јавно истицање совјетске заставе, војних униформи и совјетске петокраке, као и извођење совјетске националне химне.

"Не би требало никад на заборавимо да су се из тих режима (нацистичког и совјетског) изродили ратни злочинци одговорни за смрти милиона људи у Европи", рекао је члан конзервативне Отаџбинске јединствене партије Емануелис Зингерис.

Конзервативни посланици тражили су још оштрији закон којим би потпуно били забрањени симболи та два тоталитарна режима, а не само њихово истицање у јавности.

Противници закона сматрају да ће забрана само довести до тога да ти симболи постану привлачнији.

Литванија је била прва совјетска република која је 1990. прогласила независност, што су недуго после учиниле и остале балтичке републике.

Руси чине око седам одсто од укупно 3,6 милиона становника Литваније.
 
А како само пропустише да забране нејвећи симбол комунизма - ПЕТОКРАКУ!

Мислим да знам о чему је реч...

zabranili su i to!;)

"биће забрањено јавно истицање...совјетске петокраке...";)
 
zabranili su i to!;)

"биће забрањено јавно истицање...совјетске петокраке...";)

Ух, пролетело ми је "совјетске петокраке" ... :tease:

Мада, која је разлика између совјетских, европејских и америчких петокрака :dontunderstand:
 
Мада, која је разлика између совјетских, европејских и америчких петокрака :dontunderstand:

* Црвена звезда - представља комунистички симбол.
* Бела звезда - користи се на америчкој застави. Свака звезда означава једну савезну државу.
* Жута звезда - користи се као симбол на застави Европске уније али и Камеруна
* Црна звезда - користи се на заставама неких афричких земаља нпр Гана. Такође и Анархиста.
* Зелена звезда - симбол Есперантиста, али и на застави нпр. Ирака.
 
250px-Red_star.svg.png


уаааааа!!!
 
* Црвена звезда - представља комунистички симбол.
* Бела звезда - користи се на америчкој застави. Свака звезда означава једну савезну државу.
* Жута звезда - користи се као симбол на застави Европске уније али и Камеруна
* Црна звезда - користи се на заставама неких афричких земаља нпр Гана. Такође и Анархиста.
* Зелена звезда - симбол Есперантиста, али и на застави нпр. Ирака.

Жути пентаграм - Кина и Вијетнам http://www.flagid.org/found.asp?qa=0001000&qDE=440,3,Y,,0

Како то да "жути пентаграм" не представља комунизам?
 
* Црна звезда - користи се на заставама неких афричких земаља нпр Гана. Такође и Анархиста.
ops, provaljen sam da sam iz Gane. (:
petokraka imate svuda kao simbol, od religije do politike. eno imate sliku device Marije sa oreolom od 12 (mislim) petokraka.
i petokraka nije pentagram. ne znam čija je ideja uopšte da petougao (ili iz izvornog starogrčkog značenja - pet linija) poistoveti sa zvezdom od pet krakova.

što se Litvanaca tiče, stižu im, čujem, NATO baze, ili američki štitovi, pa rekoše ljudi da spreme teren...
 
Zastava SSSR-a je zastava crvene boje sa ukrštenim srpom i čekićem žute boje u gornjem lijevom uglu iznad kojih se nalazi zvijezda petokraka. Srp i čekić na zastavi simbolizuju radničku klasu, a zvijezda vladavinu komunističke partije.

Да, то је ова застава:

FlagSU1980-200x100.gif


Значи би ће забрањени "жути пентаграми":think:

Не разумем, како да објасним форумским комунистима са којим пентаграмом могу да путују у Литванију? Са жутим или црвеним :thumbdown:
 
izjednacavanje nacistickih simbola i sovjetskih njihovom zabranom samo govori o pokusaju iskrivljivanja istorije!prvo ne razumem zabranu sovjetske himne,posto himna ruske federacije jeste ista kako i sovjestka himna samo sto je tekst zamenjen,zvuci himne su isti kao i u vreme sovjetske ere.sto se tice srpa i cekica oni su se prvi zaviorili nad nacistickim berlinom i tom zabranom se ZABORAVLJA 20 000 000 ZRTAVA VOJNIKA CRVENE ARMIJE KOJI SU DALI ZIVOT za slobodu boreci se protiv fasizma!!mislim da je ovo sramota!!!Najvece zrtve II sv rata jesu rusi pa tek jevreji!!!
 

Back
Top