Uticaj medija na čoveka, formiranje javnog mnjenja i pollitičku scenu...

vuda

Domaćin
Poruka
3.387
Pazi sad:

# Medijska koncentracija
... MEDIJSKOG VLASNIŠTVA I UTICAJ NA SLOBODU I PLURALIZAM MEDIJA U SRBIJI" ... medijskog vlasništva i uticaj na slobodu i pluralizam medija u Srbiji - tema je ...
www.mediacenter.org.yu/code/navigate.asp?Id=311 - 32k

# Uloga i znacaj medija u Sistemu nacionalnog integriteta, ULOGA I ...
Uticaj medija na formiranje javnog mnjenja danas je ogroman – mediji predstavljaju opredjeljujuci filter izmedu stvarnosti i njene percepcije u javnosti.
www.idoconline.info/digitalarchive/public/serve/index.cfm?fu...

# SeloVeselo - Uticaj medija na čoveka, njegov način razmišljanja i ...
Uticaj medija na čoveka, njegov način razmišljanja i ponašanja. ... Jel su samo senzacije vredne medija. Gde su recimo emisije o običnim ljudima i njihovim ...
www.seloveselo.com/index.php?topic=1630.msg2472


Postoje dva načina uticaja medija na političku scenu: izveštavanjem i reklamom. Reklamiranje je propaganda. Vesti su pouzdanije ...
www.nuns.org.yu/dosije/22/06.jsp - 21k

:???::???::???:
 
Uticaj medija je presudan...kako u "naprednim" demokratijama....tako i u onima u pokusaju...
Ako uzmete za primer natprosecnog sljakera ...npr...u Italiji,Nemackoj.....cija je garderoba ogranicena na radni kombinezon i pidzamu....njemu uvece na TV servirana kompletna istina sveta....na nacin kako kreator zeli da on to dozivi i shvati....
A ako se preunterhaltujemo na Srbiju....stanje je sledece....npr...
Beogradski mediji tipuju nekog mlatimudana...recimo iz oblasti socioligije,politickih nauka...itd....
I onda oni preko noci od njega stvore relevantnog analiticara,eksperta,.....cija rec ima tezinu i uticaj na kreiranje misli i razmisljanja prosecnog srbijanskog sljakera ...koji to nije....
Slusajuci sa strane nadahnute i visprene beogradske "rezervoare pameti" ...ne mogu a da se ne zapitam...
kolika je kotizacija za ucesce u "kultnim" emisijama beogradskih televizija malih ekrana....
poznato je da je nekada clanak u beogradskim novinama kostao porciju praznog pasulja u bivsem Grmecu...nemojte me sada hvatati za rec da li je bio sa bajatom kobasicom ili oderanim suvim rebarcima...
Ustvari,ako se prisetite samo poslednjih desetak godinica koliko su beogradski mediji proizveli "uticajnih" medijskih mediokriteta....pozavideli bi im mnogi naucni instituti od uticaja....
A ko su oni....vecni profesori u pokusaju da osim prepisane skripte,nekako pred penziju ubodu promociju jedine knjige....
Onda profesorcine koje su kalirale u politici....
Zatim veciti "zaserrevachi" Srbije....jer su skapirali da je to jos uvek profitabilno....
I na kraju najbrojniji......kontinuirani abonenti ispred stranackih menzi....da ne kazem gutachi pomija....od kojih su i domace svinje,iskljucujuci rasplodne krmace,okrenule glavu....
 
Uticaj medija je presudan...kako u "naprednim" demokratijama....tako i u onima u pokusaju...
Ako uzmete za primer natprosecnog sljakera ...npr...u Italiji,Nemackoj.....cija je garderoba ogranicena na radni kombinezon i pidzamu....njemu uvece na TV servirana kompletna istina sveta....na nacin kako kreator zeli da on to dozivi i shvati....
A ako se preunterhaltujemo na Srbiju....stanje je sledece....npr...
Beogradski mediji tipuju nekog mlatimudana...recimo iz oblasti socioligije,politickih nauka...itd....
I onda oni preko noci od njega stvore relevantnog analiticara,eksperta,.....cija rec ima tezinu i uticaj na kreiranje misli i razmisljanja prosecnog srbijanskog sljakera ...koji to nije....
Slusajuci sa strane nadahnute i visprene beogradske "rezervoare pameti" ...ne mogu a da se ne zapitam...
kolika je kotizacija za ucesce u "kultnim" emisijama beogradskih televizija malih ekrana....
poznato je da je nekada clanak u beogradskim novinama kostao porciju praznog pasulja u bivsem Grmecu...nemojte me sada hvatati za rec da li je bio sa bajatom kobasicom ili oderanim suvim rebarcima...
Ustvari,ako se prisetite samo poslednjih desetak godinica koliko su beogradski mediji proizveli "uticajnih" medijskih mediokriteta....pozavideli bi im mnogi naucni instituti od uticaja....
A ko su oni....vecni profesori u pokusaju da osim prepisane skripte,nekako pred penziju ubodu promociju jedine knjige....
Onda profesorcine koje su kalirale u politici....
Zatim veciti "zaserrevachi" Srbije....jer su skapirali da je to jos uvek profitabilno....
I na kraju najbrojniji......kontinuirani abonenti ispred stranackih menzi....da ne kazem gutachi pomija....od kojih su i domace svinje,iskljucujuci rasplodne krmace,okrenule glavu....


