Nikolić: Ništa od naše vlade

systemofadown

Iskusan
Poruka
6.070
http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=1&status=jedna&vest=123164&datum=2008-06-19

DAVALI SMO SVE DAČIĆU
* ČIJI su apetiti srušili nacionalnu vladu?
- SPS je sve vreme gurala svoje partnere, da bi, na kraju, i ona otišla. Dačić je prihvatio da bude potpredsednik vlade s ovlašćenjima zamenika. Tražio je da mu damo Ministarstvo odbrane, iako smo prethodno već bili dali MUP. Na to nismo pristali, ali smo im ponudili BIA, pravdu, prosvetu. Postojao je samo jedan naš uslov - da imamo većinu ministara, i svi su to prihvatili. O svemu smo se bili dogovorili.
:sad2::sad2::sad2:
Al se zezao Dacic, daj mi ovo, daj mi ono, daj njima, daj nama....a onda samo zapalio....:hahaha::hahaha:
Miroslav Markićević, predsednik Izvršnog odbora Nove Srbije, ipak nije bio previše optimista:
- Posle višednevnog zatišja u pregovorima, usledio je sastanak Ilića i Mrkonjića, posvećen investicijama, ali i dalje, međutim, imam utisak da savez oko SPS traži razlog da se prekinu razgovori - rekao je Markićević za “Novosti”. - Mislim da će 14. jul, kada će biti sednica Skupštine Beograda, biti prelomni trenutak, kada će se znati na koju stranu će teg da prevagne.
A tad ce i Vucic da pusti suzu junacku....:sad2:
:hahaha::hahaha:
 
Nikolić: Dačić je prelomio za DS
20. jun 2008. | 00:21 | Izvor: Večernje novosti
Lider SRS-a Tomislav Nikolić rekao za Večernje novosti da je uveren da je Ivica Dačić prelomio da ide u vladu sa DS i da bi sve moglo da bude završeno do kraja meseca.

"Dačić je već potrošio tu svoju neprirodu poziciju da od njega zavisi, jer je, posle naših i Koštuničinih jasnih poziva da se najzad iskreno opredeli, njegov položaj sve teži. Sada ne može da kaže Tadiću: ili ću sa vama ili sa njima. Sada više nema nas, ali ima DS, i ima ogromno protivljenje svoje partije", rekao je Nikolić za Novosti.

Nikolić je kazao da su greškama DSS-a nestali partneri na koje su sigurno računali.

"Negde su ih izgubili. Kad smo počinjali razgovore uverili su me da je sa Dačićem sve u redu, a da će DSS razgovarati sa Krkobabićem i Markovićem. Ugljanin se nije ni dovodio u pitanje, jer mu već godinama pomažu. Ali, on je izdao tu pomoć, jer ga je na to nagovorio predsednik turske vlade. Sve mi je delovalo kao da, čak, i deo DSS ne želi takvu vladu", rekao je Nikolić.

Zamenik predsednika SRS smatra da kada se najjača politička partija već u kampanji odrekne premijerskog mesta, nema baš jak adut.

"Iskreno, očekivao sam više mandata. Potpuno sam svestan svoje odgovornosti. Neshvatljivo loše smo prošli u nekim opštinama, a posebno u Vojvodini. Moramo da uđemo u kritičku analizu svih nas koji smo vodili kampanju. Ovo je prelomni trenutak za SRS, i mi to osećamo", rekao je Nikolić.

On isključuje mogućnost da se raskine koalicija na nivou Beograda, a mogućnost da DSS i DS preuzmu vlast u Beogradu, smatra besmislenom.
 
sad ce koferce
da vrati u biznis borku i ukinute banke i otpustene radnike i radnice,
da otvori sve firme koje je mali mljadja zatvorio,
da promeni nacin privatizacije tj da se firme daju zaposlenima,
da svi zaposleni ranije privatizovanih firmi da se obestete,
da se nacionalizuje maxi i nazove cemarket
.... dodaj sam
 
Koga vise boli tuki,da li ce se sastaviti OVI i ONI....
Jos par dana dok ambasadori ne dobiju definitivno popizditis...postrojice umisljene mlatimudane i podeliti resore....domace zadatke sa resenjima....i oterati ih u PM da ih vise neslusaju....
A ova naklapanje....ma to ne pije vodu vise ni u Rekovcu...bre....
 

Back
Top