Prestanak pushenja...

Taisha

Početnik
Poruka
8
Mnogo zhelim da prestanem da pushim ili da bar smanjim na par cigareta dnevno...Pushim preko dvadeset godina i mislim da sam bash tezhak zavisnik.Poshto sam do sada uspela da smanjim na jednu kutiju,a i to teshko,volela bih da mi neko preporuchi neki preparat ili lek ili metod(chula sam za Zyban kontradiktorne stvari) i da chujem neko ohrabrujuce iskustvo...Hvala unapred!
 
sve koje znam da su uspesno prestali sa pusenjem ucinili su to momentalno!Zamisljaj sebe kao nepusaca ,druzi se sa njima ,uzivaj u culu mirisa i ukusa ...jednostavno psihicki se pripremi da ostavis cigarete kao kad glumac sprema ulogu...puno srece :)
 
Ja sam prestala posle 11-12 godina pusenja. Pre par godina sam otisla u inostranstvo i pocela da radim u radnoj sredini u kojoj je pusenje zabranjeno (ima delova hodnika gde moze da se pusi, ali ni moje kolege nisu pusile i meni je nekako bilo neprijatno). U prvo vreme sam pusila uvece i vikendom kod kuce, onda samo vikendom u drustvu... onda je prosao jedan vikend bez cigareta i tada sam rekla muzu: pa mi nismo pusili cele nedelje, ni za vikend, ni sad ove nedelje... pa mi smo prestali da pusimo! Tada smo definitivno rekli sebi: prestali smo da pusimo i vise ne kupujemo cigarete.
E sad, ovde je sredina takva da skoro niko iz naseg okruzenja ne pusi, sad bas primetimo kad izadjemo u neki kafic kako nam odeca i kosa smrdi posle toga.
Kad smo otisli u BG u posetu hteli smo da umremo: svako ko je dosao kod nas je odmah nakon pozdrava zapalio cigaretu, a onda posle nekog vremena primetio "A vi ne pusite vise, skupe cigare na zapadu, a?".
Ako zivis u Srbiji verovatno ti nece biti lako kao meni, sredina je izrazito pusacka. Ne znam da li se sada postuje zakon o zabrani pusenja na odredjenim mestima, odavno nisam bila kod kuce.

U svakom slucaju, mogu ti reci da se licno osecam mnogo, mnogo bolje otkako sam prestala da pusim.
 
Taisha:
Mnogo zhelim da prestanem da pushim ili da bar smanjim na par cigareta dnevno...Pushim preko dvadeset godina i mislim da sam bash tezhak zavisnik.Poshto sam do sada uspela da smanjim na jednu kutiju,a i to teshko,volela bih da mi neko preporuchi neki preparat ili lek ili metod(chula sam za Zyban kontradiktorne stvari) i da chujem neko ohrabrujuce iskustvo...Hvala unapred!

Samo nesto da kazem o ovom leku koji si navela. Ja sam ga kupila, malo je poskup a iskustvo i nije nesto ohrabrujuce. Deluje "psihicki" :roll: .
DRugim recima, ima nesto u sebi cime ti umanjuje simptome odvikavanja, ali ja sam imala jake glavobolje koje su prestale cim sam ostavila lek. On deluje kao antidepresiv sto ustvari i jeste i ako imas jaku zelju za ostavljanjem moze da ti pomogne da prelomis.
Iskreno vise sam ostavila taj duvan zato sto me bilo stid pred sobom i drugima sto sam bacila te pare na lek i sto sam postala prokleti zavisnik od najvece gluposti na svetu...........
 

Back
Top