A vidi ovaj primer iz proslosti:...

Rat svetova, radio-drama napravljena na osnovu istoimenog romana Herberta Džordža Velsa, koju je Radio Teatar Merkur (Mercury Theatre on the Air) emitovao na CBS-u (CBS - Columbia Broadcasting System) kao specijal za praznik Noć veštica, 30. oktobra 1938. Ova radio-drama ušla je u istoriju medija po načinu na koji je realizovana: kao direktan prenos invazije Marsovaca na Zemlju, urađen tako verno da su mnogi slušaoci širom Amerike podlegli panici, misleći da se to zaista događa. Dramu je režirao Orson Vels, koji je tada imao 23 godine.

Inače, Orson Vels (Orson Welles) i pisac romana H. Dž. Vels (H. G. Wells) zbog sličnih prezimena ponekad se pogrešno dovode u rodbinsku vezu.

Ova radio-drama često se navodi kao primer uticaja koji mediji mogu imati i zloupotrebe moći koja iz toga može proisteći. Originalan snimak je i danas dostupan i vrlo tražen (videti niže pod "spoljašnje veze").

ccccccccc..
 
U pravu si....bez medija ne moze samo onaj kome glava sluzi da mu kisa ne pada u stomak....
ne lupaj bilo koje politicki svesno bice ne moze bez medija u danasnje vreme kada je informacija najvrednije bogatsvo , ti ocigledno mesas bespogovorno poverenje u medije i sve sto ti oni serviraju i osnovu potrebu svakog coveka za informacijom o spoljnom svetu van njegove sobe .
 
U pravu si....bez medija ne moze samo onaj kome glava sluzi da mu kisa ne pada u stomak....


Pošto ste oboje ili obojica maloumni da pročitate između redova shvatili bi ste da uopšte nisam rekao da JA gradim mišljenje na osnovu medija već sam to rekao uopšteno a propo teme......................

Toliko o tome kurirci......................

Pitanje za obojicu "genija": Na osnovu čega vi formirate mišljenje?

Ajde da vas vidim "genijalci"?
 
mediji su 99% rekla-kazala...

Zamisli.....dodjem kod nekog tipa,,,,a on onako mrtav ladan donese pred mene jedno 3 kila novina...i kaze...jes vido sta kazu....
Ja kolutam okicam,,,,onako neprimetno...a on nastavi.....govna....yebacemo im kevu.....
Dovoljan je bio letimican pogled na naslove "uticajnih" novina.....inace dok mi je cito fenomenalne elaboracije "kolumnista" od uticaja....TV mu se raspadao od ovih plastificiranih kalastura sta ugodan glas podmazuju kerozinom....
Mislim bilo mi ga zao poslati u PM...ili da mu odvalim klempusu....imo dobru cicu pored sebe....vredelo ga je istrpeti...
 
Pošto ste oboje ili obojica maloumni da pročitate između redova shvatili bi ste da uopšte nisam rekao da JA gradim mišljenje na osnovu medija već sam to rekao uopšteno a propo teme......................

Toliko o tome kurirci......................

Pitanje za obojicu "genija": Na osnovu čega vi formirate mišljenje?

Ajde da vas vidim "genijalci"?

Debilcino....sta tebe boli qurac kojom ja glavom razmisljam....
 
ne lupaj bilo koje politicki svesno bice ne moze bez medija u danasnje vreme kada je informacija najvrednije bogatsvo , ti ocigledno mesas bespogovorno poverenje u medije i sve sto ti oni serviraju i osnovu potrebu svakog coveka za informacijom o spoljnom svetu van njegove sobe .

Sta tebe mamlaze boli organ za mokrenje,po kakvim ja gloginjama mlatim sa onom stvari...
 
Pošto ste oboje ili obojica maloumni da pročitate između redova shvatili bi ste da uopšte nisam rekao da JA gradim mišljenje na osnovu medija već sam to rekao uopšteno a propo teme......................

Toliko o tome kurirci......................

Pitanje za obojicu "genija": Na osnovu čega vi formirate mišljenje?

Ajde da vas vidim "genijalci"?

bilmezu, ko je tebi sta rekao?? batali me...
 
Sad si upravo potvrdio moju prethodnu pretpostavku o tebi.................A za svoju glavu ne brini jer je nemaš...........................Da je imaš odgovorio bi na sasvim prosto pitanje..........Ali razumem te.................

Somchino...pa zar ti stvarno mislis da cu te ubedjivati u taj klonirani ostatak mozga....
Tebi cu objasnjavati koliko mediji imaju uticaj na moje glave....
Aj me lepo zaobidji...upali par televizora...kupi koje kilo novina....uzmi levak i tankiraj mozak...
 

Back
Top