Prijemni za srednju,bruka i sramota!!!

g-din Jovic

Zainteresovan član
Poruka
121
Dok su u pojedinim odeljenjima profesori koji kontrolisu djake koji polazu prijemni za srednju skolu trenirali gestapovsku strogocu u drugima su dozvoljavali cak i da drze zbirke iz matematike na klupama.
Da li ce ikom u ministarstvu biti sumnjivo kad pojedini djaci osvoje veci broj bodova na prijemnom nego sto imaju uspeh kroz celokupno skolovanje.
Sta reci sem :dash: :dash: :dash:
 
Ja sam svoje dete bas da bih to izbegla upisala u privatnu skolu. Verovatno nije svuda bilo tako i mislim da bi trebalo prijaviti takve slucajeve jer dugorocno to samo moze da steti deci.
I ja bih baš voleo da svoje dete upišem u privatnu školu, ali mi fali par hiljada evrića za tako nešto.
Ovako, morala je da polaže prijemni, nije prepisivala, a ako je u pravu imamo lepe bodove sa istog.
 
ma dajte, taj prijemni za srednje škole je ionako banalizovan, mislim jedan poen za prolaz; pa da su normalni kriterijumi i da je normalno obrazovanje 50% dece ne bi upisivalo srednje stručne škole za koje se očekuje i te kakvo (pred)znanje, a kamoli gimnazije... a to da se prepisuje, prepisuje se svuda, tu nema pomoći, pa sad kako kome zapadne; upstalom, ko uči i radi za sebe treba da ga boli dupe za te prepisivače... a ništa nije čudno ni da neko ima prosek 2,00 i da odradi prijemni maksimalno, a ni da se vukovci pokažu očajno (češće slučaj)... poenta je - otkrio si toplu vodu...:rtfm: i da, ko je oštećen ima pravo da se žali, pa ako je spreman na to maltretiranje i isterivanje pravde nek se maltretira... zaključak br 2: ***** ti državu! zaključak br. 3: ko je učio i spremao nema bojazni za sebe, a da isteruje pravdu i tužaka druge, nema svrhe... :thumbdown:
 
Pa i prosek tih 8 godina nije nikakvo merilo, to znamo svi.

Veci je problem kako detetu pruziti mogucnost za drugu sansu - sa 14 godina im pecatiti sudbinu je zlocin. Ako ne upisu gimnaziju, upisace neku strucnu skolu koja ce im popiti krv a sa kojom nista nece moci. A priznacete da je deci i te kako ponekad tesko objasniti kakva odgovornost lezi na njima
 
Pa i prosek tih 8 godina nije nikakvo merilo, to znamo svi.

Veci je problem kako detetu pruziti mogucnost za drugu sansu - sa 14 godina im pecatiti sudbinu je zlocin. Ako ne upisu gimnaziju, upisace neku strucnu skolu koja ce im popiti krv a sa kojom nista nece moci. A priznacete da je deci i te kako ponekad tesko objasniti kakva odgovornost lezi na njima

Sirota deca...:roll: ... pa nisu debili vec deca, i jeste skola mucenje ali nisu u zakonskoj obavezi da je upisu...
 
Po meni je ključna greška napravljena kada je dozvoljeno da deca polažu prijemni u osnovnoj školi. Logično je da će nastavnici gledati kroz prste deci koja su im bila simpatična tokom školovanja, onima za koje znaju da su dobri ili pak onima koji su jadni glupi da spreme taj prijemni pa eto da im se nađu.

Nekada davno kad sam još radila u gimnaziji prijemni se organizovao tu i profesori iz gimnazije su dežurali što je po meni daleko nepristrasnije. A i trebalo je 50% urađenog testa da bi se smatrao položenim. Ovim sada samo prave debile od dece ...
 
Po meni je ključna greška napravljena kada je dozvoljeno da deca polažu prijemni u osnovnoj školi. Logično je da će nastavnici gledati kroz prste deci koja su im bila simpatična tokom školovanja, onima za koje znaju da su dobri ili pak onima koji su jadni glupi da spreme taj prijemni pa eto da im se nađu.

