Boginje-Varichele

chuncha

Zainteresovan član
Poruka
461
Ne znam da li je ova tema bila,nadam se da nije...
Elem,pitanje je,shta koristiti da se umanji svrab,kako detetu od 4 godine objasniti da ne sme da se cheshka,shta ste vi radile kada su vasha deca bila puna crvenih tufnica:think::think: ???(p.s.Mirka,chini mi se da si ti postavila neku sliku tvoje cerkice kada je imala boginje,te se ovo odnosi izmedju ostalog i na tebe :mrgreen:)
Svaki savet bi bio vishe nego koristan!!!!:worth::worth:

Hvala :ok:
 
Ne znam da li je ova tema bila,nadam se da nije...
Elem,pitanje je,shta koristiti da se umanji svrab,kako detetu od 4 godine objasniti da ne sme da se cheshka,shta ste vi radile kada su vasha deca bila puna crvenih tufnica:think::think: ???(p.s.Mirka,chini mi se da si ti postavila neku sliku tvoje cerkice kada je imala boginje,te se ovo odnosi izmedju ostalog i na tebe :mrgreen:)
Svaki savet bi bio vishe nego koristan!!!!:worth::worth:

Hvala :ok:

Varičele, to su one sa plikovima, tzv. "ovčije boginje"? Tražiš u apoteci, ima neki puder. Što se tiče češanja, paziš, objašnjavaš, pa šta ti bog da. Ako je žensko dete, možeš da hvataš na priču o lepoti i ožiljcima na licu, i to je to. Mislim da nema nešto baš sigurno. Meni su govorili da tapkam i pažljivo trljam kad baš ne mogu da izdržim, samo da ne češem jer ću biti ružna.. Srećno!
 
A joj proklete boginje...
Prezivesmo ih proslog maja ..
Obavezno kupiti onaj TEČNI talk il puder il kako li se zove, jer samo on je dovoljno postojan , onaj u prahu nije ni zasta...

Kako objasniti da se ne češe...evo primera iz moje kuće...posle 10000000 ne češi ostaće ti ožiljci zatičem je kako se ledjima trlja o štok vrata...kažem pa dobro jesam rekla da se ne češeš, a ona me gleda sa onim blagotelećim pogledom i diže ruke i vazduh , okreće ih i ljutito mi kaze - pa ne češem se !

Nema spasa...kad ih svrbi češu se, treba ih naučiti da se češu okolo ( to je nekako uspela da shvati) il da dodju kod nas da ih mi počešemo...

Ja sam ćerku zaticala u sred noći kako sedi u krevetu...jadna nije više mogla da trpi svrab pa ustane i sedi tj sedeći spava...al i to prodje...

Na nesreću izadju i po licu , pa dok spavaju hoće da puknu dok se deca prevrću na jastuku...Tako sad ima ožiljak na obrazu i kod oka...+ jedan na ruci i jedan na stomaku ..
Kažu mlada koža sve to sredi vremenom...

Ch...samo strpljivo i smireno ...i sa srećom...
Uvek imaj pred sobom činjenicu da se dobijaju SAMO jednom u zivotu i da ce sa tim paklo biti gotovo za 3 nedelje...:)
 
moje pile je nahvatalo varicele s cetiri meseca...verovatno iz vazduha jer nije bio u kontaktu sa decom tada...elem, nama je doktorka prepisala antiseptik sampon sa kojim se brzinski kupao i koje su brzo isusile krastice...nije se ceskao i nema oziljke sem na rizicnim mestima (prepone i guza)...secam se da samo mi kao klinci koristili neki puder koji nista nije pomagao sto se svraba tice, ali da ipak imam jedan ceo oziljak...sta je najbolje resenje ne bih znala, ali i ovo sumnjivo sa kupanjem i samponom se pokazalo kao jako dobro...cmok za boginjice
 
Mozes i njoj da das vaticu i talk pa da se i sama zabavi sa tim. Manje ce da se cese. Ako mogu da te utesim ima i gorih stvari od jednih boginja - dva komada za redom, pa dva gripa i to sve u vreme novogodisnjih praznika i prvog rodjendana - pa evo nas zivi i zdravi. Proveri kod doktora kada mozes da je izvedes napolje najranije, jer i sam boravak u kuci decu cini nervoznom pa i teze podnose svrab. Pozdrav!
 
