Dali?

?

  • Da

  • Ne

  • Jooooj, ne znam!

  • Meni nekako više liči na breskvu?

  • Ne gladam u lice, gleam u dupe! I sise! Nikako ne smem da izostavim sise!!!


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

SiIent Bob

Iskusan
Poruka
6.200
Salvador Dali je jednom prilikom rekao:

"Prvi čovek koji je ženske obraze uporedio sa ružom je najverovatnije bio pesnik; prvi koji je to ponovio je najverovatnije bio idiot".

Sad me interesuje, da li se slažete sa tim?
 
А ја се сетим онога када је човек послао жени цвеће са поруком, па ови погрешно одштампали "Лепша си од ружне"...
 
Salvador Dali je jednom prilikom rekao:

"Prvi čovek koji je ženske obraze uporedio sa ružom je najverovatnije bio pesnik; prvi koji je to ponovio je najverovatnije bio idiot".

Sad me interesuje, da li se slažete sa tim?

Znam kako ti je jer i mene nerviraju ovi sto pisu "dali" spojeno...
A jos vise ovi sto me pitaju "jer tako?"
 
Znam kako ti je jer i mene nerviraju ovi sto pisu "dali" spojeno...
A jos vise ovi sto me pitaju "jer tako?"
Nije, zaista je ovaj put u pitanju misao.

Doduše, naslov je takav da bi privukao forumaše/ce koji će ga otvoriti samo da bi mi stavili do znanja da sam nepismen. Mušica. :)

A onda možda nešto i kažu na temu.
 
nekada je ideal zenske lepote bio mnogo drugaciji od danasnjeg. izmedju ostalog, sto rumenija to lepsa:). a pretpostavljam da je i hrana bila zdravija i bogatija gvozdjem, pa otuda i ta zdrava boja u licu:P. znamo d aje jedan od mogucih znakova anemicnosti bledilo, jel tako.
e, tu rumenu boju je trebalo uporediti sa necim, dati joj znacaj, podvuci taj pojam lepote i tako ga ovekoveciti. zasto ruza? ranije su (posebno u narodnoj knjizevnosti i umotvorinama) sva poredjenja radjena sa necim poznatim iz prirode. tako da su devojke ili imale oci "ko zvezde sjajne", ili "obrvice kano pijavice" (bljak), ili obrazi ko ruze itd itd.."kano vita jela", itd. ljudi su bili mnogo vise u kontaktu sa prirodom, istovremeno su zavisili od nje i u njoj nalazili inspiraciju svake vrste.
otuda ruze, jele, zvezde i ostalo. nista neobicno.
kome se svidja, kome ne, tek tako je.
 
nekada je ideal zenske lepote bio mnogo drugaciji od danasnjeg. izmedju ostalog, sto rumenija to lepsa:). a pretpostavljam da je i hrana bila zdravija i bogatija gvozdjem, pa otuda i ta zdrava boja u licu:P. znamo d aje jedan od mogucih znakova anemicnosti bledilo, jel tako.
e, tu rumenu boju je trebalo uporediti sa necim, dati joj znacaj, podvuci taj pojam lepote i tako ga ovekoveciti. zasto ruza? ranije su (posebno u narodnoj knjizevnosti i umotvorinama) sva poredjenja radjena sa necim poznatim iz prirode. tako da su devojke ili imale oci "ko zvezde sjajne", ili "obrvice kano pijavice" (bljak), ili obrazi ko ruze itd itd.."kano vita jela", itd. ljudi su bili mnogo vise u kontaktu sa prirodom, istovremeno su zavisili od nje i u njoj nalazili inspiraciju svake vrste.
otuda ruze, jele, zvezde i ostalo. nista neobicno.
kome se svidja, kome ne, tek tako je.

meni se svidja zdrava i jedra zena sa rumenim obrazima koja se hrani zdravo i nije anemicno anoreksicna
 
Само што наши кажу да је румена као јабука... а сад сам се сетио школе, један беше извалио "очи су јој два низа бисера"...
 
odlomak iz "Pesme nad pesmama"

Lepa li si, mila moja, lepa li si!
oči su ti do dve golubice
pod koprenom tvojom.
Kosa ti je kao stado koza
koje stranom Galadskom slaze.
Zubi su ti kao stado ovaca striženih
koje se s pojilišta dižu,
svaka bliznad nosi,
i nijedna nije jalova.
 
odlomak iz "Pesme nad pesmama"

Lepa li si, mila moja, lepa li si!
oči su ti do dve golubice
pod koprenom tvojom.
Kosa ti je kao stado koza
koje stranom Galadskom slaze.
Zubi su ti kao stado ovaca striženih
koje se s pojilišta dižu,
svaka bliznad nosi,
i nijedna nije jalova.
Ok, šta je:

Koprenom
Galadskom
Bliznad?
 

Back
Top