Nekada davno kad sam još radila u gimnaziji prijemni se organizovao tu i profesori iz gimnazije su dežurali što je po meni daleko nepristrasnije. A i trebalo je 50% urađenog testa da bi se smatrao položenim. Ovim sada samo prave debile od dece ...

Ниси упућена.
Деца полажу у својој основној школи зато да би била у понатом окружењу, да би се избегао додатни стрес због непознатог простора, али у учионицама дежурају наставници из других школа!!!

Да допуним: то су увек по два наставника из различитих школа, тако да не знам ко би се смео усудити да пред непознатим колегом тако грубо крши правила. Сем тога, осим наставника, Савет родитеља обезбеђује и два родитеља посматрача који присуствују тестирању и контролишу регуларност... Тако да је практично немогуће да је било ко ''дозволио деци да држе отворене зборке на клупама''...

(Кад неко прође лошије од других, онда му увек неко други крив...:roll:...а клинци су склони да избегавају сопствену одговорност пребацујући кривицу на неког другог.)
 
Poslednja izmena:
Dok su u pojedinim odeljenjima profesori koji kontrolisu djake koji polazu prijemni za srednju skolu trenirali gestapovsku strogocu u drugima su dozvoljavali cak i da drze zbirke iz matematike na klupama.
Da li ce ikom u ministarstvu biti sumnjivo kad pojedini djaci osvoje veci broj bodova na prijemnom nego sto imaju uspeh kroz celokupno skolovanje.
Sta reci sem :dash: :dash: :dash:

Шта би било сумњиво?
Испит се полаже само из српског и математике, и свако просечно интелигентно дете може, ако баш чрвсто реши, да седне и да нагрува одговоре на тих 400 питања!
Тај тест уопште није ни мерило знања из целе основне школе, нити резултат на тесту мора да буде у корелацији са успехом у школи.
 
Ниси упућена.
Деца полажу у својој основној школи зато да би била у понатом окружењу, да би се избегао додатни стрес због непознатог простора, али у учионицама дежурају наставници из других школа!!!

Ma znam ali nije ni to baš tako. Navodno pošalju pola nastavnika u drugu školu i prime polovinu tuđih. Ali uvek ostanu debili kojima se nije išlo i onda se tu petljaju, smaraju ove iz drugih školi, pomažu deci itd. Ne znam da li je svuda tako ali u školi kod mene je bio taj slučaj, drugaricina mala je baš pre neki dan polagala.
 
Ниси упућена.
Деца полажу у својој основној школи зато да би била у понатом окружењу, да би се избегао додатни стрес због непознатог простора, али у учионицама дежурају наставници из других школа!!!

Tacno, ali zato ti nastavnici nastoje "da se ne zamere" domacim jer ce oni otici u skole ovih koji su dosli na stranu... Doduse, to nije pravilo...
 
Опет нетачно!

Наставници који дежурају до 8 ујутру на дан испита НЕ ЗНАЈУ У КОЈУ ЋЕ ШКОЛУ БИТИ РАСПОРЕЂЕНИ!!
Никада се у једну учионицу не стављају заједно два наставника из исте школе! Наставнике из једне школе распореде у више различитих школа, тако да не постоји могућност било каквог договора у стилу: ви помажите нашима, а ми ћемо вашима!
 
paaaa ja kad sam polagala prijemni nismo unapred imali zadatke, i koliko se ja secam, morao si pola da uradis tacno da bi uopste polozio. I bilo je vise djaka nego mesta u skolama. Ali opet, ko se ljudski spremio, pristojno je prosao.

Sada, dobiju zbirke mesecima ranije, i to su bukvalno TI zadaci, jel? I samo 1 poen da bi se polozilo... ne zvuci mi bas tragicno, mada znam da je sigurno svakom detetu stres.
 