@mame

Hvala vam puno svima na savetima!!!!!
Mirka,tvoja pricha je vrlo slichna mojoj,zatekla sam je nocas kako trlja ledja o dushek na krevetu,kao shto bi rekla tvoja cerkica:''Pa ne cheshem se'' :)
I mi nocas uopshte nismo spavali,nju je sve to toliko svrbelo,specijalno na ledjima i rukama,da se samo okretala i zalila....

Stavljamo talk,i chekamo da prodje (nadam se,sa shto manje oziljaka :) ).....

Jedan veliki ljubac za sve i josh jednom hvala na savetima!
 
Moji klinci su sve tako lako prebrodili a i nisu imali mnogo....onda sam slusala kao treba da im dam kozje mlijeko da sve izbiju,jer u suprotnom se kao navrate....pitala dr normalno....i on kaze da to ni slucajno,i da nije istina....nema veze koliko ih je izaslo kad se preleze to je gotovo.....jedino sta mi bilo cudno...kad je sin kao mali imao rekli su nikakvo kupanje bar nekoliko dana....a za cerku 10 g kasnije da je odmah mogu kupati....
A sjecam se ...kad bih cula od poznatih da im djeca imaju boginje vodila sam sina ne bi li prelezao ranije,jer kazu za muskarce moze biti problematicno ako dobiju u pubertetu.....ali nista,nije mu tako preslo....bas tada kad je imao nije bio puno u kontaktu sa djecom uopsteno....eto nema pravila....
 
Ne znam da li je ova tema bila,nadam se da nije...
Elem,pitanje je,shta koristiti da se umanji svrab,kako detetu od 4 godine objasniti da ne sme da se cheshka,shta ste vi radile kada su vasha deca bila puna crvenih tufnica:think::think: ???(p.s.Mirka,chini mi se da si ti postavila neku sliku tvoje cerkice kada je imala boginje,te se ovo odnosi izmedju ostalog i na tebe :mrgreen:)
Svaki savet bi bio vishe nego koristan!!!!:worth::worth:

Hvala :ok:

pa ja sad imam boginje i uzasno se osecam........onaj prasak sto ga furaju lekari nista ne pomaze...bolje uzmi losion protiv boginja..to ja koristim i donekle pomaze.....hm a sto se tice cesanja jesi probala onu americku foru da ako se ceses dok imas boginje pretvorices se u kokosku...to sam negde procitala da pali kod mladje populacije...znam da zvuci glupo ali probaj mozda upali

zzop
 
moj sin upravo pocinje trecu nedelju sa boginjama. Sada su ostale samo krastice koje otpadaju i nema vise svraba. On je uzasno mnogo boginja dobio po licu i gornjem delu tela, plasila sam se da ce ostati rupice. Ali, bio je jako savestan i nije se cesao, ali smo zato stalno mazali onim tecnim belim puderom. I tusiranje svaki dan, to ga je bas osvezavalao i skidalo visak tog pudera koji se zacementira na boginjama.
jedino sto me brine su crvenkasto roskaste fleke koje trenutno ima na mestu gde su bile boginje. doktorka kaze da ce to proci za kratko vreme. Par velikih krasta mu je otpalo tokom spavajna i tu sada ima rupice, ali srecom nijednu na licu
 
Poslednja izmena:
Sinoć sam razmišljala o ovoj temi. Legla sam i ujeo me komarac, i znam da ne treba da se češem ali svrbi do zla boga. I živo me zanima kako objasniti detetu kad ja ne mogu da se suzdržim.
Elem, baš protiv ujeda komaraca sam kupila neki fenistil gel i stvarno pomaže, svrab prestaje posle par sekundi a i lepo hladi. I pade mi na pamet da bi možda to moglo da se koristi za boginjice, u svakom slučaju treba pitati u apoteci.
 

Back
Top