DAŠČICA ZA ROGOVE-potreban savet-

studio3dart

Početnik
Poruka
13
Zdravo svima,potreban mi je savet za daščice za kačenje rogova.Ja sam nov u lovu na srndaća,pa imam par rogova koje treba da izložim,pa mi trebaju prave dimenzije i izgled daščice koja bi odgovarala.Da li bi mogla da bude dobra ova sa slike?
Pričekajte desetak sekundi da se slika razbistri,a mozete je uvećati da bi se jasno videla.

studio3dart@gmail.com

 
Poslednja izmena:
Lepe dascice .. samo neznam u kojim dimenzijama tebi treba ? Mislim da ima dosta kompetentnih lovaca koji ce moci da ti pomognu ...

usput mislim da ove dascice mogu da se naprave i u duzinskom obliku tj. sirinskom onako kao velika elipsa i da se koriste za kacenje prepariranih riba .. sta mislite o tome ?
 
Dascica je lepa i lepo dizajnirana, rogovlje lepse izgleda na kontrastnoj pozadini.
Jel ti to mislis sam da radis?

Dascice za ribolovne trofeje su malo teze za pravljenje jer treba da imaju duzinu za elipsu, da se dobro uhvati struktura drveta da ne puca posle. (ima toga na zapadu da se kupi).
 
Dascice za ribolovne trofeje su malo teze za pravljenje jer treba da imaju duzinu za elipsu, da se dobro uhvati struktura drveta da ne puca posle. (ima toga na zapadu da se kupi).

pa sta cemo bre kolega na zapadu, kad vidis da i ovde imamo experte za to. kad smo vec kod dascice za ribolov, dal' zna neko gde se prepariraju ribe ili mozda neki sistem za to ? Mislim na cele ribe u prirodnoj velicini.
 
Znam da je prepariranje divljaci vrlo slozen i komplikovan posao, zahteva puno raznih znanja i vestina, raznih materijala , obaska smrad koji egzistira oko tog posla, a na kraju treba da izgleda ko prava....
Retko sam video lepo preparirane zivotinje, obicno ima daju neku cudnu pozu ili koknu one oci ko sa pijacnih lutki.-:(
Znam za jednog lika u Vojvodini koji to radi ali bih morao da prevrnem sve da nadjem kontakt, davno je to bilo.

Za ribe, stvarno ne znam i nisam cuo da iko radi.
Mozda ovi dole oko Golupca znaju i nizvodnije.

Moj najveci ribolovacki trofej je som od 5 kg. sa Tise iznad Novog Knezevca.
A Kad bih upecao neku grdosiju mislim da bi ga vratio u vodu....

P.S. Nitro, mozda da pitas po ribljim restoranima u gradu koji imaju preparirane ribe , odakle im i ko je radio?
 
Poslednja izmena:
Zdravo svima,potreban mi je savet za daščice za kačenje rogova.Ja sam nov u lovu na srndaća,pa imam par rogova koje treba da izložim,pa mi trebaju prave dimenzije i izgled daščice koja bi odgovarala.Da li bi mogla da bude dobra ova sa slike?
Pričekajte desetak sekundi da se slika razbistri,a mozete je uvećati da bi se jasno videla.

studio3dart@gmail.com


Ustvari,ja trenutno posedujem ovakve daščice odnedavano i zaista su dobre,lepo prijanjaju na zid i lepo izgledaju sa rogovima na sebi.Trebalo bi da napravim jednu izložbu u lovačkom društvu kada sve budem kompletirao.Ima dosta raznih daščica,ali za sada mi je ova najrentabilnija,jer ima prostor za gravirane podatke o vremenu i mestu ulova.

Shvatam i one koji su protiv lova zbog rogova,ali treba da znaju da rogovi uvek ostanu na kraju nakon sto se divljač pre toga sredi i pripremi za dobar gulaš u nekom restoranu.Kod mene se srnetina isključivo koristi za ishranu,kao i piletina ili neka druga vrsta mesa.
 
Ti u stvari hoces da nam kazes da mozes i nama da napravis ovakve ili slicne dascice, zar ne??
Ok!! dobre su samo da izbegavas da izradjujes koje su "crvotocne" kao ova na slici, inace kad domacica bude videla da se beli brasno na tepihu ispod trofeja.......... ode i trofej i dascica!!!
I dobro ti je rekao Capreolus, valjalo bi to malo izbajcovati orahom ili naneti patinu pa onda lakirati poliuretanom 20% sjaja, e onda bi to bilo to!!! I jos mislim da je nekako grancica hrasta i zir bolja varijanta od klasja! Razmisli!!
 
Ti u stvari hoces da nam kazes da mozes i nama da napravis ovakve ili slicne dascice, zar ne??
Ok!! dobre su samo da izbegavas da izradjujes koje su "crvotocne" kao ova na slici, inace kad domacica bude videla da se beli brasno na tepihu ispod trofeja.......... ode i trofej i dascica!!!
I dobro ti je rekao Capreolus, valjalo bi to malo izbajcovati orahom ili naneti patinu pa onda lakirati poliuretanom 20% sjaja, e onda bi to bilo to!!! I jos mislim da je nekako grancica hrasta i zir bolja varijanta od klasja! Razmisli!!

Sugestije su uvek dobrodošle,prijatelj koji mi pravi daščice upravo najviše i radi bajcovanje sa hrastovim bajcom,ali ja sam za mene insistirao da ostavi boju drveta,jer mi se tako više dopada.Pitao sam ga za žireve umesto klasja,kaže da to nije problem promenuti.Pozdrav svima!
 

Back
Top