Bez uvrede, ali ovi testovi su na prvom mestu poniženje za nastavnike i osnovnu školu uopšte.
Rezultat testa NIJE merilo ni znanja ni rada tokom 8 godina. Neka deca zbog treme ...i sve tako i u tom stilu.

Zbog čega onda test ? Jer ne "veruju" ocenama iz Osnovne škole !!! A veruju da samo jedan test koji bi mogao da se "nabuba" i bez 8 godina rada ???

Naravno, Državi ne pada na pamet da deci dopusti da upišu ono što žele jer bi onda ONA morala da im za to napravi uslove. Lakše je popljuvati sve nastavnike osnovnih škola i upis vršiti na osnovu sumnjivog testiranja.

NJIHOVOJ deci kompjuter ne bira sudbinu ...
 
Radim u prosveti i prošle godine sam dežurala na prijemnom. Nisam dozvolila sveske i zbirke, jer smatram da su imali dovoljno vremena da nauče zadatke. Kad ono posle prijemnog sreću me kolege iz te škole i ''drvlje i kamenje'' na mene kako sam mogla tako da dežuram. Kako ja mislim da se sa takvim ponašanjem ikada prebacim iz udaljene seoske škole u njihovu gradsku? Zamisli ucenu.
Direktor te škole je uticajan čovek i ove godine se postarao među ostalim direktorima da mu pošalju ''dobre ljude'' koji će dežurati kako im se kaže. I Hellen je teoretski u pravu da se do 8:00 nezna ko gde dežura. Zna se već dan unapred i nikome nije ni zabranjeno da o tome priča. Posle su roditelji zahvalni direktoru koji daje krila njihovoj dečici za upis u željene srednje škole. A on na sva zvona udara kako su učenici njegove škole izuzetni kao i nastavnici, pa mu je to super reklama za upis prvaka.
Kada razgovaram sa ljudima svi su pristalice prepisivanja, zaboga da se deca ne traumiraju. Ja se ne slažem sa prepisivanjem i verujem u znanje i kvalitet. JEDNOM PREPISIVAČ, UVEK PREPISIVAČ. Ne ulazim u diskusije sa njima samo im poželim sledeće:
'' NEKA VAS UVEK LEČE PREPISIVAČI, NEKA VAM IZDAJU LEKOVE U APOTECI, NEKA VAM UVODE STRUJU U KUĆU I NEKA VAM OBRAČUNAVAJU RATU ZA KREDIT''
Prepisivači zauzimaju mesto onima koji stvarno vrede i koji bi svoj posao radili kako treba.
 
A ja baš vidim privatnu školu kao spas. Dete nije loš đak čak naprotiv. Upisala sam je u privatnu školu iz razloga što kada smo došli ovde u Srbiju nije znala dovoljno dobro jezik da bi pohađala nastavu na srpskom u državnoj školi. Drugi razlog je bio taj što sam dobila posao u privatnoj školi pa mi je bilo nekako lakše da je po ceo dan uz mene nego da se brinem. U početku sam bila skeptična ali sam se na kraju oduševila sa metodima rada. Pre svega deca su rasterećena, ne uče gomilu nepotrebnih stvari, raspon ocena je od 0-10 tako da se bolje pravi razlika među đacima a i dosta toga vide i nauče u praksi. Ne znam dovoljno dobro kako je stanje po državnim školama pa neću da komentarišem ali ova deca kod mene su zaista prepametna, stvarno nemamo loših đaka niti se upisuje svako ko ponudi pare.
 
I naravno u privatnoj skoli niko nikada nije okinuo godinu jer ako placas na hiljade evra to je nemoguce. Tako je i na privatnom faksu..Evo ja se razvaljujem na drzavnom od ucenja a moj drug sa megatrenda za 10 dana spremi ispit koji ja spremam 3 meseca. I jos me profesor cedi jedno sat vremena. Nemojte uporedjivati drzavne skole sa privatnim, to ne moze da se poredi.Svi bi da imaju para dete poslali u privatne skole da vise ne bude pod stresom.
Ua prijemni :thumbdown:
 

Back
Top